Проект Кіровоградського худмузею переміг на «Ярмарку ідей» Мінкульту

,

859Минулого тижня експертна рада «Ярмарку ідей для культури» визначилася з переліком щасливців, які мають шанс цьогоріч отримати фінансову підтримку міністерства культури на реалізацію своїх нових та покращення вже існуючих проектів. Серед чотирнадцяти переможців – наш обласний художній музей, проект якого обрали з більше сотні заявок із різних куточків України. На його реалізацію мають виділити 70 тисяч гривень.

Конкурс оголосили ще торік у жовтні. Більшість проектів, надісланих учасниками, спрямована на проведення фестивалів, конкурсів, культурологічних заходів, на створення інтернет-порталів, інтернет-бібліотек, віртуальних музеїв, електронних видань, навчальних та пізнавальних програм. Щодо кіровоградського проекту, у худмузеї було чимало дискусій, яка саме ідея поїде на конкурс. Проте згодом вирішили – у «Ярмарку» братиме участь «Театр у музеї».

– Коли ми дізналися про проведення «Ярмарку», то відразу побачили у цьому перспективу. У музеї відбулося засідання, ми вагалися, яку саме пропозицію відправити на конкурс. Для нас було найважливішим визначити той проект, який чимось вирізнятиметься серед інших. Згодом вирішили, що «Театр у музеї» – це все-таки ноу-хау. Тому що це саме музейний продукт, і всі репетиції, прем’єри відбуваються саме в стінах музею. «Театральні вітальні» уже давно діяли у нашому музеї. Фактично за кілька днів ми підготували проектну пропозицію і відправили на розгляд журі, – розповідає «КП» директор обласного художнього музею Тетяна Ткаченко.

Спочатку кіровоградський проект потрапив у другий тур, а згодом і до числа переможців. Загалом серед тих, хто отримає гранти, – чотирнадцять закладів культури, у тому числі п’ять музеїв.

Загальний призовий фонд складає мільйон гривень. На кіровоградський проект міністерство культури визначило суму у 70 тисяч гривень. Однак у проектно-кошторисній документації було зазначено 200 тисяч.

– Ми у своєму проекті писали, що таке «Театр у музеї», як він діє у нас і що найголовніша проблема у відсутності необхідної апаратури. Свого обладнання як такого у нас немає. І уже практично вийшли з ладу всі наші софіти. Тому у проекті йшла мова про те, щоб підняти «Театр у музеї» на новий професійний рівень. Також ми планували гастролі по Україні,  – каже директор худмузею.

– Ця перемога є дуже приємною, але велике занепокоєння викликає те, що  «Ярмарок ідей» – це ініціатива самого міністра культури. Зараз він є виконуючим обов’язки. А тому, при зміні Кабміну, чи буде продовжена ця ініціатива і доведена до кінця, чи ні, ми, звісно, не знаємо. Дуже хотілося б сподіватися на реалізацію ідей, тому що серед переможців є дуже цікаві проекти, у тому числі для дітей з обмеженими можливостями. Головне, щоб це відбулося, бо можемо так і залишитися переможцями лише на папері, – побоюється Тетяна Ткаченко.

Ідея створення креативного проекту «Театр у музеї» з’явилася у 2011 році. Відтак уже три роки поспіль у музеї відбуваються моновистави у виконанні актора театру імені Кропивницького, заслуженого артиста України Юрія Жеребцова. В оточенні картин іменитих художників він поставив десятки спектаклів, серед яких «Очерки новейшей инквизиции», «Нерв», «Баллада прикмет», «Размышления под соленый огурчик», «Блин» та чимало інших.
e-max.it: your social media marketing partner