Кіровоградських дітей називають Лючіями і Єлисеями – мода на імена вже нікого не дивує!

,

852Органи реєстрації вже звикли до того, що поряд із Софійками й Андрійками, у регіоні називають немовлят Афінами, Лючіями, Єлисеями і Мікаелями. Зізнаються, якщо раніше дивувалися винахідливості і фантазії батьків, то сьогодні їх уже нічим не вразиш.

За даними Центрального відділу державної реєстрації актів цивільного стану реєстрації служби Кіровоградського міськуправління юстиції, торік найчастіше дівчаток називали Аннами, Олександрами, Маріями, Полінами, Варварами, Вероніками, Софіями, Анастасіями, Дар’ями і Єлизаветами.

Взагалі, за статистикою, в Україні вже протягом шести років найпопулярніші дівчачі імена Анастасія та Софія. Третє місце – за Вікторією.

Серед хлопчиків у нашому регіоні минулоріч користувались популярністю імена Максим, Данило, Назар, Михайло, Макар, Андрій, Дмитро, Роман, Олександр, Артем та Іван.

Утім, кіровоградці все частіше називають своїх малюків екзотично. Для прикладу – Мальва, Ніколь, Домінік, Мікаель. Саме так торік нарекли свою малечу жителі Кіровоградщини.

Щоправда упродовж минулого року до переліку дівчачих імен додалися: Аделіна, Евеліна, Рената, Яріна, Аіша, Мірра, Еріка, Россава, Єсенія, Алєссандра, Афіна, Лючія, Даріанна, Амелія, Ясміна, Ніколь, Мальва, Неллі, Тіна…

Хлопчикам давали імена Ратмир, Потап, Дмітрій, Прохор, Дамір, Єлисей, Гарік, Ісай, Серафим, Дем’ян, Гордій, Лука, Мікаель, Домінік.

Продовжують називати креативно новонароджених і цьогоріч. Так, за січень зареєстровано більш як десяток дітей з так званими нетрадиційними іменами.

Серед жіночих – Грета, Даміра, Жасмін, Меланія, Міля, Стефанія. А серед чоловічих – Акім, Дамір, Остап, Платон і Файзо.

Проте начальник відділу державної реєстрації актів цивільного стану реєстраційної служби Головного управління юстиції в області Раїса Дайдакулова запевняє – на Кіровоградщині батьки не дають своїм дітям дивакуватих імен. Принаймні, таких, які б не мали логічного пояснення.

– Загалом, новонародженим найчастіше дають нові, сучасні імена. Але є й старі, які вже вважаються не зовсім традиційними для нас. У той же час для нас, українців, дещо дивними виглядають імена, які для представників інших національностей є цілком звичними. Як правило, при виборі таких імен враховуються національні традиції. Наприклад, їх дають батьки якоїсь арабської держави або європейці. Але немає такого, щоб на Кіровоградщині батьки давали якісь дивакуваті імена своїм дітям. Усі мають логічне пояснення. І в цьому плані наша область молодець, – коментує «КП» Раїса Дайдакулова.

У будь-якому разі психологи радять ставитися дуже серйозно до вибору імені для дитини і не приймати імпульсивних рішень. Адже саме батьки визначають слово, яке людина потім чутиме найчастіше у своєму житті. Як відомо, кожен звук, буква, коли вимовляється, має певну вібрацію, яка з наукової точки зору викликає певний резонанс клітин головного мозку. На один звук людина реагує по одному, на інший – по іншому. Саме тому, підкреслюють фахівці, ім’я дуже впливає на психологічну характеристику людини.
e-max.it: your social media marketing partner