Кіровоградський Мауглі: коли лікарі побачили дитину, їм забракло мови –брудний, на ногах залишки випорожнень, нігті на руках та ногах закручені донизу

,

864До першого класу Андрійка віддали у дев’ять із половиною років. Можливо, дитина взагалі б не сиділа за шкільною партою, якби не соціальні служби. Хлопчика фактично вирвали з сім’ї, де його мама оточила надмірною увагою. Однак і це проблему не вирішило. Жінка щодня під час занять знаходилася поряд із сином. Учителі такої поведінки хоч і не розуміли, проте заборонити приходити їй до навчального закладу не могли. Врешті, коли Андрійкові під час уроків стало зле і він знепритомнів, його мама повела себе зовсім неочікувано: замість того, аби дитину терміново відвезти до лікарні, хлопчика забрали додому і не пускали до нього лікарів.

– На уроках дитина нічим не відрізнялася від своїх однокласників, він засвоював матеріал, писав, читав, працював. Єдина відмінність від ровесників – поруч завжди знаходилася мама. Вона не відпускала його з­під свого контролю. Іди туди, прийди сюди, візьми ручку, пиши, перезувайся, йди до туалету, їж. Вона його опікала навіть на уроках, чим певною мірою заважала працювати педагогам. Ми їй неодноразово пояснювали, що це неправильно, – розповідає директор ЗОШ №30, де навчається Андрій, Юрій Конопат.

Директор школи також зауважує, що у ті дні, коли Андрійко на заняттях був без мами, він поводив себе більш розкуто, хотів спілкуватися з однокласниками. Втім, це траплялося рідко. Увесь час мама забороняла йому бодай заговорити з однолітками чи проявити якусь хлопчачу цікавість до дівчат. Так тривало півтора року.

Наприкінці минулого року, у листопаді, коли йшов до завершення ІІ семестр навчання, Андрій дуже захворів. Він був настільки слабим, що не міг тримати ручку в руках. На такий стан дитини мама жодним чином не реагувала і продовжувала приводити сина на заняття.

Зрештою, у ситуацію втрутилася служба у справах дітей, викликали швидку. Утім, навіть по приїзду лікарів, жінка не погоджувалася віддати сина на лікування до медичної установи.

– Мама забрала Андрійка додому. Але наступного дня дитину в примусовому порядку відвезли до лікарні. Головний лікар медичної установи повідомив, що хлопчика госпіталізували до реанімаційного відділення з набряком головного мозку, – говорить старший прокурор прокуратури Кіровограда Леся Сніцар.

У медзакладі пояснили, що дитина була у вкрай важкому стані, з порушенням свідомості на рівні І­ІІ ступеню мозкової коми та зневодненням, зафіксовані явища заніміння кінцівок. Такий стан лікарі обґрунтували недостатнім рівнем догляду. Давно немитий, волосся скуйовджене, брудне. Ноги також брудні, із залишками випорожнень, нігті на руках та ногах брудні, закручені донизу. Головний лікар зробив висновок, що мати не виконує належним чином свої обов’язки. Таке погіршення стану та відмова від медичної допомоги могли призвести до смерті Андрійка.

Після лікарні хлопчика перевели до центру соціально­психологічної реабілітації. Туди мама навідалася тричі. Практичні психологи, які працюють у закладі, розповіли, що дитина дуже комунікабельна.

– Якось ми грали у гру «Гусінь». Багато діток вишикувалися за Андрійком, він був головою цієї гусені. Були перешкоди, іграшки, і цей хлопчик так зробив, що жодна дитина не впала. Він балакучий, постійно розповідає про що завгодно. Коли з ним спілкуєшся, то для себе робиш відкриття, – згадує практичний психолог реабілітаційного центру Лілія Москаленко і додає, що Андрійко дуже любить малювати, він зображує маму, тата (батька у родині немає, але є дідусь) та себе.

– Себе малює посередині. Фарби використовує лише яскраві, що говорить про те, що насилля над дитиною у родині не здійснювалось, – пояснює психолог.

У центрі соцреабілітації Андрійко знаходився 10 днів. Якось він поскаржився на самопочуття і дитину знову госпіталізували. На цей раз до дитячої обласної лікарні. Там виявили підозру на гепатити та цироз печінки. За кілька днів хлопчика повезли на обстеження до Києва. Там він перебуває досі.

– Наразі вирішується питання аби забрати дитину з сім’ї. Згідно з законодавством, його мама матиме рік на виправлення ситуації. У разі, якщо протягом цього часу вона не змінить своє ставлення до сина, її позбавлять батьківських прав, – констатують у прокуратурі Кіровограда.
e-max.it: your social media marketing partner