Гральний бізнес під державним прикриттям?

,

848У забороненого грального бізнесу – нове дихання. Азартні ігри знову в безперешкодному доступі для кожного. Ігрові автомати набули легальну оболонку, перетворившись на подобу терміналів із написом «Державна лотерея». Аби оборудка не викликала зайвих запитань, гральні пристрої встановлюють поряд із терміналами для поповнення рахунку чи переказу грошей як у великих супермаркетах, так і в зовсім дрібних магазинах. Такі вже є в обласному центрі та Олександрії.

Ще у 2009 році вийшов резонансний закон «Про заборону грального бізнесу в Україні». Другий пункт документу говорить: «В Україні забороняється гральний бізнес та участь в азартних іграх». Тоді масово почали виявляти і закривати гральні заклади. Проте комусь таки вдалося «проскочити» і деякі умільці пішли в підпілля.

Згодом заборонені заклади відновилися у вигляді інтернет­клубів та інтернет­кафе. Тоді депутати підправили закон. Однак винахідливі підприємці у документі знову знайшли лазівку. Гральні автомати, які голосно називали однорукими бандитами, перетворилися на сучасні, непримітні термінали із написом «Державна лотерея». Саме цей напис є оберегом недоторканості, бо за законом саме державні лотереї не підпадають під заборону.

Останнім часом такі термінали з’явилися у Кіровограді та Олександрії. Цілком можливо, що автомати є й в інших населених пунктах області.

Якщо не зважати на напис «Державна лотерея», апарат можна переплутати з терміналом для переказу коштів та поповнення мобільного рахунку. Як і в терміналі, у лотерейному апараті є приймач купюр, отвори для видачі виграшу та чеків. Проте підійшовши ближче, стає зрозуміло – це гральний автомат. Яскравий монітор запрошує зіграти в «Ягідку».

Подзвонивши на десятки телефонних номерів, аби з’ясувати, кому належать автомати і чи існує ліцензія на такий вид діяльності у власника,  так і не вдалося почути чіткі відповіді на поставлені питання.834

За номером, вказаним на автоматі, який залишили для гравців, аби ті могли уточнити інформацію щодо отримання призів, чіткої відповіді про власника розташованих у Кіровограді терміналів «КП» не отримала. Оператор вперто не хотіла казати назву підприємства, повторюючи: «Це просто державна лотерея». Проте охоче відповіла на питання про законність розміщення таких апаратів: «Стоять на законних підставах!»…

За даними міністерства фінансів, у 2011 році відомство видало обмежену кількість ліцензій на ведення господарської дiяльностi з випуску та проведення лотерей. Термін їхньої дії  – 12 років. Власниками цих ліцензій є лише три компанії: ТОВ «М.С.Л.», підприємство зі 100% іноземними iнвестицiями «Українська Національна Лотерея» та ЗАТ «Патріот».

«КП» телефонувала до них, проте там не дали чіткої відповіді щодо кіровоградських автоматів. Оператори відповідали, що або не володіють такою інформацією, або ж не можуть її надати.

З огляду на таку ситуацію, «КП» звертається до УМВС України в Кіровоградській області з проханням перевірити законність розміщення терміналів із написом «Державна лотерея» по всій території області і повідомити видання про результати цієї перевірки.
e-max.it: your social media marketing partner