За паспортом... через шість кіл черг

,

9087

Ви давно мріяли про далекі подорожі в екзотичні країни? Чи вас відправляють у закордонне відрядження по роботі? А може ви хочете поїхати в гості до родичів чи на заробітки? Все це можливо, якщо у вас є закордонний паспорт України (виняток становлять хіба що наші найближчі сусіди – Росія та Білорусь, де він не потрібен, але чи надовго). А якщо у вас такого документа немає, вам потрібно його правильно оформити. 

 

Зазвичай, цей клопіт беруть на себе туристичні агентства, які пропонують оформити закордонний паспорт швидко та без проблем, за певну вартість, звісно, але якщо у вас є ще достатньо часу, самостійно це зробити не так уже й важко. Для цього необхідно пройти шість своєрідних кіл черги, але про все по-порядку…
Коло перше. Щоб отримати закордонний паспорт, вам необхідно звернутися до управління державної міграційної служби у Кіровоградській області. Воно знаходиться у Кіровограді по вулиці Єгорова, 25. Але щоб не приходити туди дарма та не кліпати очима перед зачиненими дверима, потрібно знати графік роботи міграційної служби, адже приймають там бажаючих по пів дня в залежності від дня тижня: або до обіду, або після обіду. З цим графіком ви можете ознайомитись на сайті www. kr.dmsu.gov.ua.
Вже після того, як ви вивчите години прийому, не забудьте прихопити з собою документи, без яких туристичного чи заробітчанського раю вам не бачити.
Отже, вам необхідно отримати банківські реквізити для сплати держмита, вартості послуг та вартості бланка паспорта громадянина України для виїзду за кордон. Для цього вам необхідно взяти паспорт громадянина України та ідентифікаційний код. Пам’ятайте, що без оригінала паспорта й ідентифікаційного коду ці реквізити не дають.
І тут починається найголовніше – черги. Але для того, щоб стати у потрібну чергу, вам необхідно розібратися, що і де знаходиться у приміщенні управління державної міграційної служби. Крім номерів кабінетів – написів жодних, але люди у черзі вам точно скажуть, куди піти, що взяти і скільки черг вам потрібно мужньо вистояти. Отже, видають реквізити для сплати держмита у кабінеті під номером 1, до якого стоїть три черги. Саме тому треба питати, яка з черг стоїть саме за отриманням реквізитів для проведення оплат. Проте існує неписане правило – щоб взяти реквізити, у черзі стояти не потрібно, адже їх можна взяти без черги. Але з’ясовується цей факт тоді, коли ви вже хвилин 10 чи й більше (залежить від того, наскільки ви комунікабельна людина) у ній простояли.
Мабуть, тому у коридорах міграційної служби майже завжди людно, а іноді дуже людно, принаймні у сезон літніх відпусток.
Коло друге. Не спішіть вибігати з приміщення і шукати банківську установу. Аби вам дали дозвіл заплатити держмито, вам необхідно отримати реквізити на оплату послуг за видачу довідки про відсутність у вас судимості. Реквізити видають у кабінеті № 23. Чому ж не можна видавати ці реквізити разом з іншими трьома – таємниця.
Ставши щасливим власником реквізитів у кабінеті №23, для проведення всіх оплат ви повинні знайти, де ж ці оплати провести. Найближче відділення банківської установи – відділення «ПриватБанку» у приміщенні ПАТ «Кіровоградобленерго» на розі вул. Тарковського (колишня вулия Володарського) та проспекту Комуністичного. Дещо менша комісія за банківські послуги у відділенні Ощадбанку, але воно знаходиться трохи далі – на розі вулиць Велика Перспективна (колишня Карла Маркса) та проспекту Комуністичного.
Чому не можна заплатити за паспорт, відкривши у приміщенні міграційної служби спеціальну касу – теж невідомо.
Коло третє. Після оплати держмита ви повинні зробити ксерокопії у двох примірниках паспорта громадянина України, ідентифікаційного коду та військового квитка, але це тільки для чоловіків віком від 18 до 25 років. Зробити ксерокопії можна по вулиці Тарковського (Володарського) у книжковому магазині. Або зробіть їх завчасно у кількох примірниках – про запас. Також не забувайте, що оригінали цих документів повинні бути з вами.
Коло четверте. Повернувшись до міграційної служби, ви повинні стати у чергу до 23-го кабінету і залишити там оригінал платіжного документа, що посвідчує оплату такої необхідної для вас довідки про відсутність судимості та ксерокопії паспорту громадянина України й ідентифікаційного коду.
Коло п’яте. Після цього ви займаєте чергу до кабінету 1, але питаєте ту чергу, яка стоїть для того, щоб здати документи. Вам пощастило достоятися? Тоді ви заповнюєте заяву, віддаєте оригінали платіжних документів по сплаті держмита, вартості послуг та бланка паспорта громадянина України для виїзду за кордон, показуєте оригінали та залишаєте копії паспорту, ідентифікаційного коду та, за необхідності, військового квитка. Ви ще не заплуталися? Тоді ще не забудьте взяти, якщо він у вас є, оригінал паспорту громадянина України для виїзду за кордон, термін дії якого закінчився. Про це ніхто не каже, але його необхідно здавати, інакше заяву у вас не приймуть. Там же, у першому кабінеті, вас фотографують. Сумніваюся, що на вашому обличчі – досі усмішка. Проте саме цей «фейс» прикрашатиме ваш паспорт.
І ось, нарешті, чекати вам у залежності від терміновості отримання такого бажаного закордонного паспорта залишається 10 днів, якщо ви заплатили 900 з чимось гривень, або місяць, якщо ви заплатили 450 гривень.
Коло шосте. Через місяць або раніше після здачі документів ви приходите у вже знайоме приміщення міграційної служби і займаєте чергу у кабінет № 1, але ту, яка стоїть вже за отриманням паспортів.
Отже, шановні читачі, шість кіл черг, місяць чекання і ви - щасливий власник закордонного паспорту. Сподіваємось, що комусь ці поради допоможуть зекономити дорогоцінний час та купу нервів для приємніших і важливіших справ. Скажімо, оновлення гардеробу чи вивчення іноземної мови, аби потім усіх вразити своїм бездоганним знанням французької чи навіть китайської. Проте добре знати англійську стає вимогою часу. Будьте цілеспрямованими, а не наївними, відправляючись за першим своїм закордонним паспортом чи збираючись продовжити дію цього документа. Розпитуйте народ у черзі, слухайтеся порад і вдалих вам подорожей!

e-max.it: your social media marketing partner