Василь Хорощак: Через 7-8 місяців дитячу обласну лікарню не впізнаєте!

,

738Очільник області Андрій Ніколаєнко проголосив 2014­й роком дитячої обласної лікарні. Уже цьогоріч в медзакладі мають розпочатися ремонтні роботи. На реконструкцію корпусів планується спрямувати 35 мільйонів гривень. Окремі кошти – на медичне обладнання. Та попри зовнішні зміни, у лікарні розпочинаються й внутрішні. У закладу тепер новий керівник.

Цього року позитивний досвід реконструкції обласної лікарні перейматиме не менш значущий медзаклад регіону. Заплановано чимало: від реконструкції головного корпусу лікарні до оновлення медичного обладнання. Результати обіцяють показати уже наприкінці 2014­го.

– Ми плануємо зробити реконструкцію декількох корпусів для того, щоб забезпечити комфортні і гідні умови перебування пацієнтів. Приміщення дитячої обласної лікарні потребують ремонту, модернізації, враховуючи й будівлі, що  мають історичну цінність і багато років не реконструювалися взагалі, – розповідає у коментарі «КП» начальник управління охорони здоров’я ОДА Олег Рибальченко.

Посадовець зазначає, мова йде про комплексну реконструкцію всередині корпусів і зовні.

– Планується реконструкція головного корпусу та, так званого, лабораторного, де знаходиться неврологічне відділення. А ще – ремонт у господарських приміщеннях, зокрема у пральні. Ми хочемо, щоб у дитячій лікарні все відповідало вимогам, йшло за аналогією з сучасною лікарнею, – уточнює Рибальченко.

Окрім 35 мільйонів гривень, призначених на ремонт, близько 15 мільйонів піде на придбання сучасного медичного обладнання, зокрема, для хірургічного та реанімаційного відділень дитячої обласної лікарні.

Олег Рибальченко зазначає, що хоч у 2010 році й було значне надходження медичного обладнання до дитячої обласної лікарні, враховуючи стрімкий розвиток медичних технологій, його слід оновлювати постійно.

Попри перелічені зміни, які мають втілитися цьогоріч, деякі вже відбулися. А саме – зміна керівника дитячої обласної лікарні. На посаду головного лікаря медзакладу призначено Василя Хорощака, відомого у місті, як очільника Кіровоградської міської дитячої лікарні.

– Новий головний лікар – досвідчений педіатр. Йому добре відома структура і організація системи саме педіатричної служби. Він відомий у місті керівник, добре знаний для всіх лікарів дитячої обласної лікарні. Він має навести лад у медзакладі. Бо були питання організаційного напрямку з приводу взаємовідносин з іншими лікарнями, у тому числі і з районними, і на рівні міста, столиці. Я скажу словами губернатора: необхідно було підсилити керівництво дитячої обласної лікарні. Нові лідери дивляться іншими очима на багато речей і змінюють ситуацію на краще, – впевнений Олег Рибальченко.

Сам головлікар Василь Хорощак налаштований рішуче. Запевняє, Кіровоградська обласна дитяча лікарня згодом стане не гіршою від інших обласних медзакладів. Каже, попереду чимало роботи, та головне  – є велике бажання працювати.

– На жаль, за рядом причин – і об’єктивних, і суб’єктивних – ставлення до дитячої обласної лікарні було не таким, як потрібно. Так склалося, що дитяча обласна лікарня існувала, а великої суттєвої допомоги на її модернізацію не було. Лікарня працювала відповідно до бюджету, який приймався – значних фінансових вливань сюди не робили. Чому так? Я не готовий сказати. Можливо, руки не дійшли. Але зараз голова облдержадміністрації сказав, що пріоритетом 2014 року є дитяча обласна лікарня. За такої уваги і опіки з його боку, повірте мені, через 7­8 місяців ви цю лікарню не впізнаєте! Ми добре попрацюємо. Нам більше не буде соромно, – запевняє Василь Хорощак.

Головний лікар каже, у першу чергу займеться приймальним відділенням. Говорить, воно не те, що «кульгає», а «впало на дві ноги».

– У приймальному відділенні люди проводять дуже багато часу. Мама прибіжить з дитиною на руках або привезе її на «швидкій», думаючи, що нарешті отримає довгоочікувану допомогу, а, виявляється, вона не одна, перед нею ще з десяток мам у черзі. І вона вимушена певний час чекати на допомогу з хворою дитиною. Я вважаю, що це неприпустимо. Жінка з хворою дитиною не повинна знаходитися у приймальному відділенні більше п’ятнадцяти хвилин. Оформили, встановили діагноз і відправили у відділення, де лікарі будуть займатися пацієнтом. Ми будемо серйозно на це зважати і організовувати роботу, – озвучує першочергові завдання Василь Хорощак.

– Роботи дуже багато, усякої. І господарської, і організаційної. Я не кажу, що вона запущена, ні. Просто я б робив її по-іншому. Як кожен новий керівник робить по­своєму. Комусь це подобається, комусь – ні. Але те, що задумав губернатор, ми будемо втілювати в життя.


e-max.it: your social media marketing partner