В Олександрії помер чоловік, який послизнувся на дорозі

, КП

7606Трагедія сталася у неділю ввечері. 61-­річний Михайло Торонцев саме виходив із автобуса, але не втримав рівновагу, послизнувся і впав. Небайдужі олександрійці викликали «швидку». Медики прибули вчасно, госпіталізували чоловіка, а вже згодом констатували його смерть. Постраждалий від ожеледі помер у реанімації.

– Це було 5 лютого. О 19:05 надійшов виклик, що потрібна допомога чоловіку, який послизнувся і йому важко пересуватися, – розповідають «КП» в Олександрійській підстанції №5 екстреної допомогти. – Коли бригада приїхала, чоловік сидів на тротуарі. Свідки казали, що він упав сам – автобус не рухався.

«Швидка» госпіталізувала чоловіка у першу олександрійську лікарню з переломами кісток у зоні верхньої третьої правої гомілки. Однак уже за якийсь час чоловік помер.

– Жодної інформації надати не можемо. Єдине зазначимо – хворий помер у реанімації, – прокоментував «КП» лікар­-травматолог Олександрійської міської лікарні Євген Ващук так і не назвавши причини летального випадку.

У поліції тим часом відкрили кримінальне провадження, яке наразі кваліфікували, як порушення правил безпеки дорожнього руху або експлуатації транспортного засобу, що спричинило смерть потерпілого.

– Нам повідомили, що чоловік, виходячи з автобуса, послизнувся. Нога потрапила під колесо, внаслідок чого він отримав переломи правої ноги. Згодом помер у лікарні. Наразі відкрили кримінальне провадження. З’ясовуємо всі обставини пригоди, – розповів «КП» начальник сектору моніторингу Олександрійського відділу поліції Сергій Козловський.

А от правозахисник Еміль Багірян каже, вирішити проблему з обледенілими тротуарами і дорогами допоможуть не лише вправна і системна робота комунальників, а судові позови. Мовляв, якщо жителі відстоюватимуть свої права у такий спосіб, відповідальні особи не допускатимуть обледеніння пішохідних зон.

– Не тільки можна, а й потрібно позиватися до суду, якщо хтось послизнувся і отримав травми. Позиватися потрібно до того, у кого певна територія знаходиться на балансі. Якщо, наприклад, послизнулися біля магазину, – потрібно позиватися до власника магазину. Якщо це просто на дорозі або на тротуа­рі в місті – до комунальних служб, міської ради. Вони мають відповідати за те, щоб у місті був порядок, – наголошує Багірян.

Адвокат зауважує, аби правильно скласти позов, коли вже впав, обов’язково потрібно викликати швидку допомогу та попросити свідків підтвердити це.

– Потрібно одразу викликати «швидку». Бригада має зафіксувати, де саме людина впала, які травми отримала. Також потрібно, щоб свідки це підтвердили. Все має бути зафіксовано документально, – пояснює «КП» правозахисник і додає, не потрібно боятися звертатися до суду. – Це потрібно робити – і для себе, і для інших! Можливо, після кількох таких позовів за слизькі дороги й тротуари когось покарали б, можливо, більше б дивилися за порядком, почали б чистити…

А от щоб отримати матеріальне відшкодування, необхідно подати цивільний позов.

– Цивільний позов – відшкодування моральної та матеріальної шкоди. Матеріальна шкода – витрати на лікування, моральна – витрати, пов’язані з фізичним болем, стражданнями.

Якщо суд визнає, що дійсно травми серйозні – середньої тяжкості або тяжкі, постраждалі можуть навіть написати заяву про порушення кримінального провадження. Адже людина може послизнутися і померти. Цим потрібно займатися. А у нас – упала людина, то й упала, – констатує насамкінець Багірян.
e-max.it: your social media marketing partner