2014-й рік стане для нас роком можливостей

,

719Дорогі друзі! Ця стаття – моє звернення до кожного з вас. До кожного, хто живе в Кіровоградській області, вболіває за неї, хто щодня робить свій внесок у розвиток нашого регіону. Мені б хотілося, щоб воно стало не монологом, а своєрідним запрошенням до серйозного і вдумливого діалогу.

9 січня виповнилося рівно рік з того дня, коли Президент України призначив мене на посаду голови обласної державної адміністрації. Це була довіра цілій команді, яку створив Сергій Ларін, довіра до розпочатих нашою командою проектів – і «Центральний регіон», і «Гаряча лінія», і «Купуй кіровоградське», і «Стоп радон», а також 10 регіональних ініціатив. Одним з ключових завдань, які поставив переді мною Президент, було забезпечення спадкоємності і стабільності, і, звичайно ж, ефективна реалізація усього запланованого, виконання взятих перед людьми зобов'язань. Це і стало основою в нашій роботі в 2013 році. Наші зусилля ми спрямували, насамперед, на ефективне управління діючими проектами, на детальну роботу по кожному з них, пошуки оптимальних рішень, залишивши нові програми та ідеї на перспективу.

Переконаний, що не потрібно «хапатися» за все одразу, розширювати перелік обіцянок. Необхідно зосередитися на ключових напрямках, які і забезпечать підвищення рівня життя людей. Що це означає на практиці для нашої області ? Які це об'єкти, які галузі ? Тут важливо максимально якісно відбирати пропозиції, що надходять, бо їх безліч. І головним, визначальним чинником має бути думка людей.

Як показує практика актуалізації програми «Центральний регіон­2015», яку ми провели минулого року, часом люди точніше, ніж експерти в кабінетах, відчувають важливість того чи іншого проекту. Життєва мудрість їм підказує, як реалізувати конкретну ідею, проект максимально просто і ефективно. Результатом прямого діалогу влади і громади став проект з вибору місця будівництва нових дитячих майданчиків у Кіровограді; і, на жаль, негативний приклад – проведення транспортної реформи в обласному центрі. Нею займалися інститути, комісії, але при цьому вони не врахували суттєві і дуже раціональні пропозиції пасажирів – людей, для яких вона, власне, і проводилася. Результат всі ми з вами знаємо. Нарешті міська влада почала дослухатися до думки кіровоградців, і найбільш гострі питання вдалося зняти. Наше завдання – налагодити плідну роботу як з експертами, так і з жителями на якісно новому рівні. Саме для цього ми значно розширюємо функції нашої «гарячої лінії» в нинішньому році. Упевнений, дадуть результат і системні опитування громадської думки з ключових питань і проектів, і підвищення якості зворотного зв'язку та особливо новий формат роботи із зверненнями громадян під робочою назвою «Губернаторський контроль».

В нашій роботі не може бути дрібниць. Особливо, коли це стосується якості життя простих громадян. Наша команда налаштована на те, щоб працювати з деталями, по кожній справі відпрацьовувати все до найменших дрібниць, адже саме така системна, непомітна на перший погляд робота, і дає необхідний результат.

Далі – про наші пріоритети і напрямки, на яких ми концентрували зусилля в 2013 році :

– Будівництво заводу з виробництва ядерного палива. У минулому році ми ініціювали регулярні засідання штабу, перше з яких пройшло в Кіровограді. Мета – максимально наблизити терміни активних будівельних робіт, захистивши при цьому інтереси регіону, домогтися гарантій створення робочих місць для жителів області та вкладення коштів в соціальну інфраструктуру прилеглих територій. Як результат, вже у вересні почався активний будівельний процес. Більш того, московські угоди, підписані з Російською Федерацією в самому кінці 2013 року, і слова Президента в ефірі національних каналів, дають нам упевненість в динамічній реалізації даного проекту і в 2014 році.

– Відновлення роботи буровугільного комплексу. Нам вдалося повернути інвесторів, узгодити план погашення заборгованості перед колишніми працівниками, і цей план почав виконуватися. Буквально в останні дні 2013 року, після довгих років простою, почалася пробна відкачка води на розрізі Костянтинівський. Ми провели дуже складну і копітку роботу щодо відродження буровугільного комплексу та його розвитку, завдяки чому, вкрай важлива для економіки нашого регіону галузь отримала можливість відродитися протягом наступних років. До проектів у гірничо­видобувній сфері можна віднести і закінчення будівництва компанією «Велта» другої черги ГЗК в Коробчиному та підготовку до розробки у 2014 році Лікарівского родовища ільменіту.

– Розвиток сільського господарства. Минулого року у цій галузі відбулося кілька визначальних подій. По­перше, область отримала рекордний урожай – 3,7 мільйона тонн зернових. По­друге, за участі Президента, було відкрито найбільший в Україні річковий термінал з приймання та зберігання зерна в Світловодську, а це, крім усього, і розвиток судноплавства в нашому регіоні. По­третє, у 2013 році було відкрито кілька елеваторів, потужне овочесховище в Олександрівському районі. Позитивним сигналом стала готовність корейських інвесторів вкласти понад 2 мільйони доларів у будівництво аграрного виробничо­освітнього центру у с. Чарівне Бобринецького району, який буде не просто сучасною «овочевою базою», а передовим технологічним майданчиком. Все перераховане дає можливість не тільки вирощувати сільгосппродукцію, а й заробляти на її зберіганні, переробці, створювати додаткову вартість в регіоні, а не вивозити сировину, а значить – з'являються можливості для створення нових робочих місць. У нинішньому році ми продовжимо цю роботу. Для нас це стратегічний напрямок залучення як внутрішніх, так і зовнішніх інвестицій.

– Створення кластера сільгоспмашинобудування. У 2013 році у Кіровограді вперше було проведено міжнародну виставку «Агроекспо». Флагман сільгоспмашинобудування в Україні – кіровоградська «Червона зірка» – заявляє про себе вже не тільки як один з виробників техніки в державі, а й як новий інтегратор, як новий майданчик для міжрегіонального галузевого співробітництва. І це тільки мала частина значного обсягу роботи, наміченого командою на чолі з Павлом Штутманом. Упевнений, це дає нам можливості для підвищення конкурентоспроможності нашого регіону, дозволить підняти якісний рівень нашої регіональної системи технічної освіти та створити нові виробництва.

І таких, визначальних для майбутнього області подій, у минулому році назбиралося чимало. І це, незважаючи на те, що рік був непростим  – як для Кіровоградщини, так і для України в цілому. Рік, ускладнений торговими війнами, зниженням інвестиційної активності, «охолодженням» ділового клімату.

Що ж ми плануємо у нинішньому 2014 році? Плануємо, насамперед, активно конкурувати за ресурси для нашого регіону. Адже ми живемо не в умовах планової економіки, а в нових реаліях, де необхідно конкурувати за державні та приватні інвестиції, за талановитих людей. Спробую обгрунтувати свою думку, оскільки для здійснення цього непростого і амбітного завдання, необхідно об'єднати зусилля тисяч людей.

У 2014 році зросте конкуренція за державні ресурси. Визначальною конкурентною перевагою для нашого регіону має стати пакет якісних проектів з високим коефіцієнтом корисної дії, які здатні в найкоротші терміни змінити існуючі негативні тенденції в тій чи іншій галузі. Яскравий приклад – перинатальний центр, завдяки якому материнська та дитяча смертність на Кіровоградщині скоротилася удвічі!

Отже, особливу увагу в 2014 році буде приділено:

–  модернізації системи екстреної медичної допомоги, придбанню нових автомобілів, обладнанню єдиного диспетчерського центру;

– продовженню оснащення лікарень області у рамках проекту «Рання діагностика» з метою зниження рівня смертності від онкозахворювань та захворювань серцево­судинної системи;

–  реконструкції дитячої обласної лікарні, яка нині, на жаль, не відповідає сучасним вимогам;

–   реконструкції водоводу «Дніпро­Кіровоград»;

– реконструкції мережі регіональних доріг, пріоритету, який визначив Президент в  2014 році для всієї країни. Ми будемо боротися за те, щоб наш регіон у цьому проекті «не обділили»;

– реконструкції існуючої та добудови нової частини обласного дитячо­юнацького центру ;

–  будівництву в Кіровограді спортивного «Мультиплексу», який дозволить вивести на якісно новий рівень спорт у нашому регіоні.

По всіх цих напрямках ми пропонуємо Кабінету Міністрів обгрунтовані і якісні проекти. Сподіваюся, що більшість з них буде затверджено, і у 2014 році ми зробимо значний крок вперед. Особливо в такій «болючій» сфері як медицина.

Посилення конкурентної боротьби за приватні інвестиції я визначаю для себе, як для голови облдержадміністрації, найбільш значущим. За довгі роки регіональні влади навчилися витрачати гроші, «освоювати бюджети», а дехто – навіть особливим чином «економити», урізати фінансування найважливіших позицій. Мій принцип – давайте навчимося більше заробляти, більше залучати інвестицій. А значить – створювати більше робочих місць і отримувати більше відрахувань до бюджету, залучати більше інвесторів, які вкладатимуть ресурс в соціальну інфраструктуру нашого краю.

Мене рішуче не влаштовує якість роботи регіонального інвестиційного агентства, нам необхідно терміново відкоригувати роботу департаменту економіки, і нинішнього року буде впроваджено стратегію «нової інвестиційної політики». Протягом минулого року ми вивчали досвід наших колег за кордоном, якісно провели щорічний інвестиційний форум. І я бачу 2014­й рік роком нових можливостей для залучення інвестицій.

Окреме місце повинна зайняти конкурентна боротьба за талановитих людей. Зрозуміло, що для того, аби талановиті люди не виїжджали з області або, навпаки, приїжджали до нас, необхідно мати високооплачувані робочі місця і відповідну соціальну інфраструктуру. Про це я сказав, коли говорив про перші два напрямки міжрегіональної конкуренції. Але, крім цього, ми повинні думати про майбутнє Кіровоградщини. Як каже класик менеджменту Іцхак Адізес, якісне управління – це ефективність та результативність зараз, і ефективність та результативність в майбутньому. Тому якщо ми – не тимчасові виконавці, то повинні по­новому подивитися на систему освіти в нашому регіоні. Починаючи від дитячого садка і закінчуючи вищими навчальними закладами та освітою для дорослих. Для цього плануємо реалізувати комплексний проект «Освітній кластер». Реалізуючи цей проект, важливо не забувати і про елементарні умови, в яких навчаються діти і працюють педагоги. Якщо в школі руйнується дах, а туалет – на вулиці, то потрібно насамперед вирішити ці проблеми, і тільки потім облаштовувати інтерактивний клас. А не навпаки!

Особливу увагу необхідно приділити виявленню та подальшій підтримці талановитих дітей. Ця робота повинна проводитися системно і прагматично, без зайвого формалізму і романтизму. Я, як молодий батько, усвідомлюю, що важливо і що потрібно нині сучасним дітям. Тому діти – пріоритет в моїй роботі і в роботі всієї нашої команди в новому році.

Отже, вимальовуються три великих блоки пріоритетів нашої команди у 2014 році: діти, медицина, інвестиції.

Ще раз зазначу: якісний менеджмент – це мистецтво досягнення цілей в умовах обмеженості ресурсів. Цілі та пріоритети для нашої команди визначені, а ресурси дійсно обмежені, але є головний ресурс, який за потужністю впливу значно перекриває всі інші. Це – наше спільне бажання працювати на благо Кіровоградщини.

Робота триває і я запрошую до співпраці всіх небайдужих, хто прагне високих результатів.

2014­й рік – це рік можливостей для всіх нас!

 

З повагою
Андрій Ніколаєнко,
голова Кіровоградської обласної державної адміністрації
e-max.it: your social media marketing partner