Зимові сюрпризи: 88 переломів у Кіровограді лише за минулий тиждень

,

695– Я вийшла з під’їзду і ледь не впала. Ну вулиці дуже слизько, а посипати стежку біля будинку комунальники не поспішають, – бідкається жителька будинку №54 по вулиці Яновського, що в обласному центрі.

– Я лише уявляю, як важко стареньким людям тут пересуватися...На дорогах зараз дуже слизько, от мій брат нещодавно послизнувся і впав, у результаті – розтяжка гомілкового м’яза. Зараз він на лікарняному, робить необхідні процедури, адже на ногу йому боляче ставати, – розповідає інша кіровоградка Оксана…

Таких випадків узимку дуже багато, найчастіше вони закінчуються сумними наслідками – стаються вивихи, розриви м’язових тканин, переломи... Так, за даними сайту управління охорони здоров’я Кіровоградської міської ради, лише в період з 9 по 15 грудня до травматологічного пункту комунального закладу «Кіровоградська міська лікарня швидкої медичної допомоги» звернулося 88 пішоходів із переломами.

Як правильно «пристосуватися» до погодних умов, аби не завдати шкоди своєму здоров’ю, радить прес-секретар начальника управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій в області, підполковник служби цивільного захисту Микола Леськів. На його думку, літнім людям у слизькі дні взагалі краще не виходити з будинку, а якщо є нагальна потреба – треба взяти із собою палицю з гумовим наконечником або шипом. Молодим – слід пильніше дивитися під ноги і не поспішати.

– А загалом існують універсальні правила: обходити металеві кришки люків, не тримати руки в кишенях, адже це збільшує можливість отримання важких травм, особливо переломів, ступати на всю підошву, не поспішати, бо поспіх збільшує небезпеку послизнутися. Не варто прогулюватись біля самого краю проїжджої частини дороги – це небезпечно завжди, а на слизьких дорогах особливо.

Якщо ж так сталося, що людина відчуває, що от-от впаде, існують також певні правила щодо того, як вдало «приземлитися». При порушенні рівноваги швидко присісти  – це найбільш реальний шанс утриматися на ногах, а якщо так сталося, що людина падає, то висота падіння в такому випадку буде меншою. У момент падіння слід згрупуватися, напружуючи м’язи, а доторкнувшись до землі, обов’язково перекотитись – так удар, спрямований на вас, втратить свою силу при обертанні, – пояснює фахівець.

Микола Леськів нагадує, що зима додає не лише травм, а й інших проблем. Зокрема, через низькі температури можуть виникнути обмороження, тому у такому разі треба якнайшвидше дістатись до теплого приміщення, зігрітися, випити гарячого чаю чи кави.

– Дотримання цих звичайних правил допоможе пережити зиму без травм та пригод,  – наголосив підполковник насамкінець.

e-max.it: your social media marketing partner