У Кіровограді «Білі леви» стали на сторожі моралі

– У соціальних мережах ми створюємо сторінки під вигаданими іменами дітей і чекаємо, поки збоченці нам напишуть. Зазвичай дитині пропонують зустріч. Спершу намагаємося відмовити нахабі, мовляв, дитина неповнолітня. Тоді надходять пропозиції подарунків, дорогих телефонів тощо. Коли ж відмовити негіднику не вдається, погоджуємося на зустріч, – розповідає учасник організації «Білі леви» Максим.
Хлопці кажуть, ловлять збоченця на живця. З ними працюють підлітки, які погодилися допомагати у цій справі. Аби не допустити непоправного, хлопці беруть ситуацію у свої руки і затримують зловмисника. Кажуть, одразу намагаються викрити його злі наміри і пояснити, що так вчиняти негоже. Якщо ж той чинить спротив, то вдаються й до більш жорстких методів впливу. Все це знімають на відео і викладають у соцмережі.
– Ми намагаємося у першу чергу поговорити з людиною. Звісно він заперечує, але у нас є докази – переписка, слова дітей. Ми не б’ємо сторонніх людей, безхатьків чи ще когось. Навпаки, ми їм допомагаємо. Наша мета – виявити педофіла, – розповідає один із «Білих левів» Андрій і додає, якщо затриманий зізнався, що має збочення, і розкаявся, до нього не застосовують силу і не оприлюднюють відео.
Якщо ж зловмисник не вперше попався на гачок, то покарання та оприлюднення відео йому не уникнути.
Співрозмовники «КП» переконують, на цьому вони не зупиняються. Кажуть, їхня мета – не адреналін чи бійка.
– Ми хочемо поговорити і переконати, що так чинити не можна. Б’ємо, коли вже не вперше на нашу вудочку потрапляють, – зізнається Максим.
Хлопці кажуть, хотіли співпрацювати з правоохоронцями, але ті поки їм відмовляють.
– З нашого боку були пропозиції про співпрацю. Але поліція чекає на факт вчинення злочину і тільки потім починає діяти. А ми цей злочин хочемо упередити, – кажуть активісти і додають, їх самих кілька разів хотіли затримати правоохоронці.
Хлопці задоволені результатами своєї роботи і збираються таким чином виявляти ще й наркодилерів та інших правопорушників.
Вони зізнаються, вважають свої дії правильними, бо, на їхній погляд, очищають місто від негідників і оберігають дітей від небезпеки.
– Мої батьки вважають, що я правильно роблю, – каже Андрій.
– Нам би не хотілося, щоб з нашими майбутніми дітьми чи з іншими трапилося щось погане, тому й займаємося цим, – пояснює Максим. – Звичайно, батьки намагалися мене відмовити багато разів. Такі розмови й до цього часу тривають.
Хлопці розуміють, що й самі не завжди вчиняють правомірно. На цьому наголошує і адвокат Ангеліна Дудник.
– Треба відрізняти мораль від закону. Хлопці розповідають, можуть нанести тілесні ушкодження, щоб негідник краще зрозумів свою провину, але при цьому вони й самі виходять за межі правового поля. Вони мають розуміти, що також мусять відповідати за вчинене перед законом, – наголосила адвокат.