Не викидайте пластикові пляшки! Їх можна перетворити на шедеври!

,

683Звичайні пластикові пляшки, які люди викидають на смітник, можна використати з користю. Керівник гуртка «Умілі руки», що діє при Бережинській школі, що у Кіровоградському районіОксана Цапенко створює із такого непотребу справжні витвори мистецтва.

– Я не лише прибічник традиційних видів мистецтва, а й з радістю експериментую, пробую нові техніки, – розповідає майстриня. – Та найбільше мені до вподоби екологічно чисте мистецтво – створення різних виробів із пластикових пляшок.

Така ідея виникла випадково, каже Оксана Цапенко. Пригадує, якось збиралася викинути пляшки на смітник, та в одну мить зупинилася.

– Чомусь одразу згадала, про шкоду завдає пластик природі. Я сіла з тими пакетами та пляшками на лавочці й подумала, що, зробити, аби вони приносили користь, – розповідає Оксана, додаючи, що натхненна зробити щось прекрасне, почала шукати ідеї в інтернеті. Там таких еко­митців, як з’ясувалося, чимало.

Серед підручних матеріалів, які Оксана використовувала, були лише ножиці та пластикові пляшки. З них вона вирізала різні фігурки. Так з’явилися пластикові квіти, зелень, дерева, тварини, навіть світильник. Згодом виник справжній еко­куточок із пальмами, птахами та іншим начинням.

– Мої рожеві поросята почали користуватися популярністю серед односельців, – з посмішкою розповідає дівчина. – Як тільки вони зайняли чільне місце на клумбі біля будинку, люди одразу почали просити, щоб я їм теж таких зробила. Ті ж, хто не боявся експериментувати, просив поділитися ідеєю. Тоді я розповідала, що для цього багато не потрібно – п’ятилітрова баклажка з­під води, балончик із фарбою рожевого кольору і два ґудзики. За п’ять хвилин – свині готові!

682

Оксана говорить, що з кольорових пластикових пляшок створити гарний виріб простіше і легше, аніж із звичайних прозорих. Наприклад, із пляшки жовтого кольору можна зробити пелюстки, а з темної – серединку квітки. Таким чином, скомбінувавши два кольори, виходить гарний сонях. Якщо кольорових пляшок немає – допоможуть балончики з фарбами

Захоплення Оксани Цапенко особливо цінують її учні. Вони із задоволенням приходять на гурток і разом із вчителькою освоюють еко­мистецтво.

До речі, роботи гуртківців можна побачити не лише на сільських чи районних виставках. У їхньому арсеналі й обласні експозиції. Ті, хто мав нагоду побувати на них, вражалися умінню  дітей і їхнього педагога.

– Я люблю працювати в нетрадиційних техніках: виготовляю картини зі шпаклівки, займаюся сухим і мокрим валянням шерсті, роблю м’які іграшки, – окрилено зізнається Оксана Цапенко. – Дуже хочеться, щоб діти активніше займалися творчістю, адже чим більше ми творимо – тим більше отримуємо насолоди.

e-max.it: your social media marketing partner