Жителі гуртожитку на Університетському перекрили київську трасу
О восьмій ранку у понеділок кількадесят мешканців будинку №21, що на проспекті Університетському у Кіровограді, перекрили дорогу біля Лелеківського кладовища, яка прямує на Київ. Кіровоградці таким чином висловлюють протест проти незаконної приватизації їхнього гуртожитку власником фірми «Вагран». Кажуть, через це залишитися без своїх квартир можуть будь-якої миті.
– Ця приватна фірма у 2004 році незаконним шляхом приватизувала наш будинок. Але ми не можемо довести, що це було незаконно. Ми боремося з ними вже багато років, але все марно. Попередні міські голови Микола Чигрин і Володимир Пузаков про цю проблему знали. Відомо про неї і Олександру Саінсусу, але ніхто нам не допоміг. Сьогодні приватна фірма «Вагран» пропонує нам викупити у неї наші ж квартири! У мене, наприклад, житлова площа – 20 квадратних метрів. Її вони оцінили у 50 тисяч гривень. Я з 91-го там зареєстрована. Чому я тепер повинна купувати житло у самої себе? Це просто абсурд! Та у мене й немає такої суми. Я можу прийти одного дня з роботи, а мої речі просто викинуть у коридор! – обурюється мешканка гуртожитку Ірина Кумпан.
Жителі будинку не можуть вирішити проблему вже десять років. Кажуть, у це скандальне житлове питання не хоче втручатися ані влада, ані прокуратура. За цей час мешканці програли три суди, на які, до речі, довелося витратити чимало грошей. Власник гуртожитку – керівник фірми «Вагран» – абсолютно ігнорує жителів. Більш того, люди кажуть, що взагалі не знають, хто насправді є власником їхнього майна.
– Навмисно кілька разів змінювали власників цього будинку, тож тепер важко з’ясувати, хто є реальним господарем, – пояснює Ірина Кумпан.
Посилаючись на власні джерела, люди кажуть, що цією людиною «ікс» є Володимир Ярошенко – депутат Кіровоградської міськради. Утім зазначають, що цю інформацію у самій фірмі не підтверджують.
– Я живу у цьому будинку вже 13 років, у мене двоє маленьких дітей, і я просто не знаю, що далі робити. Я прихожу додому і кожного разу сподіваюся, що не побачу на дверях напису «Виселитися протягом двох діб». Ми не маємо право ні на що! У нас є тільки книжки на оплату комунальних послуг. Приватизувати свої квартири нам не дозволяють. Блокування траси – це вимушений крок. Нас до цього просто довели тим, що ніхто не звертає уваги на проблему. Ми вже втомилися боятися за своє життя і не хочемо стати безхатьками, – каже учасниця акції протесту, мешканка гуртожитку Світлана Бондаренко.
– Олександр Саінсус нам на зустрічі пояснив, що не може висунути власнику фірми жодних претензій, бо наш гуртожиток – приватна власність. Сказав, що не може змусити його дозволити нам приватизувати наші квартири. Але ніхто не пояснює, як можна було у 2004 році дати дозвіл на приватизацію всього нашого будинку? Який закон дозволяє віддавати у чиїсь руки дев’ятиповерхівку разом із мешканцями? – запитує жінка.
Дійти бодай якоїсь згоди з обуреними мешканцями будинку на акцію протесту приїхав заступник міського голови з питань житлово-комунального господарства Сергій Поліщук. У результаті перемовин вирішили найближчим часом провести круглий стіл з цього питання. Однак мешканці запевняють, що налаштовані вкрай рішуче. Якщо переговори не дадуть жодних результатів, акція протесту повториться.
«КП» намагалася отримати коментар з приводу ситуації у директора «Ваграну» Наталії Нетребенко. Однак та на телефонні дзвінки не відповідає.