Обласна рада засудила розгін «беркутівцями» студентів на Майдані

,

639Те, що відбулося на Майдані Незалежності в ніч із п’ятниці на суботу, не залишило нікого байдужим. Жахливі кадри побиття студентів спецпідрозділом «Беркут» вразили увесь світ. Ту ніч активісти Майдану назвали кривавою. Однак, події, що розвивалися наступного дня і в понеділок були не менш шокуючими. Провокації, неконтрольована агресія і постійні сутички змусили напружитися багатьох. На Майдані почали говорити про революцію…


Власне, аби цього не сталося, із закликом до Глави держави, центральних органів влади, політичних сил та громадськості звернулися депутати Кіровоградської облради. У понеділок її голова Микола Ковальчук зібрав позачергову сесію – на прохання трьох десятків депутатів. Розглядалося лише одне питання.

У своєму зверненні депутати просять зберегти мир і спокій в українському суспільстві.

«На даний час в країні склалася ситуація, яка призвела до дестабілізації політичного й економічного життя, порушення конституційних прав громадян України.

Події сьогодення викликають у кожного свідомого громадянина не лише острах, а й занепокоєння за життя громади, життя власних сімей. Ми не можемо бути сторонніми спостерігачами і категорично засуджуємо будь-які насильницькі дії усіма сторонами конфлікту. Ми не можемо просто констатувати нагнітання ситуації та існування протистояння в державі. Результатом його подальшого поглиблення стане неминучий розкол суспільства і країни.

Україна, як незалежна, повноцінна держава, вибудовує конкурентоспроможну економіку з тим, щоб бути рівною серед рівних і на паритетних умовах стверджувати свій історичний вибір – вибір цивілізованого суспільства.

Ми, депутати Кіровоградської обласної ради, підтримуємо відстоювання Президентом України інтересів суверенної України на Вільнюському саміті, спрямованих на євроінтеграцію, на захист інтересів кожного громадянина окремо й держави в цілому та звертаємося із закликом не допустити намагання деструктивних сил дестабілізувати ситуацію в країні та забезпечити стабільність й об'єднання нашої держави.

Прагнучи зберегти мир і спокій в українському суспільстві, звертаємося:

до центральних органів влади:

– вжити всіх, передбачених чинним законодавством України, заходів, спрямованих на захист конституційного ладу в країні;

до правоохоронних органів:

– забезпечити належну охорону громадського правопорядку та недопущення конфліктів і протистояння у суспільстві;

до представників усіх політичних сил та громадськості:

– не допустити проявів радикалізму та утриматися від провокацій», – ідеться у документі, за який згодом проголосувало 57 депутатів із 63 зареєстрованих.

Утім, перш ніж підтримати звернення, кілька депутатів попросили слова. Їхні виступи були емоційними, подекуди навіть занадто. Не зважаючи на політичну приналежність, говорили в основному про одне і те ж – виправдання діям правоохоронців немає, сьогодні головне завдання – заспокоїти мітингувальників, знайти провокаторів і покарати винних.

– Ми – за демократію, але без протистояння, крові і насильства, – заявляли вони і додали, що за останні роки, зокрема в області, вдалося зробити чимало і сьогоднішні події можуть звести усе нанівець.

– Тільки мирним діалогом, тільки мудрим словом можна нині змінити ситуацію, – говорила з трибуни Заслужений працівник культури України Валентина Пращур.

– Ми на шляху євроінтеграції. Але ми маємо йти туди цивілізовано, – наголошував директор Солгутівської загальноосвітньої школи I-III Микола Захаренко.

– Я вдячний, що обласна рада вирішила підписати таке звернення. Зізнаюся, боявся, що цей документ буде заполітизований. Але все зроблено правильно, – заявив у свою чергу генеральний директор ТОВ «Геоід» Сергій Кліпацький.

Вийшов учора до трибуни і Андрій Ніколаєнко. Як і решта, говорив схвильовано.

– Я, як і будь-яка нормальна людина, глибоко засуджую ті події, що мали місце на Майдані Незалежності в ніч із п’ятниці на суботу, і ті, що були на Банковій, – розпочав він.

– Як голова облдержадміністрації, я не допущу повторення сценарію подій, що були в Києві. Ми не розганяли мирні зібрання, не робитимемо цього й надалі, – заявив Ніколаєнко і висловив готовність зустрітися у будь-якому форматі чи то зі студентами, чи з представниками громадських організацій, чи з опозицією.

Насамкінець очільник регіону підкреслив, що Україна – це європейська держава.

– І європейськість визначається не наявністю підписаної Асоціації, бо ж це лише економічна угода, і вона не гарантує повноцінного членства у Європейському Союзі. Треба самим тут і сьогодні вибудовувати європейські стандарти життя, – підсумував він.

А тим часом у Кіровограді продовжується свій Майдан. Щоправда, у будні на головній площі обласного центру не надто велелюдно, утім у неділю там зібралося близько двох тисяч людей.
e-max.it: your social media marketing partner