Достукатися до глядача за 59 секунд

,

54902

Яким буле ЗАВТРА, залежить від нас - на такий девіз оргкомітету міжнародного фестивалю молодіжного аматорського кіно «Ранок», що має кіровоградську адресу, відгукнулося чимало творців кіно, надіславши на конкурс 155 короткометражних фільмів. Усі вони - про гострі проблеми сучасного суспільства. І лише близько сорока найкращих потрапилидо фінального дводенного показу у кінотеатрі «Зоряний». Вони, без сумніву, знайшли свого глядача - молодого, небайдужого та амбітного, здатного змінити цей світ на краще.

 

І хоча показ короткометражок відбувався наприкінці тижня, а студентам та старшокласникам нині не дуже до відпочинку, великий зал кінотеатру «Зоряний» був заповнений молодими глядачами наполовину. Хтось прийшов на фестиваль аматорського кіно вперше, хтось вже втретє, а декого заінтригувала велика кількість відомих людей, які входили до складу журі фестивалю. Серед кіровоградців, які не потребують зайвого представлення, був телеве-дучий Андрій Богданович, театральний режисер Євген Курман та родина Живицьких. Також на запрошення оцінити роботи молодих режисерів радо відгукнулися російський режисер, сценарист і актор Едуард Паррі, відомий нам за фільмами «Острів непотрібних людей» та «О, щасливчик!», відомий голлівудський композитор та кінопродюсер Володимир Хорунжий, який написав рімейки до 40 голлівудських фільмів, серед яких фільми жаху «Повернення живих мерців», «Діти кукурудзи 666» та «Лангонльєри». До цих здобутків додамо і відомий серіал «Санта Барбара». Був у журі і український музикант, кіно- і телекомпозитор Володимир Кріпак, відомий нам за музикою до фільмів «Штольня», «Дім, милий дім» та «Острів непотрібних людей».

Повчитися у майстрів кіно приїхали люди з різних міст, а головне, сіл та райцентрів України та Росії. Саме там, як з'ясувалося, зростає надія українського кінематографу. Приїхали на фестиваль із різних куточків світу, зокрема, з Грузії, Білорусі, Польщі, США, Казахстану та Молдови. Аматори, які не можуть не знімати своє кіно, представили на розсуд журі та глядачів різножанрові короткометражні стрічки: розважальні, соціальні, романтичні, історичні, біографічні і навіть документальні. Хоча жанр короткометражки вимагає не затягувати сюжет, дехто із конкурсантів легко вписався 59 секунд, а дехто не пошкодував для втілення своєї ідеї і 18 хвилин. Проте вкласти у короткометражку глибокий, зрозумілий для глядача посил - справа не з легких, тому вже після перегляду фільмів звучали й такі питання: а хтось взагалі зрозумів фільм такого-то режисера?
Кіровоград традиційно представляла телевізійна студія «Енергія». Цього разу це був фільм «Малюнок на віконному склі». У стрічці розповідалося про молоду жінку, якій напередодні зробили аборт. Історія дитини, якій так і не судилося народитися, звучить дуже зворушливо, як і малюнок щасливої родини, який так і лишився малюнком. І хоча фільм не переміг на кінофестивалі, проте отримав схвальні відгуки критиків та журі.
Свій вибір зробили і користувачі інтернету. Найбільше голосів зібрала стрічка «Магазин щастя» Олександра Моісеєнка з Донецька. При цьому організатори підрахували, що під час проведення третього кінофестивалю «Ранок» його офіційний сайт відвідало більш як 10 тисяч людей! З них - 6 тисяч із України (майже зі 100 міст), 1500 - з Росії, решта - з 42-х країн світу.
Переможцем спеціальної номінації «Елисаветград-кіно», яку заснувала наша обласна державна адміністрація, стала стрічка «Не дай мені впасти». Її присудили місцевому режисеру Марині Халецькій. За перемогу дівчина отримала грант на зйомку рекламного відеоролика, присвяченого 75-річчю створення нашої області та цінні призи.
У перший конкурсний день схвалення глядачів отримав фільм «Двоколісні хроніки- 2. Країна скарбів» Володимира Муляра з Києва, а у другий конкурсний день безперечним лідером визнали стрічку «Увертюра для підкаблучника» Костянтина Стаднікова з Києва, який і отримав приз глядацьких симпатій. А окремих компліментів, як на мене, заслуговують саме «Двоколісні хроніки». Устрічці розповідається про гурт велосипедистів, які подорожують по всій Україні та збирають рідкісні пісні, які збереглися нині хібащо в найвіддаленіших селах. Побували велосипедисти і в Голованівськомурайоні, де, поки актори та режисери допомагали копати картоплю, місцеві бабці співали їм автентичних пісень. Усього ж такою методикою на двох колесах авторам вдалося зібрати та зафільмувати більше 500 народних пісень, 100 з яких є рідкісними і притаманними лише для певної території. Аот до стрічки увійшли найцікавіші та найвеселіші сюжети. І як результат, перемога у своїй номінації та оплески.
Рештужнагородотримали фільми у таких номінаціях: у «Відеохвилинці» перемогу отримала стрічка «Цінуй життя» Олександра Слободи з Луцька, у номінації «Анімаційний фільм» - «Повреждение» Володимира Власенка з села Волчанське Запорізької області, у «Експериментальному фільмі» - «KEREA» режисерки з Москви, у номінації «Документальний фільм» - «Двоколісні хроніки-2. Країна скарбів» Володимира Муляра з Києва, а у «Ігровому фільмі» - «Твой сын» Тетяни Теренічевої з російського міста Чита. Крім того, цей фільм також отримав приз «Найкраща акторська гра» та багато схвальних відгуків за патріотизм та любов до своєї малої батьківщини.
Своїми враженнями від фестивалю поділилися і поважні гості та господарі фестивалю.
Зокрема, мати честь приймати у себе міжнародний кінофестиваль удостоївся кінотеатр «Зоряний». Про свою почесну, але непросту місію директор кінотеатру Тетяна Краснощоченко розповіла, що дуже хвилювалася та переживала за все, аби і гості, і кіровоградські глядачі, і організатори були задоволені.
- Чому ми приймаємо фестиваль у своїх стінах? Бо я сподіваюсь й дуже хочу дочекатися справжнього українського професійного кіно. Я на це сподіваюсь, хоча з кожним роком вірити у це все важче. Але якщо хтось дійсно любить кіно так, як люблю його я, а присвятила йому 40 років життя, я чекатиму вас у цьому залі на презентації ваших фільмів, - зазначила Тетяна Іванівна.
Головного режисера Кіровоградського академічного музично-драматичного театру ім.Кропивницького Євгена Курмана теж переповнювали емоції.
- Враження від фестивалю найкращі. Ті, хто переміг, гідні перемоги, вони у чомусь перевершили інших. А тим, хто не переміг, я хочу сказати, що в усьомуцьомує момент великої несправедливості і ніхто не має права оцінювати ваш талант, бо це навіть і не талант, а ті обставини, які склалися. Повірте, не це визначає вашу творчу долю. Для мене важливіший - приз глядацьких симпатій, а це значить, що ви підібрали ключик до вашого глядача. Це той бік, без якого наша робота не має сенсу. Звичайно, можна займатися мистецтвом, але якщо результат ніхто не буде дивитися, то це буде просто якийсь абсурд, - говорить він.
Ексклюзивний коментар дав і голова журі кінофестивалю «Ранок» Володимир Хорунжий. Він поділився з журналістами та молодими режисерами секретами успіху. За його словами, визнання отримують лише одиниці, які не бояться бути «дерзкими» від слова «дерзать», а ще -бути оригінальними, йти не протоптаними дорогами, не слідувати шаблонам та щоразу стрибати вище себе. І хоча Володимир Хорунжий не був в Україні вже 13 років, проте весь час пильно слідкував за розвитком української кінематографії, а тому, отримавши запрошення бути почесним головою кінофестивалю «Ранок», з радістю його прийняв.
Міжнародний молодіжний кінофестиваль з кіровоградською пропискою добіг до кінця, а під завісу заходу Володимир Живицький урочисто заявив:
- Третій молодіжний кінофестиваль аматорського кіно «Ранок» завершився, тому з цього моменту четвертий сезон прийому короткометражних фільмів можна вважати відкритим.

e-max.it: your social media marketing partner