Водій – АТОвцю: «Чого ви в мою маршрутку зі своїми книжечками лізете?»
Кіровоградські бійці, які повернулися з зони АТО, продовжують скаржитися на водіїв громадського транспорту, які грубіянять їм або відмовляються везти безкоштовно за посвідченнями учасника бойових дій. Після чергової поїздки в маршрутці боєць, який служив у батальйоні «Донбас», Микола Нікітін не витримав і прийшов розповісти чиновникам міськради про поведінку водія маршрутки №77.
– Це сталося 17 серпня о 16:00 біля зупинки «Дитячий світ». Я зайшов у маршрутку №77 із державним номером ВА 1390 АА. Показав водієві своє посвідчення учасника війни, на що він мені відповів російською: «Чому ви до мене в маршрутку зі своїми книжечками лізете?». Я запитав: «У чому проблема?». Він нічого не відповів. Я таки доїхав до своєї зупинки, але осад залишився, – пригадує події того дня Микола і додає, схожі випадки траплялися з ним неодноразово, а також із його побратимами на маршрутах №11 та №55. – Я людина неконфліктна, але це вже накипіло і хочу розібратися, чому так відбувається.
Втім у перевізника своя версія цього інциденту.
– Як розповів водій, він ні з ким не сварився, а просто попросив пасажира нормально показати посвідчення, оскільки той його пред’явив у перевернутому вигляді, – переповідає заступник директора ПП «Паритет Сервіс» Василь Білобородов. – Далі попросив його пройти по салону, бо позаду чекали ще пасажири. У безкоштовному проїзді нікому не відмовили. Можливо, щось Миколі почулося. У водія цієї маршрутки є свідок, який підтверджує його слова. А сам водій – добросовісний і порядний. Якщо він дійсно нагрубив пасажиру – ми вибачимося.
Також Білобородов божиться, якщо є доведені факти неадекватної поведінки водіїв таких оперативно карають відповідно до трудового кодексу – доганою або навіть звільненням.
Натомість у міськраді вирішили організувати зустріч із директорами транспортних підприємств, аби ще раз звернути їхню увагу на дотримання водіями гідної поведінки під час спілкування з пільговими категоріями пасажирів.
– Зустрічі в управлінні за такими зверненнями відбуваються не вперше. На кожній нараді представники підприємствперевізників розбирають конфліктні ситуації, – констатує начальник управління транспорту міськради Олександр Вергун і додає, що причина такої поведінки водіїв криється, зокрема, у відсутності державної компенсації за пільгові перевезення. – До 2016 року компенсація за пільгові перевезення передбачалася на загальнодержавному рівні, у цьому році ця графа відсутня і компенсація перекладена на плечі міських бюджетів.
АТОвець Микола Нікітін у свою чергу зазначив, що в маршрутках планує розклеїти пам’ятки з правилами поводження з пасажирами, а для водіїв попросив провести майстер-класи з ввічливості.
– Ми ж повертаємося з пекла війни, тут намагаємося тримати себе в руках, але всяке може трапитися, можемо не витримати і щось накоїти. У кого яка буде реакція – передбачити не можливо, – констатує він.