Обласним нацменшинам дадуть гроші

,

552

Нині на території регіону проживають представники майже сотні національностей: росіяни, молдавани, білоруси, вірмени, болгари, євреї, німці та інші. Аби кожна їхня громада розвивалася повноцінно, обласна влада розробила проект програми підтримки нацменшин на 2014-2015 роки. Обговорити його зібралися цього тижня представники громадських організацій.

 

Проект програми передбачає проведення різноманітних історично-культурних заходів, підтримку національних та аматорських художніх колективів, стимулювання книговидання мовою національних меншин, просвітницьку діяльність, зокрема, створення соціальної реклами, яка б пропагувала толерантне ставлення до представників інших народностей.

 

– Глава держави поставив низку завдань владі на місцях задля упередження проявів насильства на міжнаціональному чи міжконфесійному грунті, серед яких і розробка та фінансування регіональних програм національно-культурного розвитку. Ми зі свого боку працюємо над цим, – підкреслив заступник голови-керівник апарату облдержадміністрації Віктор Рєзнік.

 

Поки влада говорила про те, що може і на що готова, представники національних меншин ділилися тим, що треба. А це і необхідність десь брати фінансування для своєї діяльності, зокрема, для оплати гурткової роботи та орендної плати, і найголовніше – потреба у створенні Будинку національних культур, де б могли проводити свої заходи.

 

Посадовець пообіцяв допомогти. Сказав, що відповідні структури облдержадміністрації проаналізують приміщення комунальної власності на предмет того, де можна було б створити такий центр.

 

– Надавати підтримку статутній діяльності громадських організацій національних меншин, зокрема щодо забезпечення їм пільгових умов при оренді приміщень – це завдання Президента України нам, як обласній владі, і наше завдання, відповідно, керівникам районів, – наголосив Віктор Рєзнік.

 

Загалом, нині кожна громадська організація потужна на стільки, на скільки їй це дозволяють власні джерела фінансування, а це переважно членські внески, гранти та спонсорська допомога. Найбільш активні – об’єднання поляків «Полонія», вірменів «Тарон», євреїв «Хесед Шломо», болгар «Алфатар» і «Нашите Хора», циган «Де Девла Бахт», а також  азербайджанців, німців, росіян…

 

Обласна програма кошти обіцяє. На все про все держава готова виділити трохи менше як півмільйона гривень. Однак ці гроші у першу чергу підуть на знакові і вже традиційні заходи, зокрема, тиждень національних культур «Степова весна», книжкові фестивалі-виставки в обласній бібліотеці імені Чижевського, фестиваль національних культур «Єдина родина» та туристичний фестиваль «Каравай дружби».

 

Однак громадські об’єднання хочуть більшого. Наприклад, керівник Кіровоградського обласного об’єднання болгар «Нашите Хора» Сергій Осадчий пропонує створити народну бібліотеку, організувати недільні школи у Кіровограді, Вільшанці, Добровеличківці та Станковатому, а ще – музей болгаристики в обласному центрі. Натомість очільниця обласної організації партії «Руський блок» Валентина Бажан – за наукові конференції та обмін досвідом з іноземцями, за видання художньої літератури мовами національних меншин і навпаки – видання книг представників національних меншин українською мовою.

 

e-max.it: your social media marketing partner