Чи чекати області напливу туристів?
Коли говоримо про екологічний туризм, уява одразу малює картинки недоторканої природи, сіл, що потопають у зелені, та прохолодних водойм. Такі відомі і не дуже місця безперечно існують в області, проте бажаного економічного ефекту такий вид туризму поки що не приносить. Проблеми і здобутки галузі цього тижня обговорювали фахівці та громадськість.
Нині у регіоні понад дві сотні екотуристичних об’єктів. Серед найвідоміших – «Веселі Боковеньки» – про них «КП» писала у попередньому номері, Чорний ліс, Монастирище, Велика та Мала Скелі, урочище «Каскади» (на фото), Світловодський регіональний парк.
Спеціалісти обласного департаменту культури та туризму говорять, що сьогодні на обласному рівні піднімається питання про виділення додаткового фінансування на розвиток інфраструктури тих самих «Веселих Боковеньок», а заразом лобіюється питання про визначення меж Світловодського регіонального парку.
Тим часом викладачі й студенти географічного факультету педуніверситету зауважують, що вітчизняний і міжнародний досвід з екологічного туризму вказує та те, що привабити любителів дикої природи наш край міг би популярним нині зеленим туризмом. А відтак радять активніше залучати сільських жителів до такого виду бізнесу.
Згодна з цим і голова обласного осередку сприяння розвитку сільського зеленого туризму Любов Твердоступ. Пропаганді цього виду, туризму жінка присвятила цілих 15 років. З них в останні три, її проекти мали підтримку та розуміння з боку влади різних рівнів. Це позитивно вплинуло на якість роботи у цьому напрямку. Фахівець підкреслила, що наразі зареєстрованих зелених садиб в області майже сорок. Всі вони відповідають вимогам екологічного та змістовного культурного відпочинку.
До речі, нині триває робота з популяризації відомих туристичних екомаршрутів, внесення до їхнього переліку нових цікавих природних об’єктів.
Це добре, але, наголошує громадськість, аби дістатися до тих же «Веселих Боковеньок», існуючого транспортного сполучення украй недостатньо. Так само бракує на трасах знаків, які б показували, що неподалік у тому чи іншому населеному пункті є цікавий туристичний об’єкт. Не буде зайвим і в цілому покращити туристичну інфраструктуру – встановити елементарні туалети, смітники… Особливо у сільських населених пунктах. Тоді, вважають і фахівці, і потенційні екотуристи, матимемо результат.