Шкільні внески: заняття у підготовчих групах мають свій тариф?

,

438У кіровоградських школах розпочалися перші уроки для майбутніх першокласників. Діти вперше сіли за парти, познайомилися з вчителями і отримали першу «домашку». Однак домашнє завдання дісталося не тільки малечі. Як розповіли «КП» батьки, наступної суботи вони мають принести до школи благодійні внески. По 140 гривень з кожного майбутнього школярика.

  

– Після того, як заняття закінчилися, нам оголосили, що у кінці тижня, тобто на наступне заняття, батьки повинні принести по 140 гривень, з розрахунку 7 гривень – за один урок підготовки. Причина – школі не вистачає на якесь там обладнання. Ще по 50 гривень потрібно здати на наочність. Якщо елементарно порахувати, що у класі 32 дитини, а на потоці таких класів чотири, сума виходить нічогенька – майже 18 тисяч гривень! – підраховує обурюючись кіровоградка Валентина.

 

Жінка обурена тим, що вимушена здавати кошти. Каже, для її сім’ї це значна сума. Зрештою, як і для інших батьків. Однак ті вважають за правильніше мовчати про шкільні внески.

 

– Насамкінець казали, що шоста школа – це вам не абищо! Мовляв, у кінці підготовки проводитиметься тестування, після якого у перший клас потраплять не всі діти. Це таким чином моїй дитині відмовляють в обов’язковій середній освіті? – запитує Валентина.

 

Директор школи №6 Надія Кравченко у коментарі «КП» запевнила, що в освіті ніхто не відмовляє, а всі внески є добровільними. Наголошує, цим питанням займається батьківський комітет, а не педагоги.

 

– Наша школа, так само, як інші  вітчизняні школи має батьківський комітет, який займається питаннями благодійних внесків. Такі наші реалії, що ремонти у кабінетах, придбання техніки, встановлення вікон тощо лягає саме на плечі батьків. Але хочу вкотре наголосити, що такі внески є добровільними! Ми надаємо освіту усім учням, не залежно від фінансової спроможності батьків. Я розумію, що батьків не менше хвилює питання – як витрачаються кошти. По­перше, батьківський комітет і рада школи – це ті колегіальні органи, які, власне, приймають рішення, куди спрямувати внески. Не директор, не завуч одноосібно, а саме батьки. По­друге, не знаю, як в інших школах, але у нас є жорстка звітність – існують відомості, чеки. Все прозоро, – пояснила керівник навчального закладу.

 

Має свою думку з приводу благодійних внесків начальник управління освіти і науки міськвиконкому Лариса Костенко. Посадовиця зазначає, що ініціювати благодійні внески і повідомляти про них одне одному мають безпосередньо самі батьки, і аж ніяк працівники навчального закладу.

 

– Це все має бути  на громадських засадах, ніяких грошей ніхто не повинен збирати. Якщо інформація про благодійні внески йде від адміністрації школи та вчителів, то це вже не добровільні внески. Добровільно – це коли, наприклад, батьки бачать, що у класі шматочок чогось відвалився, і кажуть, що хочуть допомогти школі. Тоді це вважається добровільно. А так це все протизаконно, – наголошує Лариса Костенко.

e-max.it: your social media marketing partner