Штутман не хоче співпрацювати з КНТУ через корупцію
Інженери та економісти КНТУ не потрібні кіровоградським роботодавцям. Через низьку якість освіти, здебільшого, як наслідок придбаного диплому, випускник апріорі не відповідає вимогам роботодавців. Про це вони вже давно говорять вголос. Однак сьогодні ситуація стає більш критичною. Двері потужних кіровоградських компаній для випускників технічного університету можуть просто зачинити.
Голова наглядової ради компанії «Гідросила ГРУП» Павло Штутман відкрито заявляє: якщо найближчим часом ситуація у КНТУ не зміниться на краще, він буде вимушений ввести ще більш жорсткий відбір кадрів на підприємства, який випускники цього вишу за браком знань навряд чи пройдуть.
– Свого часу рейтинг КНТУ був досить непоганий. Тоді ще КІСМ готував пристойних фахівців. І треба відзначити, що багато випускників зробили гарну кар'єру, стали успішними людьми. Але, на жаль, потім настали роки комерціалізації, перебудови, розвалу, які негативно позначилися на цьому навчальному закладі, як загалом і на ряді підприємств. Унаслідок цього наш технічний університет не готує фахівців, які були б затребувані в реальному секторі економіки й насамперед у машинобудуванні – вершині науково-технічного прогресу, – констатує Павло Штутман.
Він каже, що неодноразово зустрічався з ректором КНТУ і просив його навести лад у навчальному закладі через чисельні сигнали щодо корупції. Адже сьогодні підприємствам украй потрібні гарно освічені спеціалісти, у першу чергу – інженери. Якщо економістів готує ще ряд інших вузів Кіровограда, то «технарів» випускає – тільки технічний університет. При чому Штутман підкреслює: КНТУ не готує, а саме випускає студентів. Це принципово різні поняття.
– На «Гідросилу» ми взяли 24 спеціалісти з КНТУ. З них протягом року залишилися працювати тільки три фахівці. І, чесно кажучи, мені навіть страшно запитати, працюють досі вони чи ні, – говорить голова наглядової ради компанії «Гідросила ГРУП». – Ці цифри стали першим статистичними поштовхом, після якого ми почали звертати більш пильну увагу на підготовку спеціалістів.
Відтак, кіровоградські роботодавці особисто зайнялися вивченням ситуації у виші. Спостерігали за навчальним процесом та відвідуванням лекцій. З’ясувалося, що реально заняття відвідує лише третина (!) студентів.
– Наші кадрові служби ходили разом із працівниками деканату перевіряли присутність студентів, робили переклички. Після цього відвідування лекцій підняли до 75%. Але де ж решта, де 25%? І що деканат зробив для пошуку цих студентів, які знаходяться незрозуміло де? У моєму розумінні, частина невідвідування лекцій студентами є частиною корупційного процесу, – вважає Павло Штутман.
Під час власних досліджень роботодавці отримали ще одні вельми сумні показники. Після опитування спеціалістів, котрі закінчили КНТУ за останні п’ять років, з’ясувалося, що 23% випускників взагалі не ходили заняття або ж вкрай рідко з’являлися в університеті. І це мова йде лишень про денну форму навчання!
– Ми їх і самі вчимо. Вісімдесят годин на рік інженерно-технічний склад підприємств компанії проходить навчання. Але ми не можемо вчити фізики, математики, механіки, технології машинобудування та іншим базовим дисциплінам, – каже голова наглядової ради компанії «Гідросила ГРУП». – Мені доводилося розмовляти з випускниками з червоними дипломами, проте їхній рівень знань, на жаль, незадовільний. Тому ми зараз прийняли рішення співпрацювати з іншими вищими навчальними закладами. Шукаємо альтернативу КНТУ, вже відстежуємо студентів Київського та Харківського політехнічних інститутів.
Штутман каже, проблема роботодавців та студентів аж ніяк не хвилює корумповану частину КНТУ. Цікавить лише міра доходу. А співпрацювати з організаціями, в яких такий високий рівень організованого хабарництва, підприємець говорить, навряд чи потрібно.