Контрактна служба. Строковики пішли надто кволі

,

377Цієї осені – останній призов в Українську армію. Уже з наступного року військо планує повністю перейти на контрактну службу. Перехід на таку основу – це частина реформи Збройних сил, яка триватиме до 2017-го року. Її ключовий аспект – створення сучасної, компактної, мобільної і добре оснащеної армії.


– Нас чекають нові, масштабні завдання. Президент визначив шляхи подальшого реформування і розвитку Збройних Сил. Українська армія зазнає істотних змін. Переглядатиметься структура і система управління Збройними Силами та поліпшиться система підготовки фахівців, призупинено призов на строкову військову службу з одночасним переходом на комплектування армії виключно за контрактом, як це зроблено сьогодні в провідних країнах світу, – заявив міністр оборони Павло Лебедєв.


Тож відтепер ніяких примусових призовів – комплектування армії відбуватиметься тільки за контрактом. Останній же призов на строкову службу комісаріати Кіровоградщини почали проводити з цього вересня. Усього в області нараховується чотири сотні строковиків. Це майже вдвічі менше, ніж минулого року.


Військові запевняють – скорочення чисельності армії відбувається не тільки через реформу. Одним із чинників є різке погіршення здоров’я призовників. Майже кожен другий українець навантажень військової служби просто не витримує.


– Останніх років з десять політика збройних сил спрямовувалася на оптимізацію і реорганізацію української армії. Однією зі складових цієї реформи є поступове переведення стро-кової служби на контрактну. Контрактник вже має більш пристойну зарплатню, яка складає на сьогоднішній момент подекуди від двох з половиною тисяч гривень до шести в окремих випад-ках, – розповідає в. о. комісара обласного військового комісаріату Ярослав Кучер і додає: хоча українська армія зараз на перехідному етапі, щоб потрапити на контрактну службу серед прете-ндентів уже виникає конкуренція.


Однак кіровоградському юнакові В’ячеславу у комісаріаті самі запропонували стати контрактником. Строкову службу в армії хлопець завершив майже два місяці тому. Військовий режим настільки став звичним для нього, що навіть вдома він не полишає армійських звичок. Щодня виконує норми фізичної підготовки.


– Якщо ти прийшов в армію безформим хлопчиком, з жиром на боках, то за два-три місяці ти реально скидаєш кілограм зо двадцять і набираєш м’язову вагу. Так що армія йде тільки на користь, – впевнений колишній солдат-строковик.


Про те, що віддав рік життя Збройним силам України, хлопець не шкодує. Навіть навпаки. Нещодавно В’ячеслава (на фото) переконали повернутись до армії. Та, зізнається, головним мотивом стала зарплата – зараз гарну роботу йому важко знайти. Тут він підпише контракт на три або п’ять років. До того ж матиме можливість безкоштовно навчатися у військовому виші.


– До армії я працював на різних будівельних фірмах, збирав металоконструкції, сіялки тощо. Зараз мені простіше піти на контракт і стабільно щомісяця отримувати свої дві з половиною тисячі гривень, – зізнається хлопець.


Військові зазначають, професійна армія водночас вигідна і контрактникам, і країні. Адже «безкоштовні» війська на даний момент обходяться державі набагато дорожче.


– Не варто забувати той факт, що солдатів треба чимось годувати, у щось одягати, обігрівати та освітлювати казарми і багато іншого. Солдати-строковики, прослуживши не-обхідний термін, скоріше за все вже не зможуть стати в нагоді збройним силам. А навчати доведеться наступну партію новобранців, і так по колу. Та й, відверто кажучи, навчити всьому за рік дуже складно, – пояснює в.о. комісара обласного військового комісаріату Ярослав Кучер. – Контрактна ж служба дозволяє створити армію з професіоналів, менше число яких, порівняно з нинішніми строковиками, зможе більш якісно виконувати завдання, поставлені Головнокомандуючим – Президентом України.

 

e-max.it: your social media marketing partner