ПАСТУХ: Як зустрічатимуть цю зиму безхатьки? САІНСУС: Так, як і минулу!
Кіровоград – єдиний обласний центр, де немає притулку для безхатченків. Міська влада упродовж кількох років так і не спромоглася вирішити питання про облаштування приміщення, де б міг розміститися притулок для людей, що живуть на вулиці. Півторарічне листування із Міністерством внутрішніх справ не дало очікуваних результатів – будівля, яку кіровоградські очільники просили віддати під притулок, очевидно, потрібна самим правоохоронцям. Відтак, довелося розглядати інші варіанти. Чиновники зупинилися на приміщенні, що належить обласній психіатричній лікарні на селищі Новому.
Про те, як зимуватимуть безхатьки, у міського голови Кіровограда Олександра Саінсуса запитала заступник очільника області Галина Пастух під час колегії в облдержадміністрації, де мова йшла про підготовку регіону до зими. Діалог вийшов несподіваним.
Галина Пастух: Олександре Дмитровичу, Кіровоград – єдиний обласний центр, який немає притулку для бездомних. Скажіть, як зустрічатимуть цю зиму безхатьки?
Олександр Саінсус: Так, як і минулу!
Така відповідь кіровоградського мера спровокувала сміх у залі, утім він тут же продовжив, акцентуючи, що приміщення на території психлікарні у селещі Новому, яке потенційно можна пристосувати для проживання безхатченків, цілком пристойне. Навіть головний лікар закладу, за словами міського голови, не проти таких сусідів. Більше того, Олександр Саінсус переконаний, що там же можна і роботу волоцюгам придумати.
Однак, керівник області Андрій Ніколаєнко, почувши про такий варіант локалізації притулку, тут же запитав, яким чином добиратимуться безхатьки за 12 кілометрів від Кіровограда, адже грошей у них немає?… Але це питання так і залишилося без відповіді.
– Потрібно шукати і знаходити можливість. Притулок має бути в межах містах – так, щоб людина могла дістатися пішки, куди потрібно. Давайте визначайтеся з приміщенням і ставте крапку у цій проблемі. Те, що маємо зараз, – ганебна ситуація! – продовжив Андрій Ніколаєнко.
Тим часом інші чиновники розповіли, що в цілому область непоганими темпами готується до зими.
Теплопідприємства провели ремонти мереж, оновили парк котельних і вже цього опалювального сезону, завдяки сучасному обладнанню, зекономлять більше десяти мільйонів гривень.
Щоправда, не надто оптимістичні часи переживає підприємство «Дніпро-Кіровоград». На даний час водогін заборгував енергетикам майже 34 мільйони гривень. Частину суми збираються погасити за схемою взаємозаліку – відповідні документи вже у профільному міністерстві, а решту – за рахунок підвищення тарифу для інших споживачів, окрім населення. Клопотання про дозвіл на регулювання ціни невдовзі має розглянути НКРЕ.
Тягнуть область вниз і розрахунки за спожитий газ. При тому, що комунальні теплопідприємства використали палива на 174,5 мільйона гривень, сплачено всього – 116, з них 58 мільйонів – це розрахунок за борговими зобов’язаннями попередніх років. Відтак, заборгованість за природній газ за 2013-й становить 116,5 мільйона гривень!
– На сьогоднішній день робота над погашенням боргів – це одне із головних завдань. Водночас, Президент постійно наголошує на тому, що потрібно шукати альтернативі види палива та запроваджувати інноваційні енергозберігаючі технології. Це дозволить зменшити споживання дорогого російського газу, підвищити енергоефективність підприємств галузі ЖКГ та уникнути підвищення тарифів на комунальні послуги, – нагадала директор департаменту житлово-комунального господарства ОДА Ольга Довжук.