Тварини – не сміття, у них теж є право на життя!

, Олена НЕСЕН, «КП»

358Минулий четвер кіровоградські захисники тварин назвали «чорним». Зранку 19 вересня у центрі міста та ще в кількох мікрорайонах було повно трупів отруєних собак. Деякі з них ще билися в конвульсіях і в агонії. Так міська влада «чистила» Кіровоград до Дня міста. Утім, не зважаючи на вибух негативу у соцмережах, на осуд таких жорстоких методів з боку громадськості та голови облдержадміністрації, шкуродери продовжили вбивати тварин і в минулі вихідні!


Того ранку один за одним до волонтерів організації захисту тварин «Бім» надходили дзвінки від стурбованих городян з повідомленнями про отруєних собак. Основні місця – біля кінотеатру «Зоряний», Набережна та район Колгоспного ринку.


– Ми впевнені, що це зробили представники ЖКГ. Із самого ранку почали збирати трупи собак. Весь центр був ними засипаний, – розповідає волонтерка організації Оксана.


Тварини присмерті лежали на зупинках та обабіч доріг. Цю жахливу картину спостерігали перехожі, а відтак і діти, які йшли до школи чи дитсадка.


– Ці дві години біля «Зоряного» ніколи не забуду. Я, мабуть, постаріла на сто років. Дякую всім небайдужим, які робили все, що могли. Собачки мої улюблені, пробачте, що не врятували, – пише у соціальній мережі Оксана Літвінова.


– Під моїм вікном на вулиці Яновського здохла собака. Заскавчала двічі і здохла. Жахливе видовище! – пише кіровоградка Марина Кузьменко.


Того дня люди знайшли три десятки трупів тварин. Утім, скільки їх усього загинуло – не відомо. У конвульсивному стані собаки можуть ще довго бігати, а потім померти в кущах чи підвалі.

 

З усіх знайдених тварин волонтерам вдалося врятували лише дві. Вони самотужки вводили здихаючим собакам препарати і відвозили їх до ветеринарів. Щоправда, допомогу погоджувалися надавати не всі лікарі. Одна з волонтерок на кіровоградському форумі розповіла, як у ветклініці, що в районі міської друкарні, перед нею грубо зачинили двері.

 

– Поїхали в «К-ус». Було 12:20. У приймальні сиділи люди з лайкою. Ми зайшли з двома отруєними собаками, у яких ішла піна з рота. Нам поступилися чергою. Стукаю в кабі-нет, кажу: «Тетяна Миколаївна, у нас двоє отруєних собак, будь ласка, допоможіть!» Вона, жуючи пиріжок, відповідає: «У мене обід, приходьте після 13-ї». Я кажу, що вони за цей час можуть померти, прошу, а вона: «Я сказала, у мене обід!», і зачинила двері, – обурюється волонтерка.


Однак того четверга постраждали не тільки безпритульні тварини. Соцмережі і форуми рясніють жахливими розповідями кіровоградців про їх домашніх улюбленців, яких не вдалося врятувати від сильної отрути. Деяких тварин, які раптово зникли того дня, люди чекають досі.


– Напилася заспокійливих пігулок, не можу заспокоїтися. Під роздачу отрути від міської влади потрапив мій маленький лабрадорчик. Тяпа, пробач рідненька, що не встигла тебе врятувати! Вколола 12 кубиків вітаміну В6, напади трохи стихли, але це не допомогло. Просиділа біля клініки з собакою з 9 години, чекали ветеринара, але Тяпа померла на руках, – ділиться своїм горем кіровоградка Людмила Некрасова.


Від смертельної отрути постраждали і коти. Наступного дня із авіамістечка, що на Новомиколаївці, вивезли півсотні(!) трупів. Для котів «собача» доза отрути не залишила жодного шансу вижити…


Очільник регіону, на відміну від мера Кіровограда, який назвав цілковитою брехнею підозри, що до отруєння причетна міська влада, відреагував на події минулого четверга і назвав цю жорстоку розправу варварством. Андрій Ніколаєнко пообіцяв з’ясувати, хто був причетним до масового отруєння собак у обласному центрі.


– Застосовувати такі варварські методи абсолютно неприпустимо. Ситуація вийшла за рамки здорового глузду! Мені дуже шкода, що в нашому місті таке сталося. Я вже доручив Олександру Чернявському (своєму заступнику, куратору Кіровограда – ред.) розібратися в ситуації і з'ясувати, хто стоїть за знищенням собак. Сильно сумніваюся, що це приватна ініціатива. Винен ЖЕК – приймемо відповідні заходи. Якщо команда пішла з боку міськвиконкому – висновки будуть дуже жорсткими, – заявив голова облдержадміністрації.


Утім захисники тварин і кіровоградці, які втратили своїх домашніх улюбленців, не вірять, що винних дійсно покарають. Кажуть, навіть після того як піднялася хвиля обурення, тварин-безхатьків продовжили знищувати.


– Які ж це заходи будуть жорстокі? Буде знову команда продовжувати, тільки цього разу розумніше…. Будуть діяти пізно вночі, щоб до ранку зібрати всі трупи, – пише у соцмережі кіровоградка Людмила.


До організації захисту тварин «Бім» упроовж вихідних надійшло ще декілька сигналів з вулиць Полтавської, Героїв Сталінграда і Попова. І знову постраждали не тільки вуличні собаки й коти, а й домашні улюбленці.


– На Полтавській травлять собак. Це жахіття! Машини проїжджають повз трупи і ніхто навіть не може їх прибрати. Діти гуляють на вулиці і бачать це все, – повідомила у неділю кіровоградка Катерина.


Представники «Біму» закликають кіровоградців слідкувати за своїми тваринами, а за можливості взагалі не випускати їх зараз на вулицю.


Нині волонтери написали заяву до міліції. Кажуть, якщо не буде відповідної реакції, будуть звертатися до прокуратури. «Бімівці» також оприлюднили відкритого листа до захисників тварин усього світу, в якому просять підтримати їх і допомогти зупинити кроваву бійню у Кіровограді.


«Ми звертаємося до захисників тварин усього світу! Підтримайте нас! Допоможіть зупинити криваву бійню бездомних тварин у Кіровограді (Україна)! Не дивлячись на прийня-тий у 2006 році Закон «Про захист тварин від жорстокого поводження», свавілля і корупція місцевої влади призвели до того, що собак і кішок вбивають серед білого дня, на очах у дітей. 19 вересня 2013 року у Кіровограді стався кричущий випадок. Стерилізованих і вакцинованих собак, що мають опікунів, масово вбивали отрутою, яку розкидали в громадських місцях. Собаки помирали в жахливих муках, заподіюючи біль і страждання людям, які стали свідками цієї розправи. Враховуючи масовий характер загибелі собак, ми впевнені, що це робота комунальних служб, за негласним наказом місцевої влади. Таким печерним і варварським способом місцева влада очищає місто, готуючись до святкування Дня міста 21 вересня 2013р. Ми просимо міжнародні організації втрутитися і зупинити свавілля і беззаконня! Тварини – не сміття, у них теж є право на життя!»

e-max.it: your social media marketing partner