Від сирості на першому поверсі по стінах лазять слимаки, з'явилися блохи, а в підвалі та деяких квартирах завелися миші та пацюки

, Вікторія СЕМЕНЕНКО, спеціально для «КП»

349Колір води синювато-зелений і сморід стоїть такий, що біля входу у підвал знаходитись просто неможливо. Там грибок і купа мошок. Потрапити до приміщення без спеціального одягу та взуття не реально. У дев’ятиповерхівці постійна сирість та сморід, а люди, які мешкають на першому поверсі бідкаються, що дихати нічим. Та найбільше жителі будинку бояться, щоб від сирості і нестерпного смороду у дітей раптом виникнуть алергічні реакції.

 


– Коли змінюється погода, у квартирі взагалі всидіти неможливо – смердить, – скаржиться жителька першого поверху Тетяна Кирилова. – Крім цього, у мене в квартирі постійна сирість, стіни чорніють, з’явився грибок. А от у коридорі біля моєї і сусідньої квартири тріснула стіна, а це означає, що просідає плита. Якщо воду з підвалу не відкачати, важко навіть уявити, що може бути…


Яка причина наповнення підвалу водою місцеві знають. І хоча КРЕП №3, до якого вони часто зверталися, у своїх листах зазначає, що люди неправильно користуються каналізацією, це далеко не так, запевняють мешканці, наводячи свої аргументи.


– До чого тут те, що ми неправильно користуємося каналізацією? – обурюються такою відповіддю «для галочки» мешканці будинку Наталя Поліщук, Тетяна Кирилова і Світла-на Мусикова. – Усім відомо, що у наш підвал стікає каналізація із сусіднього будинку, будівництво якого завершили ще в середині 90-х. Про це не раз говорила начальник ЖЕКу «Облагробуд» Олена Шаповалова, коли ми там обслуговувалися, але чомусь її думку до уваги ніхто не взяв, ремонтувати не поспішали і сім років тому, і зараз. Чому ми повинні страждати через чиюсь помилку, безвідповідальність і байдужість?


351Тобто, зі слів людей, причина у неправильно врізаній каналізації із сусіднього будинку. А ще у підвалі – діряві труби, з яких чути, як дзюрчить вода. Утім у людей немає стільки грошей, аби полагодити каналізаційну систему і вирішити питання із затопленням підвалу самотужки, тому вони і стукають у різні інстанції за допомогою.


Цій проблемі близько п’ятнадцяти років, але за її комплексне вирішення так ніхто і не береться. Воду можуть відкачувати періодично, як було один раз цього літа, коли приїз-дила машина з водоканалу, однак цього вистачило менше ніж на тиждень. Відкачували воду вже й цього місяця, але люди певні – робилося все для «показухи», адже невдовзі розпочнеться опалювальний сезон, приїде комісія перевіряти готовність будинків, а потім про проблему знову забудуть.353


Головний інженер КРЕПу №3 Тетяна Савченко, коментуючи ситуацію, наполягає на своєму, стверджуючи, що мешканці будинку нехтують правилами користування каналіза-ційною системою. Мовляв, вони свідомо засмічують каналізацію, а якщо колодязі забиті, то зрозуміло, що буде підтоплення будинку.


– Ми воду відкачуємо періодично. 12 і 13 вересня відкачували, а сьогодні мені телефонують слюсарі і говорять, що підвал вже затоплено. Водоканал у нас не завжди оперативно реагує. Ця проблема існує багато років, – пояснює головний інженер.


– Треба не лише відкачати воду, а й полагодити труби, визначитись, що робити із каналізацією, яка неправильно врізана із сусіднього будинку. Необхідно вирішувати основні причини, щоб не було таких наслідків. Я часто згадую часи, коли тільки-но приїхала жити в цей будинок. Тоді у підвалі було чисто і світло, а діти там часто займалися в різних секціях. А зараз, що ми маємо? Від того, що сирість на першому поверсі, стінами лазять слимаки, від бруду розвелися блохи, а в підвалі та деяких квартирах – миші та пацюки, – розповідає Тетяна Кирилова.350


У свою чергу Наталя Поліщук додає, що нещодавно телефонувала на «гарячу лінію», там просила допомоги, чекала на відповідь, але та чомусь не дійшла. Та за номером зареєстрованого листа їй зачитали написане чиновниками. Почуте жінку вразило. У листі КРЕП №3 звітує, що воду відкачав, а водоканал навіть прочистив колодязі!


З надією на порятунок, люди через газету вирішили звернутися до голови обласної державної адміністрації Андрія Ніколаєнка, аби він вплинув на ситуацію і посприяв вирі-шенню проблеми.


Тим часом згорьовані жителі дев’ятиповерхівки вказують і на інші проблеми.


– Наш будинок знаходиться в жахливому стані, він давно не бачив ремонтів, близько десяти років протікає дах, хоча його і латали, та в деяких квартирах вода так і тече на го-лову. Через сильний дощ, який пройшов 14 вересня, на дев’ятому поверсі в коридорі і деяких квартирах вода зі стелі текла! Ліфт у нас не працює близько п’ятнадцяти років, а за останні три, відколи нас перевели із ЖЕКу №15 у КРЕП №3, навіть амброзію та інші бур’яни ніхто не косить, – розповідають люди.


352– Єдиний плюс – це те, що машина вивозить сміття і працює двірник, – додає мешканка першого поверху Тетяна Устіловська. – У під’їздах прибирає жінка, якій люди платять окремо, незважаючи на щомісячну квартплату…
– У будинку темно. Якщо люди куплять за власні кошти лампочки, світло є. Крім цього, алейка, якою ми ходимо на роботу, а живе в нашому будинку й у двох сусідніх близько двох тисяч людей, взагалі потопає у болоті. Скільки разів просила розчистити її, реакції ніякої! Виникає питання: за що ми платимо комунальникам, якщо вони нас так обслуговують?! Уже не перший рік нам обіцяють, що будинок стоїть у черзі на капремонт, та про це ми і не мріємо – хоча б вирішили нагальні проблеми. Тим бі-льше, коли та черга до нас дійде – невідомо. Нині будинок затопило і знизу (підвал) і зверху (дах)… Куди далі?! – риторично запитує Тетяна Кирилова.


Коли врешті вирішиться це болюче питання – не знає ніхто... До слова заодно цікавимося у головного інженера КРЕПу №3 Тетяни Савченко з приводу ремонту даху.


– Минулого року проведений ремонт однієї частини даху, а в цьому році заплановано капітальний ремонт іншої. Це передбачено в основному списку, і є в програмі розвитку, – говорить головний інженер, додаючи, що КРЕП не є розпорядником коштів, ремонт робить міськвиконком.


Утім, люди говорять, що латання даху, про який розповідає Тетяна Савченко, – не витримує жодної критики. Кажуть, вода, як текла на голову, так і тече.

e-max.it: your social media marketing partner