Тотальне озброєння. Громадян закликають писати закон, який дозволить вільно купувати зброю?

,

323Українська асоціація власників зброї оголосила про старт підготовки закону «Про зброю». До його написання закликають долучитися усіх. Кажуть, в Україні давно назріла необхідність обговорити і законодавчо обґрунтувати придбання, володіння, зберігання та застосування зброї. Більше того в асоціації переконані, що удосконалення і врегулювання потребує й контроль у сфері обігу вогнестрілів. Така недосконалість, на думку членів асоціації, призводить до численних порушень, а відтак – до зростання кількості злочинів із застосуванням зброї.


– Ми вирішили запустити проект по створенню Закону України «Про зброю». Його автором стане громада. Висловити свої пропозиції зможе кожен бажаючий. Згодом для цього буде надана платформа. Безпосередньо ж написанням документу займатимуться юристи, – зазначили «КП» в прес-службі асоціації і додали, що в основу документу також ляже міжнародний досвід, зокрема, законодавча практика та норми Європейського Союзу. При цьому в асоціації уточнили, що виступають за вільний продаж зброї, однак з певним переліком «але».


– Цей Закон буде написано громадянами України, які усвідомлюють, що озброєний громадянин є фундаментом правопорядку в суспільстві; що озброєні громадяни – це свідомі та відповідальні члени суспільства; що озброєне суспільство є однією зі складових державного суверенітету; що озброєна країна завжди буде вільною, – таке пояснення можна знайти на сайті асоціації власників зброї.


Інакшої думки дотримуються правоохоронні органи. Заступник начальника управління карного розшуку УМВС України в Кіровоградській області Віталій Шувалов вважає, що дозволяти вільний продаж зброї не можна в жодному разі.

 

– Після цього ми всі будемо ходити у бронежилетах, – говорить він.


Іншу думку має правоохоронець і відносно чинного законодавства. Переконаний, посилення санкцій, яке відбулося торік, – абсолютно правильне.


– Останнім часом як на території Кіровоградської області, так і всієї України почастішали випадки вбивств. Тобто, тих самих злочинів, скоєних із застосуванням зброї, – пояснює Віталій Шувалов і зауважує, що хотів би насамперед почути конкретні пропозиції асоціації власників зброї, тоді можна було б більш предметно говорити про ініціативу.


– Якщо людей щось не влаштовує, вони повинні запропонувати альтернативу існуючому законодавству, – підсумував заступник начальника управління карного розшуку УМВС області.


Тим часом «КП» вирішила дізнатися думку городян з приводу вільного продажу зброї. Люди різного віку і статі у своїй більшості категорично проти таких змін у законі.


– Я однозначно проти вільного продажу зброї. У нас культура спілкування на рівні часів первісних людей. Про яку зброю може йтися в країні, громадяни якої, нехтуючи чинним законодавством, влаштовують полювання на живих людей? Організувати десятки експертиз охочому купити зброю, які б свідчили про його адекватність, – теж не вихід, бо тоді доведеться почати боротьбу з корупцією на рівні дозвільних органів, – вважає кіровоградка Олена Кадочнікова.


Має перестороги щодо вільного продажу зброї і житель обласного центру Олександр Мельничук.


– Звісно, що люди купуватимуть зброю, аргументуючи це необхідністю мати її для самозахисту. Але ж гарантувати те, що людина не застосує її проти інших з метою залякати, поранити, вбити не зможе ніхто! І такий вільний продаж ще більше наблизить нас до повернення «бандитських» 90-х років. Те, що не можна вирішити по закону – вирішить зброя. Тому я проти! – говорить він.


Однак кіровоградець Ярослав Турчин вважає інакше. Він – за можливість вільно купувати зброю.


– Я виступаю за легалізацію зброї для всіх громадян старше 23 років. Але категорично проти присутності на ринку цивільної зброї такого виду як «травматична». Цей вид, на моє глибоке переконання, може використовуватися за призначенням лише працівниками оперативних підрозділів міліції, але ніяк не в цивільних цілях, – говорить Ярослав.

 

– Я виступаю за можливість кожного українця самостійно захищати себе всіма підручними засобами, в тому числі це право на носіння зброї, а не бейсбольної біти. Багато експертів, стверджують, що легалізація зброї може розв’язати руки бандитським формуванням. Однак аналізуючи практику країн Європи та США у цьому питанні, можу сказати, що жоден більш-менш схильний до мислення злочинець не піде реєструвати своє право володіння зброєю і купувати легальний пістолет.


– Я проти вільного продажу зброї. По-перше, у нашій державі надзвичайно низька правова дисципліна, будемо мати купу озброєних відморозків на вулицях. По-друге, зброя і факт во-лодіння нею серйозно змінює психологію та поведінку людини, знижує поріг відчуття особистої захищеності. По-третє, серед людей, які професійно володіють зброєю, а в моєму житті був такий тривалий період, побутує думка, якщо пістолет витягнуто з кобури чи з кишені, він повинен вистрілити, однак далеко не кожен чоловік чи жінка психологічно готові до застосування зброї проти людини. У підсумку я вважаю, що запровадження стану вільного продажу зброї повинно відбуватися поетапно із дуже серйозною правовою та психологічною підготовкою людини, – аргументує власну позицію ще один житель Кіровограда Ігор Паращак.


На даний час в Україні легальними власниками цивільної вогнепальної зброї (мисливці, спортсмени, громадяни, які володіють зброєю з метою самозахисту) є майже два мільйона осіб, ще півмільйона використовує вогнепальну зброю у зв’язку зі службовою та професійною діяльністю. Це офіційні дані. Утім, за неофіційною статистикою зброю різних видів мають від восьми до десяти мільйонів(!) українців. Навіщо вона потрібна та що впливає на повальне бажання озброїтися? Дехто говорить, що вся справа в недовірі до роботи правоохоронців, інші кажуть, що, маючи пістолета, психологічно почуваються безпечніше, треті відверто зізнаються – це дань моді, забавка. Утім на запитання, чи готові вистрелити в людину в критичний момент, ті самі власники зброї часто відводять погляд.

e-max.it: your social media marketing partner