МИКОЛА КРАВЧЕНКО: У листопаді в Кіровоград приїде «Тодес»

,

322Отже, «сон літньої ночі» скінчився. Культурне життя у Кіровограді набирає обертів. І хоч до відкриття сезону в обласній філармонії час ще є, втім усі живуть в очікуванні урочистого моменту, коли зал заповнить весела публіка. А поки що директор обласної філармонії Микола Кравченко зустрічає питанням: «Чуєте, яка у нас музика звучить»? «Музика звучить» будівельна, що не може не радувати. Замінюють опалювальну систему – їй уже сорок! До речі навесні наступного року філармонія святкуватиме 75-річчя. Ровесниця Кіровоградської області. Під цією маркою, так би мовити і вдалося отримати потрібну суму на ремонт. Однак будівельний ренесанс артистів не стосується – вони зараз «дому не тримаються».

 

Микола Кравченко розповідає, що хоч новий сезон і стартує 7 жовтня, філармонія працює постійно. Концерти відбуваються в основному по селах – продовжується започаткований ще Сергієм Ларіним проект «Краю наш, тебе ми прославляємо!».
– У рамках проекту ми побували у всіх райцентрах області і почали виступати в селах. У кожному районі заплановані концерти у двох-трьох селах. Наразі об’їздили половину районів. До кінця року, думаю, закриємо всі. Нині програма проходить під патронатом голови облдержадміністрації Андрія Ніколаєнка, – ділиться директор філармонії.


– Миколо Івановичу, відкриваєтесь ви традиційно «Осіннім дивертисментом»?
– Ні, цей концерт пройде трохи пізніше. 7 жовтня відкриється 69 концертний сезон концертом з рубрики: «Наші земляки – майстри мистецтв» виступом Національного заслуженого ака-демічного українського народного хору імені Верьовки, присвяченого 70-річчю створення хору і 80-літтю народного артиста України, Героя України, художнього керівника, головного диригента і нашого земляка Анатолія Авдієвського.
А 8 жовтня дасть старт концертному сезону дитяча філармонія. Вже у 23! Відкриватимемо нові таланти серед дитячих художніх колективів Кіровоградщини. Наголошую ще раз – це офіційне відкриття, а до того – на нашій сцені виступатиме Київський театр опери і балету. Наші шанувальники класичного танцю матимуть змогу насолодитися балетом Чайковського «Лебедине озеро». Знаєте, коли у минулому сезоні цей театр приїздив і я побачив високе мистецтво класичного танцю, зрозумів, що ніякі, перепрошую, «халтури» нам не потрібні. І щоб завершити про балет, в листопаді очікуємо знаменитий балет Алли Духової «Тодес». Він у нас вже гастролював і кіровоградці від нього, говорячи мовою тіненйджерів, у повному відпаді. Концерти у нас відбуватимуться на різний смак: для меломанів, театралів, любителів гумору…


– Хто ще приїде?
– Очікуємо на виступ російського комічного дуету «Нові російські бабки» у складі Ігоря Касілова та Сергія Чванова.
Радий повідомити про сюрприз для любителів джазу. Заслужений діяч мистецтв України одесит Юрій Кузнєцов і камерний оркестр нашої філармонії «Концертіно» запропонують публіці концерт «Класична музика у джазовій імпровізації». Оскільки піаніст Кузнєцов – наш земляк і бував з концертами неодноразово, то шанувальників у нього в Кіровограді вистачає.
Отримають задоволення і любителі естради. На людей більш солідного віку очікує зустріч з відомим українським співаком, народним артистом України Миколою Гнатюком. Ну а кому співак малинового дзвону нецікавий, нехай ловить птаха щастя на концерті Стаса Пьєхи чи групи Бумбокс.


– Ви згадували театралів…
– У жовтні Московський театр «О’кей» покаже виставу «Куплю вашого чоловіка».


– Миколо Івановичу, а ще таке питання – саме ви започаткували проект обмінних гастролей з філармоніями України. Кіровоградці вже познайомилися з черкащанками, житомирцями, миколаївцями, полтавчанами. Відповідно і вас оцінили в цих містах. Проект продовжиться?
– Обов’язково. На осінь розраховуємо на такі гастролі з Дніпропетровськом і Черніговом. Слідкуйте за афішою. Я не про всі наші події розповів. Сезон, звісно ювілейний і відповідальний.


– До речі, він 69-ий, а філармонії 75!
– Філармонія відкрилася у 39-му, а по-справжньому запрацювала лише після звільнення Кіровограда. З цього часу і ведемо відлік сезонів. Але нашій філармонії 75! Будемо відзначати. Очікуємо друзів і подарунки!


– А чого б ви дуже хотіли?
– Автобус! У нас вже старий як світ!


– Але, мабуть, автобус то не єдина проблема?
– У нас академічний театр музики, пісні і танцю «Зоряни» не має репетиційної бази. Зараз над цим працюємо. У самодіяльних колективів вона є, академічний театр в такому програші. До речі, в колективі з’являться нові обличчя. У танцювальну групу «Зорян» прийде четвірка молодих танцівників. Буде нова солістка в камерному оркестрі. Між іншим, ми цю дівчинку на «Калиновому співі» запримітили. Буде і нова ведуча, оскільки Ганночка Шуть у дуже приємній відпустці. Це вихованка Центру дитячої і юнацької творчості.


– Останнє питання, не можемо його не поставити. На кількох сайтах зявилися статті про ваш конфлікт з Америкою. Настільки це відповідає дійсності?
– Немає у мене ніякого конфлікту з Америкою. І до мене за поясненням ніхто з сайтів не звертався. Очевидно, комусь дуже хочеться виставити Кравченка в такому світлі. Але я відповідаю за колектив. Ми з Тарасом Левицьким дещо по-різному дивимося на такі речі. Але не відмовляємося від співпраці. З цього приводу написали вісім листів. Їхати і виступати безкош-товно ми не хочемо. Нам кажуть: престиж. Це добре. Але ми професіонали і у нас своя гідність. Ось так.

e-max.it: your social media marketing partner