П’ятирічного хлопчика вигнали з дитсадка за непосидючість

,

269У свої п’ять рочків Павлик Ісаєв став справжнім вигнанцем – за розповіддю матері, завідуючі обох дитсадків Смоліного витурили хлопчика за активність, називаючи дитину шизофреніком і аутистом. Незважаючи на всі надані довідки зі спростуванням цих страшних діагнозів, ніхто не хоче брати Павлика назад. Мама хлопчика у відчаї: на руках у неї тільки-но народжена друга дитина.


– З моїм сином не хочуть займатися ні в одному, ні в шншому дитсадку нашого селища. У першому закладі мені сказали, що син – шизофренік, його треба лікувати, і вигнали зі скандалом. Я повезла Павлика на обстеження у Кіровоград до психіатричної лікарні. Та цей діагноз не підтвердився. Ми привезли завідуючій усі довідки, але вона все одно від-мовилася приймати дитину назад, – розповідає мама хлопчика Ольга Ткаченко.


Після отриманої відмови вона подалася з сином до іншого і останнього у Смоліному дитсадка. Однак у «Теремку» сталася схожа історія: Павлика звинуватили у тому, що він «бігає, не сидить на місці і заважає дітям». Та цією заявою керівництво дитсадка не обмежилося – у закладі влаштували справжній суд над дитиною. Мама розповідає, що під головуванням завідуючої відбулося засідання, в якому взяли участь вихователі, няньки, декілька батьків, юрист і секретар виконкому Володимир Бойко – за сумісництвом чоловік виховательки Павлика. Усі ці люди вирішили: хлопчик більше не має права ходити у дитсадок.


– Синок тепер залишився без дошкільної освіти. Попереду – останній рік перед школою, а нам ні куди йти. Вони нас направили на психо­медико¬педагогічну комісію. І поки ми її не пройдемо, ходити в дитсадок Павлику заборонено. А комісію цю можна пройти тільки у Малій Висці чи Кіровограді, – бідкається жінка і додає: доведеться все­таки добиратися до обласного центру, адже у район уже подзвонила завідуюча дитсадка і розповіла про дитину.


Перед тим, як їхати у Кіровоград для проходження згаданої комісії, Ользі треба зібрати всі документи і пройти з сином необхідні обстеження. Жінка не знає, коли це все встигне зробити, адже на руках у неї немовля, яке ні з ким залишити. І, власне кажучи, чому необхідно доводити нормальність здорового хлопчика, мати також не розуміє.


– Павлик у свої п’ять років знає весь алфавіт, рахує до п’ятдесяти і вміє читати по складах. Я не вважаю, що мій синок дурніший за інших дітей, він здібний хлопчик. Єдине – в нього нечітка вимова слів і гіперактивність. Та це ж не привід виганяти дитину з садка! Він вихований, не б’ється, грається з однолітками на вулиці. І ніхто з батьків ще до мене не приходив і не скаржився на сина, – розповідає Ольга. – Він, звісно, може закричати, коли в нього забирають іграшки, але ж це нормально! До того ж, за словами лікаря психіатри-чної лікарні, дитячого невропатолога, Павлику не тільки можна, а просто необхідно для розвитку відвідувати дитсадок!


На цьому наполягають й інші медики. Психологи та педіатри радять батькам і вихователям приділяти якомога більше часу гіперактивним дітям, гратися з ними, проводити різно-манітні заняття і навчати правилам спілкування і поведінки. Більше того, дітям з гіперактивністю просто необхідно відвідувати дитсадок, адже слідуючи розпорядку дня, особли-вому режиму, вони стають більш посидючими і спокійнішими.


– Я в інтернеті читала про інклюзивне навчання, яке зараз запроваджують у дитсадках і школах, коли особливі діти, інваліди можуть навчатися зі здоровими. Президент України каже, що кожна дитина має право на якісну освіту. А якщо мій синочок, слава Богу, здоровий, чому взагалі це питання піднімається? – риторично запитує Ольга.
Аналогічне питання «КП» поставила очільнику Смоліного. Микола Мазура говорить, що дитину із дитсадка ніхто не виганяв, батьків лише попросили пройти з сином спеціальну комісію.


– Спочатку ця дитина вчилася в садку «Ромашка». На адресу адміністрації постійно надходили скарги на хлопчика від батьків – «вдарив», «постійна увага вихователів саме йому, а не іншим вихованцям» і так далі. Особисто я думав, що вся справа у вихователях, які наполягали, що дитину треба обстежити, а батьки у свою чергу запевняли, що з хлопчиком все гаразд. Тоді ми перевели його в інший дитячий садок «Теремок», який дитина відвідувала близько двох років. Однак, як і раніше, були систематичні скарги батьків, які просили впли-нути на цю дитину, аби убезпечити інших. Справа в тому, що хлопчик гіперактивний. Ми пред'являли претензії до вихователів, що вони недостатньо дивляться... Я не буду говорити, що половина колективу дитсадка звільнилася, але із закладу пішла достатня кількість працівників саме через цю дитину. Збирається йти ще одна вихователька, яку хлопчик ударив іграшкою під око. Очевидно, у дитини є проблеми, які треба вирішувати ще в маленькому віці. Тому, в першу чергу, для його ж користі, ми наполягаємо на проходженні психолого­педагогічної комісії, – коментує ситуацію очільник Смоліного і додає, що після колегіального виснов ку спеціалістів можна буде говорити, чи хлопчик відвідуватиме далі дитсадок з усіма дітьми, чи ж для нього буде створена спеціальна група.

e-max.it: your social media marketing partner