В області побільшало першачків

, Ірина ІВАНОВА, «КП»

266

У новому навчальному році за парти шкіл регіону сяде на чотири сотні першокласників більше, аніж торік. Усього – 9 300 першачків, звітують у профільному департаменті облдержадміністрації. Утім, що чекає на новоспечених учнів та тих, хто уже не вперше святкуватиме День знань, – читайте далі. Новацій достатньо.

 

Першачкам і п’ятикласникам не ставитимуть оцінки
Міністр освіти і науки Дмитро Табачник запропонував скасувати оцінки з окремих предметів у початковій школі. Зокрема, мова йде про основи здоров’я, фізкультуру, музику, малювання та інформатику.
Тим часом заступник Табачника – Борис Жебровський – заявив, що міністерство рекомендує вчителям не ставити оцінок і п’ятикласникам. Щоправда, лише у першому семес-трі. Нововведення пов'язане з впровадженням нових навчальних предметів у шкільну програму. Наприклад, цьогоріч у п’ятому класі з'являться друга іноземна мова та інформатика.
До речі, учні Кіровоградської області другою іноземною обрали англійську, німецьку, французьку, польську чи російську мови.

 

Перші уроки
Перший урок у День знань у школах регіону присвятять 75-річчю створення Кіровоградської області. А вже 2 вересня, згідно з розпорядженням Президента, відбудеться всеукраїнський телевізійний Шевченківський урок. Цей захід приурочено 200-річному ювілею з дня народження поета і організовується він задля того, щоб заохотити молоде покоління вивчати творчу спадщину Шевченка. Урок відбудеться у Київському національному університеті імені Тараса Шевченка і транслюватиметься в ефірі Першого національного каналу.

 

До фізкультури не допустять без проби Руф’є
Школярі, які не матимуть проби Руф’є, не допускатимуться до уроків фізкультури. Про це заявляють у Міністерстві охорони здоров'я.
– Проба Руф’є проводиться не тільки під час профілактичного огляду. Вона обов'язково повинна проводитися як в закладі охорони здоров'я, так і в школі, після одужання дитини навіть від ГРВІ, не кажучи про серйозніші захворювання, у разі повернення до навчального закладу, – пояснила начальник управління материнства, дитинства та санаторного забезпечення МОЗ Олена Терещенко.
Фахівець уточнила, що за допомогою проби Руф’є оцінюють працездатність серця під час фізичних навантажень.

 

Безкоштовне харчування
Учні перших-четвертих класів будуть стовідсотково забезпечені безкоштовним харчуванням, запевнив Дмитро Табачник.

 

Фізика і хімія залишаються
Нещодавно Україну облетіла новина, що буцімто міністерство має намір вилучити з переліку обов’язкових шкільних предметів фізику, хімію та біологію. Однак, у відомстві цю інформацію спростували. Там пояснили, що зараз у державі лише розробляється концепція профільної школи. Тобто в школах буде вивчатися кожен предмет, але в різних обсягах.
– Якщо ви захоплюєтесь українською літературою і історією України, у вас буде шість таких уроків, а фізики – два. Я, наприклад, гарно знав фізику свого часу, але забув. У мене буде два уроки гуманітарних і шість фізики, – уточнив міністр освіти і науки Дмитро Табачник.

 

Уроки плавання для третьокласників
У новому навчальному році для всіх третьокласників Кіровограда проводитимуться уроки плавання в дитячо-юнацькій спортивній школі олімпійського резерву «Надія», повідомила начальник управління освіти міськради Лариса Костенко. За її словами, через те, що взимку можуть виникнути труднощі із вчасним прибуттям до басейну, уроки плавання планується проводити у першій та четвертій четвертях.

e-max.it: your social media marketing partner