Якщо раніше, почувши про Кіровоградську область, молоді спеціалісти казали: «Краще вже на Колиму!», то тепер в наш регіон їдуть залюбки

,

257Ви – хороший лікар, і вам потрібне житло? Ласкаво просимо на Кіровоградщину! Аби покращити кадрову ситуацію у районних медзакладах, головні лікарі ЦРЛ області відловлюють молодих спеціалістів, коли ті ще навчаються у вишах, і заманюють на роботу житлом. Причому потенційних гінекологів, педіатрів, кардіологів… шукають по всій Україні.

 

Яскравий приклад тому – Маловисківський район. Головний лікар центральної районної лікарні Костянтин Чурпій привіз до себе кардіолога аж з Івано-Франківська. Молодий спеціаліст Романія Іваніщак (на фото) родом із Львівщини, зізнається: ніколи не думала, що колись поїде звідти. Та пропозиція з Кіровоградщини дуже зацікавила і Романія приїхала працювати до нас.


– Коли я з чоловіком їхала сюди, чесно кажучи, навіть не знала, що таке Мала Виска, – посміхаючись, згадує Романія. – Та я ані трохи не жалкую, що тепер живу саме тут. І район, і лікарня мені подобаються. Коли приїхала сюди, була здивована, як гарно укомплектований медзаклад, адже була в багатьох райлікарнях.


Після закінчення дворічної інтернатури, коли одночасно доводилося і працювати, і навчатися, Романія вже остаточьно зупинилася у Малій Висці. Коли вийшла на роботу, почула гарну новину – на неї чекає двокімнатна квартира.


– Звісно, я знала, що мені мають видати житло. Але все одно це було несподівано! Мене кличе головний лікар і каже: «Збирай речі і документи, у тебе буде квартира!» І незабаром ми оселилися у будинку на четвертому поверсі. Зараз виховуємо маленьку донечку, – розповідає кардіолог.


Головний лікар Маловисківської ЦРЛ співпрацює з декількома медичними вишами – в Івано-Франківську, Тернополі, Вінниці та інших містах. Каже, постійний контакт із керівництвом на-вчальних закладів і студентами дає свій результат. І якщо раніше, почувши про Кіровоградську область, молоді спеціалісти казали: «Краще вже на Колиму!», то тепер в наш регіон їдуть залюбки. Костянтин Чурпій запевняє, що привіз би щонайменш п’ятнадцять спеціалістів, та коштів на житло у районі, на жаль, стільки не знайдеться.


– Проблема не стільки з кадрами, скільки з житлом. Якщо б сьогодні нас забезпечили квартирами у необхідному обсязі, я б уже вирішив питання. До мене звертається багато молодих лікарів з інших регіонів, цікавляться, чи є в лікарні місце. Вакансії є, та житла нема, – не без жалю констатує Костянтин Чурпій. – Я не кажу, що влада нічого не робить, гріх таке було б сказати. Але якщо сьогодні я можу працевлаштувати п’ятнадцятох спеціалістів, то стільки ж квартир районна влада, звісно, не виділить… А поки що – квартира в рік.


Така ж періодичність видачі житла і у Новоархангельському районі. Буквально нещодавно будинок недалеко від мальовничої Синюхи отримала родина сімейних ліка-рів Грицуків. Подружжя приїхало туди з Поліського району, що на Київщині. Умови, на яких згодні були працювати, поставили дві – житло і наявність україномовної школи. У ній закінчуватиме навчання донька.


– Я десять років пропрацював у Поліській районній лікарні завідуючим терапевтичним відділенням. Та житло ми не купували – район знаходиться в 60 кілометрах від Чорнобиля, екологія зрозуміло яка… У решті-решт вирішили з дружиною шукати роботу і житло десь по Україні. І ось нам запропонували і те, й інше у Кіровоградській області, – розповідає Роман Грицук.


Одразу ж по приїзду лікарі вселилися до будинку, який самі, до речі, й вибирали. Кажуть, нова оселя дуже подобається, як і степовий регіон.


– Ми на Кіровоградщині кілька тижнів, та з упевненістю можу сказати, що цей край нам дуже подобається. Там, звідки ми приїхали, був лише ліс, а тут – суцільні поля, яким нема кінця і краю. Така краса справді вражає! – захоплюється областю медик.


Керівництво Новоархангельської районної лікарні сподівається, що подружжя сімейних лікарів – це не єдині спеціалісти, які прибули до району цього року. На черзі – лікарі з Чернігівщини – терапевт і фтизіатр. Наразі з ними ведуться перемовини. Для початку їм пропонують фінансову допомогу у винаймі квартири, а згодом – обіцяють надати житло.


У Новомиргороді ж лікарів заманюють на роботу ще й стипендіями. У цьому районі вже декілька років успішно працює програма «Лікар», за якої потенційним працівникам, які ще навчаються у медичному виші, виплачується стипендія у розмірі п’ятсот гривень і по закінченню навчання видається житло. Молоді спеціалісти в свою чергу, підписуючи договір, зобов’язуються працювати у цій ЦРЛ. Саме за таких умов влаштувався на роботу лікар-хірург Володимир Криса. За цією програмою юнак навчався на шостому курсі і вже інтерном отримав обіцяне житло.


– Мені дали приватний будинок, я зробив у ньому ремонт і вселився разом із сім’єю. Тепер нам є де жити, і це – найголовніше. Бо на наші зарплати житло купити просто нереально, я і через двадцять років, мабуть, його і не придбав би, – каже молодий хірург.


З безплатним житлом пощастило і невропатологу Аліні Гриценко. Не дивлячись на те, що дівчина місцева, як і обіцяно програмою «Лікар», вона отримала однокімнатну квартиру, в якій проживає тепер разом з чоловіком і дитиною.


– За останні чотири роки ми видали два будинки і дві квартири лікарям. Та в цьому році плануємо виділити житло ще й травматологу – він також із сім’єю, – розповідає голо-вний лікар Новомиргородської ЦРЛ Оксана Криворучко. – На сьогоднішній день у нас за програмою на інтернатурі навчається троє сімейних лікарів, і ми вже заздалегідь підшукуємо для них житло. А незабаром наша райдержадміністрація планує внести зміни до програми – виділяти кошти на найм квартири тим спеціалістам, які приїжджають до нас із інших регіонів.

e-max.it: your social media marketing partner