Кіровоградці-алергіки задихаються від амброзії

, Ірина ІВАНОВА, Любов ПОПОВИЧ, фото Валерія ЛЕБЕДИКА, «КП»

249Сьогодні жителям області, які страждають на поліноз (алергічні реакції на пилок рослин), вже точно не позаздриш. Хащі амброзії полинолистої не дають повноцінно жити як мешканцям міст, так і жителям сіл. Через це люди, втомлені бездіяльністю місцевої влади, вимушені скаржитися напряму очільнику регіону.

 

– Минулого тижня у мене був особистий прийом. І знаєте, з чим люди приходять? Їх цікавить, що у нас в області робиться для знищення амброзії. Це що таке?! А скільки дзвінків на «гарячу лінію»?! Потрібно підняти одне місце і ліквідувати те, що не дає людям спокійно жити! Має бути чітка організація роботи, визначені відповідальні, з яких потім спитати! – заявив голова облдержадміністрації Андрій Ніколаєнко і поцікавився у фітосанітарної служби, як її спеціалісти борються з проблемою. На це представник згаданого відомства відрапортувала: «Наші спеціалісти перевіряють…», а разом із тим уточнила, що на «гарячу лінію» відомства також телефонують. Мовляв, від жителів області вже надійшло з десяток дзвінків, на які, за словами посадовиці, фахівці відреагували…


Тим часом керівник «гарячої лінії» голови облдержадміністрації Андрій Лейбенко повідомив «КП», що за півтора місяці на бездіяльність місцевої влади і відповідних служб щодо знищення амброзії поскаржилося понад три десятки чоловік. Серед них найбільше – кіровоградців. Андрій Лейбенко говорить, що чимало звернень – колективні.


– Ось дивіться, беремо будь-яке звернення і читаємо: «заявниця звертається з колективним проханням скосити амброзію біля будинку по вулиці Попова, 18, корпус 1 та по вулиці Попо-ва,16/17. Зверталися до КРЕПу №10, до спецінспекції, але жодних заходів не вживається…». Ще одне звернення: «чому КРЕП №7 не вживає заходів щодо боротьби із заростями амбро-зії на своїй дільниці. Амброзія росте всюди. Прохання розібратись в ситуації…» Кожне таке звернення ми оперативно направляємо на міськвиконком, а вже там – на спецінспекцію і ЖЕ-Ки-КРЕПи, – розповідає керівник «гарячої лінії» і додає, що часто питання не вирішується, оскільки виконавці не можуть поділити між собою територію відповідальності.


А поки служби з’ясовують стосунки, жителі Кіровограда запасаються протиалергенними засобами. Фармацевти зазначають, що з початку липня значно збільшилися обсяги про-дажу таких медикаментів. Щоправда, тут же наголошують: перш, ніж бігти за пігулками проти алергії, необхідно проконсультуватися з лікарем.


– З початку серпня до нас почало звертатися набагато більше пацієнтів, ніж до цього, – говорить завідуюча відділенням алергології обласної лікарні Ірина Дзюбас. – Найбільше звертається міського населення молодого і середнього віку. Чому саме вони більше страждають від алергії на амброзію? Напевно цьому сприяє те, що саме у місті пилок амбро-зії зв’язується з несприятливою екологією. У місті й без того багато забруднюючих речовин. Тому хвороба у пацієнтів протікає важко.


За словами лікаря, цьогоріч люди почали звертатися зі скаргами на алергію раніше і хворих порівняно з аналогічним періодом минулого року побільшало. Майже щодня медики реєстру-ють ускладнення захворювання на алергію – набряк Квінке, бронхоспазми. Крім того, алергіки скаржаться на сльозотечу, почервоніння очей, нежить і закладеність носу, першіння в горлі та головний біль.


Лікування від алергії досить тривале, не менше п’яти років. У сезон загострення – у серпні-вересні – проводиться інтенсивне лікування, а взимку – вироблення імунітету. Алергія – хвороба не спадкова. Тому хвилюватися через те, що діти успадкують захворювання від батьків, не варто.


– На жаль, усіх хворих покласти у лікарню ми не можемо, – розповідає Ірина Дзюбас. – У відділенні лише тридцять ліжок, а пацієнтів звертається дуже багато. Госпіталізуємо лише пацієнтів з важкими ускладненнями. Проте усім надаємо допомогу консультативну, спрямовуємо на лікування за місцем проживання. Саме ж захворювання обов’язково треба лікувати, аби уникнути ускладнень і важких наслідків. І ще бажано було б, аби карантинні служби працювали ефективніше і боролися з амброзією, якої з кожним роком у місті росте все більше.

e-max.it: your social media marketing partner