Кіровоградці-алергіки задихаються від амброзії

,

249Сьогодні жителям області, які страждають на поліноз (алергічні реакції на пилок рослин), вже точно не позаздриш. Хащі амброзії полинолистої не дають повноцінно жити як мешканцям міст, так і жителям сіл. Через це люди, втомлені бездіяльністю місцевої влади, вимушені скаржитися напряму очільнику регіону.

 

– Минулого тижня у мене був особистий прийом. І знаєте, з чим люди приходять? Їх цікавить, що у нас в області робиться для знищення амброзії. Це що таке?! А скільки дзвінків на «гарячу лінію»?! Потрібно підняти одне місце і ліквідувати те, що не дає людям спокійно жити! Має бути чітка організація роботи, визначені відповідальні, з яких потім спитати! – заявив голова облдержадміністрації Андрій Ніколаєнко і поцікавився у фітосанітарної служби, як її спеціалісти борються з проблемою. На це представник згаданого відомства відрапортувала: «Наші спеціалісти перевіряють…», а разом із тим уточнила, що на «гарячу лінію» відомства також телефонують. Мовляв, від жителів області вже надійшло з десяток дзвінків, на які, за словами посадовиці, фахівці відреагували…


Тим часом керівник «гарячої лінії» голови облдержадміністрації Андрій Лейбенко повідомив «КП», що за півтора місяці на бездіяльність місцевої влади і відповідних служб щодо знищення амброзії поскаржилося понад три десятки чоловік. Серед них найбільше – кіровоградців. Андрій Лейбенко говорить, що чимало звернень – колективні.


– Ось дивіться, беремо будь-яке звернення і читаємо: «заявниця звертається з колективним проханням скосити амброзію біля будинку по вулиці Попова, 18, корпус 1 та по вулиці Попо-ва,16/17. Зверталися до КРЕПу №10, до спецінспекції, але жодних заходів не вживається…». Ще одне звернення: «чому КРЕП №7 не вживає заходів щодо боротьби із заростями амбро-зії на своїй дільниці. Амброзія росте всюди. Прохання розібратись в ситуації…» Кожне таке звернення ми оперативно направляємо на міськвиконком, а вже там – на спецінспекцію і ЖЕ-Ки-КРЕПи, – розповідає керівник «гарячої лінії» і додає, що часто питання не вирішується, оскільки виконавці не можуть поділити між собою територію відповідальності.


А поки служби з’ясовують стосунки, жителі Кіровограда запасаються протиалергенними засобами. Фармацевти зазначають, що з початку липня значно збільшилися обсяги про-дажу таких медикаментів. Щоправда, тут же наголошують: перш, ніж бігти за пігулками проти алергії, необхідно проконсультуватися з лікарем.


– З початку серпня до нас почало звертатися набагато більше пацієнтів, ніж до цього, – говорить завідуюча відділенням алергології обласної лікарні Ірина Дзюбас. – Найбільше звертається міського населення молодого і середнього віку. Чому саме вони більше страждають від алергії на амброзію? Напевно цьому сприяє те, що саме у місті пилок амбро-зії зв’язується з несприятливою екологією. У місті й без того багато забруднюючих речовин. Тому хвороба у пацієнтів протікає важко.


За словами лікаря, цьогоріч люди почали звертатися зі скаргами на алергію раніше і хворих порівняно з аналогічним періодом минулого року побільшало. Майже щодня медики реєстру-ють ускладнення захворювання на алергію – набряк Квінке, бронхоспазми. Крім того, алергіки скаржаться на сльозотечу, почервоніння очей, нежить і закладеність носу, першіння в горлі та головний біль.


Лікування від алергії досить тривале, не менше п’яти років. У сезон загострення – у серпні-вересні – проводиться інтенсивне лікування, а взимку – вироблення імунітету. Алергія – хвороба не спадкова. Тому хвилюватися через те, що діти успадкують захворювання від батьків, не варто.


– На жаль, усіх хворих покласти у лікарню ми не можемо, – розповідає Ірина Дзюбас. – У відділенні лише тридцять ліжок, а пацієнтів звертається дуже багато. Госпіталізуємо лише пацієнтів з важкими ускладненнями. Проте усім надаємо допомогу консультативну, спрямовуємо на лікування за місцем проживання. Саме ж захворювання обов’язково треба лікувати, аби уникнути ускладнень і важких наслідків. І ще бажано було б, аби карантинні служби працювали ефективніше і боролися з амброзією, якої з кожним роком у місті росте все більше.

e-max.it: your social media marketing partner