10 причин пересісти на велосипед

,

246Деякі люди прагнуши вести здоровий спосіб життя пробують різні методи оздоровлення, починаючи від народних, закінчуючи медикаментозними, відвідують фітнес-клуби і басейни, займаються йогою або очищують організм. А є категорія людей, яким для підтримки здоров’я вистачає простого… велосипеда. І ось вам 10 причин чому варто завести цього залізного друга.

 

Велосипед – геніальний винахід людства: транспортний та оздоровчий засоби одночасно. Невипадково у Великобританії його визнано найбільшим винаходом із 1800 року. До того ж стати велосипедистом можна в будь-якому віці - від 5-ти до 95-ти років. Яка ж користь велосипеда для здоров'я людини?

 

1. Зміцнює серце й судини
Велосипедні прогулянки впливають на багато систем та органів нашого тіла. І насамперед, позитивно впливають на серцево-судинну систему людей похилого віку. Велосипедисти менше втомлюються протягом дня, добре сплять. У них на 50 відсотків менші, аніж у співгромадян, які проводять вечори біля телевізорів, імовірність ішемічних змін міокарда й ризик пережити інфаркт.

 

2. Рятує від головного болю
Помічено, що у велосипедистів менше болить голова, відбувається це тому, що катання на свіжому повітрі сприяє інтенсивній вентиляції легень, які насичують кров, а отже, м’язи й мозок киснем. Крім того, катання на велосипеді позитивно позначається на здоров’ї курців. Якщо ви багато курите, їзда на велосипеді стане відмінним порятунком для ваших легенів. Завдяки інтенсивному «провітрюванню» легенів під час катання відбувається відторгнення токсичних речовин, які ви вдихаєте з тютюновим димом.

 

3. Тримаєм’язи в тнусі
Під час їзди на велосипеді задіюються практично всі групи м’язів. Якщо їздити на велосипеді тільки п’ять кілометрів на день, то про гіподинамію можна забути.

 

4. Зміцнює суглоби
Велосипед – добрий інструмент для зміцнення суглобів, на хвороби яких часто страждають люди похилого віку. Коли верхня частина тулуба ледь нахилена, м’язи спини будуть у тонусі. Крім того, зміцнюється поперекова ділянка, що перешкоджає виникненню хребтових гриж і радикулітів.

 

5. Запобігає варикозу
Проблема багатьох людей – варикозне розширення вен. Регулярні велосипедні прогулянки допомагають запобігти розвитку цього захворювання, викликаного застоєм крові у венах. Обертові рухи ногами розганяють не лише велосипед, а й кров у судинах.

 

6. Зміцнює імунну систему
Одразу ефект від їзди на велосипеді не проявиться, потрібен час. Та якщо велопрогулянки стануть регулярними, результат не змусить чекати на себе. За даними медиків, велосипедисти холодної пори року на 70 відсотків рідше застуджуються й хворіють на грип та ГРЗ.

 

7. Допомагає боротися зі стресом
Катання на велосипеді сприяє виробленню гормонів радості (ендорфінів та енкефалінів) – споконвічних ворогів поганого настрою.

 

8.Зміцнює нервовусистему
Велосипедист легко відволікається від життєвої метушні та пов’язаних із нею проблем. Звісно, від повсякденних турбот не втечеш, проте хоча б на деякий час поїхати від них на велосипеді абсолютно реально. Невипадково в багатьох країнах світу психіатри рекомендують пацієнтам із розхитаною психікою їзду на велосипеді мінімум по сорок хвилин на день.

 

9. Користь для зору
Так, так, не дивуйтеся. І в цьому аспекті теж є свої плюси. Справа в тому, що нам постійно доводиться «дивитися» на всі боки, фокусуючи свій погляд на можливих перешкодах, а це непогана тренування для м’язів очей, що в свою чергу знижує ризик виникнення короткозорості.

 

10. Поліпшує кровопостачання
Крутити педалями корисно ще й тому, що це поліпшує кровопостачання малого тазу. Для чоловіків це стане відмінною профілактикою такого поширеного і серйозного захворювання як аденома. Жінки таким чином організують собі профілактику гінекологічних проблем.

e-max.it: your social media marketing partner