Кіровоградщина доступна. Та не для всіх

,

237До однієї з кіровоградських поліклінік по пандусу, облаштованому на сходах, намагався заїхати чоловік на візочку. Сходи не такі високі для здорової людини, проте досить круті для пандусу. Чоловік намагався підтягуватися руками за поручень, та сил, аби самотужки здолати перешкоду, йому забракло. Без сторонніх пацієнт до поліклініки не зміг би втрапити. На щастя, йому допомогли, бо тут завжди людно.


Цього не скажеш про інші заклади – аптеки, облаштовані у квартирах на перших поверхах багатоповерхівок, магазини тощо. З одного боку власники таких закладів начебто і подбали про доступ для людей з обмеженими можливостями, але від такої турботи в останніх чомусь на очі навертаються сльози…


«Кіровоградка» неодноразово писала про проблеми доступності інвалідів та людей з фізичними вадами до об’єктів соціальної інфраструктури. Хоча поступово певні кроки для полегшення життєвих умов цих людей робляться, проте їх замало, аби сказати, що всі проблеми доступності вирішені. Про те, що влада тримає це питання на контролі, свідчить розроблена спеціальна програма «Доступна Кіровоградщина», яка є складовою програми «Центральний регіон-2015».


Власне, як реалізується записане в документі, йшлося на засіданні профільного обласного комітету під керівництвом заступника голови ОДА Ярослава Арсірія. І хоча комітет обласний, проте чомусь говорили в основному про Кіровоград. Як живеться інвалідам у районах — промовчали.


Наразі в обласному центрі, як звітують кіровоградські міські чиновники, вже зроблено чимало. Зокрема, на перехрестях вулиць облаштовані три десятки пандусів. З тим, щоб людям з вадами зору зручніше було ними спускатися, їх виклали жовтою тротуарною плиткою. До кінця нинішнього року планується створити ще три пандуси на перехрестях центральних вулиць.


З’явилися потрібні конструкції і на «підступах» до всіх приміщень КРЕПів та ЖЕКів Кіровограда. Ще частину обіцяють обладнати в центральній міській лікарні, у жіночій консультації №1 та пологовому будинку №1, в амбулаторії дитячої міської поліклініки №1 й у поліклінічному відділенні №2. Звітує міська влада і про роботу в обласному центрі двох тролейбусів та 25 авто-бусів, пристосованих для перевезення осіб з обмеженими фізичними можливостями, а також про встановлені три звукові світлофори – на перехресті вулиць Велика Пермська – Велика Перспективна, Преображенська – Велика Перспективна і Шевченка – Велика Перспективна.


– Однак, цього для безперешкодного пересування інвалідів замало, — констатує голова правління Кіровоградської обласної організації УТОС Борис Батєхін.


За його словами, більшість того, що роблять посадовці для інвалідів, не можна назвати турботою про безпомічних людей. Зокрема, пандуси на перехрестях доріг, на думку Бориса Батє-хіна, не що інше, як зниження бордюру, і подолати цю перешкоду людині на візочку так само важко, як раніше. Звукові світлофори інколи мовчать, бо з’ясувалося, що обслуговувати їх нікому, а на зупинках відсутні назви, що часто ускладнює інвалідам користування громадським транспортом.


В УТОСі просять небагато: розширити перелік соціально важливих об’єктів, де в обов’язковому порядку мають бути пандуси – в аптеках, магазинах, на вокзалах, та зробити ці пандуси для інвалідів, а не для «галочки».


Сам керівник профільного комітету визнав, що активізувати роботу нині дійсно необхідно і не лише в обласному центрі, а й у районах. Він доручив зробити все необхідне, щоб люди з фізичними обмеженнями могли безперешкодно дістатися до усіх об’єктів соціальної та інженерно-транспортної інфраструктури. При цьому Ярослав Арсірій наголосив, що ця робота має бути виконана у стислі терміни.

e-max.it: your social media marketing partner