Тепер документи на земельну ділянку оформляють значно швидше – чиновник

,

236У зв’язку зі змінами будівельної нормативної бази, кількість дозволів, необхідних при оформленні земельної ділянки, значно скоротилася. Відтепер земельну ділянку оформляють за 21-60 днів. Так кажуть у міністерстві.

 

Коментуючи дію Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності», директор Департаменту містобудування, архітектури та планування територій Мінрегіонбуду Ігор Соколов заявив, що підсумком дозвільної системи є скорочення до трьох рівнів, які необхідно пройти аби оформити земельну ділянку.


– Тепер схема дозвільних процедур вміщується на папері формату А4, – говорить чиновник. – Статистика показує, що минулого року в дозвільній процедурі оформлення землі існувало 32 етапи і витрачалося 96 днів. Сьогодні ж – це 3-5 дозвільних процедур із тривалістю процесу 21-60 днів.


Водночас, Ігор Соколов зауважує, що нині дуже важливо, аби у міст були генплани.


– Щоб питання забудови було прозорим і населення ознайомлене з усім, що відбувається на земельних ділянках, – зазначив експерт.


На його думку, невеликі міста також мають бути спрогнозовані з точки зору їхнього розвитку.


– Усі органи місцевого управління повинні зрозуміти нові норми і їх використовувати. Крім того, населення теж має вести свою господарську діяльність, керуючись цими правилами, – додав представник міністерства.

 

Тим часом посадовці Кіровоградської міськради обіцяють, що невдовзі в обласного центру таки з’явиться генеральний план. Кілька років тому міськрада затвердила комплексну програму. Її бюджет – понад три мільйони.

 

Тендер на корегування генплану виграв Український державний науково-дослідний інститут проектування міст «Діпромісто».


У першу чергу фахівці установи працювали над тими змінами, які були прийняті рішеннями сесій упродовж останніх 13 (!) років. Також у завдання інституту входило і створення плану зонування територій міста, і, власне, їхній детальний план: насамперед розробка плану червоних ліній, які фактично існували, але так і не були узаконені до кінця. Тепер чиновники запевняють, вони будуть чітко визначені на схемі, і ситуацій, коли лінії хтось «не побачить», вже не буде.


Однак, існує інша проблема – з кордонами міста. Донині їх так і не позначили документально.


– Нас практично з усіх боків затиснули сільські ради Кіровоградського району. Виходить, обласний центр розвивається не за рахунок сіл, а села розвиваються за рахунок міста. Вони влізли в місто і вже встигли роздати державні акти під приватний сектор. І найсумніше те, що майже у всіх районів кордони затверджені обласною радою. Я не знаю, хто в цих стінах давав їм узгодження, але зараз нас просто ставлять перед фактом, і нам доводиться з цим миритися, – пояснював в одному з інтерв’ю начальник управління містобудування і архітектури Кіровоградського міськвиконкому Вадим Мездрін.


А поки проводяться роботи щодо коригування генерального плану обласного центру, розгляд питань щодо передачі земельних ділянок Кіровоградською міськрадою призупинено.

e-max.it: your social media marketing partner