Андрій КАДИГРОБ: Наша пташка-будиночок трохи революціонерка

, Олена НЕСЕН, фото Валерія ЛЕБЕДИКА, «КП»

234Свій третій великий твір після розпису двох гігантських писанок кіровоградські художники називають революційним. Кажуть, такого диво-птаха, який має дійсно незвичний вигляд будиночка, немає ні в кого. Всі обласні центри України вже презентували своє птаство, тож є з чим порівнювати. Наші ж майстри тримали інтригу до останнього.


– Шлях, який ми обрали, трохи революційний. Ми приховували до останнього дня те, що зображуємо на пташці і, судячи з того, якою її зробили інші регіони, наша має досить незвичний вигляд. Ніхто не наважився «поламати» усталену форму традиційної для наших предків глиняної іграшки. Ми ж перетворили пташку на будиночок, на спинці та хвостику намалювали український пейзаж, а попереду — віконце, з якого визирає бабуся. Як на мене, задумка дуже патріотична і відповідає темі параду вишиванок, – розповідає художник Андрій Кадигроб.


Над диво-птахою працювали одразу п’ятеро митців. Двадцять кілограмів фарби, майже два місяці роботи – і величезна птаха вже красується на площі перед кіровоградським міськвиконкомом. Ця дивовижна скульптура заввишки три з половиною метри і вагою близько вісімдесяти кілограмів справила на кіровоградців неймовірні враження.


235– Коли я побачила цю пташку, відразу згадала чарівні казки, які читала у дитинстві. Подобається і доброзичлива бабуся, і мальовничі українські пейзажі. Думаю, така курочка заслуговує тільки на схвальні відгуки, – ділиться враженнями городянка Олена. Розділяє її захоплення і кіровоградка Ніна.


– Я обійшла цього птаха за п’ятнадцять секунд, а ніби швиденько об’їхала всю Україну — історичну, з отими шевченківськими хатами, з доброю бабцею, з рогачами біля печі, і сучасну, таку м’яку, елегійну, – говорить вона.
Влада обласного центру, як і майстри, налаштовані на перемогу кіровоградського диво-птаха. Адже місто-переможець забере всю колекцію розмальованих пташок до себе для експозиції протягом року, а ще – отримає винагороду в 75 тисяч гривень. Планів, як їх витратити, у чиновників чимало.


— У міській раді багато проектів, які можна було б підтримати за переможні кошти, аби зробити наше місто цікавішим і креативним. Це може бути благоустрій Набережної або культурні проекти. Головне – отримати гроші, а куди їх витратити, ми знайдемо, – запевняє начальник відділу культури і туризму міськради Анна Назарець.


Незабаром диво-птаха, як уже повідомляла «КП», поїде до столиці, аби взяти участь у традиційному «Параді вишиванок». Туди ж злетяться колоритні птахи з усіх облас-тей. А от чи повернеться вона до Кіровограда з перемогою, дізнаємося вже у День Незалежності.

e-max.it: your social media marketing partner