Чи варто «тиснути» на виграш?

,

233Наша віра в чудеса і в те, що зарита в землю монетка проросте золотим деревом вічна, як світ. Однак світ змінюється і оновлюються, водночас і методи обдурю-вання довірливих людей стають більш вигадливими. Особливо жваво всілякі пройдисвіти промишляють улітку, у сезон відпочинку, спеки і… втрати пильності. Як не стати жертвою шахраїв, не позбутися своїх кревних та не почуватися повним дурнем?

 

Отже, нині живуть і процвітають як нові, так і класичні способи видурювання грошей. Йдеться про гру в «наперстки», циганське ворожіння... І навіть якщо ви доктор наук, не факт, що не потрапите на ту чи іншу наживку винахідників. Принаймні, у цьому переконався сорокарічний кіровоградець, чоловік з математичною освітою.


Костянтин досить оригінально боровся з бажанням своєї родини випробовувати вдачу. Взяв і влаштував «іспит» на азартність.


Якось дружині страшенно захотілося пограти в «наперстки», мовляв, там же виграти запросто. Добре. Пішли грати. Але більше двадцяти гривень домовилися не брати. За кілька хвилин гроші пішли на вітер із здивуванням: а чому інші виграють?!


Звісно, щастить «своїм» гравцям, які й створюють ефект легкого виграшу. Напевно, ви теж бачили таку команду з наперстками: як правило, вони гастролюють в тому чи іншому місці доти, доки не обберуть когось на велику суму. Скажімо, на вокзалах. А тоді хутко зникають.


Правда, не всі – безслідно. Бо якщо твій чоловік має виходи на міліцію… Словом, новоспечена й цілком щаслива дружина Світлана йшла на вокзал за квитками – моло-дятам подарували путівку на курорт. Квитки купила, але… зачепилася за гравців у наперстки. Міркувала так: зараз легко вгадаю, де та кулька й поверну гроші за дорогу. Й хоча зір мала гострий, не вгадала раз, другий, третій… Ще б трохи, і додому йшла пішки. Як не соромно було, що попалася на такий «гачок», розповіла чоловікові. І хоча видурені у жінки гроші повернули, вона зареклася навіть підходити до вуличних гравців.


Як і цигани, такі фокусники прекрасно знають психологію, закони спілкування і способи паралізувати волю людини. Саме у такому «паралізованому» стані ми легко відда-ємо кошти, прикраси, потрапляючи або на приманку швидкої наживи, або в полон власних страхів. Ворожки лякають невиліковними хворобами, «вам ніколи не вийти заміж, якщо…» або ще якимось пророцтвом, страшним саме для вас. А зчитати з людини підказку для них – не проблема.


Приїхавши до Кіровограда з райцентру за покупками, Володимир став свідком, як на одному з кіровоградських ринків влаштували безпрограшну лотерею. Для прохо-дження у другий етап треба було заплатити гроші і тоді можливість стати власником телевізора наближалася зі швидкістю потяга. Виграш був настільки реальним, що люди легко віддавали і по півтисячі. Хіба це ціна за «члена сім’ї»? Найцікавіше те, що покарати благодійників неможливо, бо гроші людина віддає добровільно, без при-мусу. Тож не дивно, що чимало народу просто не звертається за допомогою до міліції, та й узагалі намагається мовчати про те, як їх обібрали. Соромляться.


Та класичні наперстки і лотереї поступаються місцем під сонцем куди сучаснішим методам віртуального шахрайства на зразок усіляких телефонних акцій, псевдоігр для ерудитів тощо. На всю країну красуня з екрану телевізора загадує простеньке слово, а за правильну відповідь обіцяє виграш. Дуже солідний. Варто тільки зателефонувати.

Якщо ви біжите до телефону і набираєте вказаний номер, вам наговорюють текст з умовами акції і запрошують дзвонити знову, адже це збільшує ваші шанси на удачу. Поміркованих гравців у таких «акціях» чомусь бракує. Деякі примудряються наговорити на тисячі гривень. Крім того, на ваш номер може «начіплятися» вартість інших телефонних послуг, навіть сексу по телефону. У чому полягає технічний бік цього фокусу – простим людям не відомо, але більшість згодом прозріває: телефонним хакерам таке провернути – раз плюнути.


В інтернеті приманок для азартних користувачів – море! Наприклад, на екрані загоряється напис про те, що ви стотисячний відвідувач, і треба «тиснути сюди» за вигра-шем. Не ведіться, а наберіться терпіння: пропозиція «тиснути» висить на тому чи іншому сайті тижнями. Розраховують, що хтось таки «клюне»?


Досить часто ми бачимо, як по телебаченню йде реклама – закачуйте класні мелодії, ігри на мобілки. А внизу дрібнюсінькими літерами про те, що одна мелодія коштує, скажімо, 10 гривень. Якщо ви перевірите рахунок на мобільному телефоні, то відразу помітите недостачу цієї суми. А для контрактних абонентів подібне закачування може обернутися катастрофою.


Ще одна популярна приманка – на мобільний вам приходить пропозиція поповнити рахунок, наприклад, на 50 гривень, лише відправивши смс за вказаним номером. По-тім виявляється, що це ви самі… переказали кошти у невідомому напрямку. До кого претензії?


Досить розповсюджені влітку і квартирні крадіжки. Ми часто забуваємо зачиняти кватирки, йдучи на роботу. А ще частіше житло стає приманкою для злодіїв тоді, коли господарі їдуть з дому скажімо, у відпустку. Як тут бути?
Зараз існує чимало хитрих пристроїв, які можуть створювати ілюзію того, що ви вдома. Наприклад, таймер може час від часу вмикати і вимикати світло чи телевізор. Хо-чете скористатися такими фішками – будь ласка. Мабуть, не варто розповідати усім підряд, що ви їдете з дому на тиждень чи місяць. Навіть самі того не бажаючи, сусіди можуть проговоритися. І не відомо, до чиїх вух дійте це повідомлення. Хвилюєтесь за напрацьоване – просіть родичів чи знайомих пожити у вас чи час від часу навідува-тися до помешкання. Є і такий варіант: здати житло під нагляд охоронної організації – державної чи комерційної та відпочивати спокійно. Як це не смішно звучить, краще їдьте у відпустку вночі і повертайтеся теж затемна.


Будьте обережні, якщо вам пропонують допомогу в перенесенні багажу на вокзалі чи по місту. Так, вам може трапитися справжній джентльмен, а може – людина, яка «приробить ніжки» вашій сумці.


Та яким би досконалим не було шахрайство в обласних центрах, у столиці та мегаполісах воно вийшло вже на рівень високих професійних технологій. Тож, аби не пошитися в дурні так, що потім соромно буде зізнатися і близьким, і друзям, не втрачайте пильність, не ведіться на приманки «розбагатіти за кілька хвилин» чи «стати власником суперпризу».


Ні, це не значить, що доля вам ніколи не всміхнеться. Наприклад, комусь щастить саме завдяки смс-змаганню виграти автомобіль. Такі випадки цілком реальні. Але пам’ятайте, що приз один, а галасу і «брудної води» навколо нього буває багато. Тож, аби потім, коли ваш гаманець стане порожнім, ви не ставили риторичне питання: а чи був у тій «воді» акції, лотереї чи суперпропозиції приз – краще обходитися без азартних ігор. А якщо вже дуже кортить... виділіть певну суму і подумки з нею попрощайтеся.

e-max.it: your social media marketing partner