Закордонні паспорти видадуть вже у серпні

, Олена НЕСЕН, «КП»

206Державна міграційна служба та підприємство «Поліграфкомбінат «Україна» таки вирішили проблему з бланками для видачі закордонних паспортів. Відомство запевняє: термінові документи вже видаються в штатному режимі, а звичайні, тридцятиденні, обіцяють віддати людям на руки найближчими тижнями. Утім, потенційні відпочивальники цьому не раді, кажуть, сезон відпусток добігає кінця...


Затримка з видачею закордонних паспортів пов’язана з тим, що в липні у міграційної служби змінився виробник бланкової продукції. Саме це стало причиною вимушеної технічної паузи під час виготовлення документів, якої, як зауважують у Міграційній службі, неможливо було уникнути. Але робота поступово налагоджується, і скоро всі паспорти видаватимуться у штатному режимі.


– Фактично два тижні тому ми повністю вийшли на штатний режим з видачі десятиденних, термінових паспортів, і зараз ми вже практично на фінальній стадії з видачі тридцятиден-них паспортів, які йшли із затримкою. Як очікується, найближчим часом ми повністю увійдемо в штатний режим і по звичайних паспортах, – коментує ситуацію керівник прес-служби Державної міграційної служби України Сергій Гунько.


Що стосується відшкодування збитків українцям, які замовили термінові паспорти, але не отримали їх у належний термін, у відомстві кажуть, що виплачувати компен-сації не будуть. Мовляв, відомство цілком і повністю бюджетне, а бюджетом такі витрати не передбачені.


– По-перше, як правило, ми попереджали людей, які замовляли закордонні паспорти в той період, що може бути затримка. По-друге, міграційна служба – це бюджетна організація. У нас немає ніяких інших грошей, окрім бюджетних. І в розпорядженні ними ми керуємося чинним законодавством. Наскільки мені відомо, ним не передбачені механізми будь-якої добровільної компенсації. І тому керівник вашого кіровоградського відділення не має повноважень приймати рішення з приводу будь-яких виплат. І якщо мова йде про компенсації, то, як сказав наш голова, це можливо тільки в судовому порядку, – констатує Сергій Гунько.


Тим часом кіровоградці, які чекають на закордонні паспорти ледь не два місяці, відмовляються розуміти причини затримки. Кажуть, якщо така ситуація була прогнозована, то змінювати виробника бланків потрібно було не влітку, коли є ажіотаж і люди планують відпустки, а завчасно.


– Мене особисто ніхто не попереджав, що існує ймовірність затримки паспортів. Навпаки, коли я поцікавилася, чи є такий ризик, – у міграційній службі запевнили, що форс-мажорів не повинно бути. Тож я спланувала відпустку за кордоном. Тепер доведеться думати над тим, як відпочити в межах України. Але це вже буде не те, на що розраховувала, – ділиться жителька обласного центру Ірина.


Тим часом у кіровоградському представництві мережі туристичних агенцій «Гарячі тури» зауважують, що затримки з паспортами не тільки проблема для відпочивальників, а й для тих, хто надає туристичні послуги.


– Нинішня ситуація вплинула на нашу роботу. Наприклад, у мене двоє клієнтів вже тривалий час чекають на паспорти і їм доводиться постійно переносити виїзд. Люди планували відпочити в Болгарії.
Ті ж, хто постійно виїжджають за кордон, мають паспорти, а якщо термін чинності документів спливає – не відкладають їхнє переоформлення, – коментує директор представництва Любов Твердоступ.


І хоча в міграційній службі обіцяють, що вже цього місяця українці отримають документи, останні не надто радіють, адже відпустка – справа планова, тож її довелося відбути, так і не побачивши закордонних принад. Єдине, що обнадіює – наступного року не доведеться псувати нерви через зіпсований відпочинок.

e-max.it: your social media marketing partner