Голі-босі? Губернатор питає, чому лікарні без ліцензій і телемедицини

, Олена НЕСЕН, «КП»

201Як виявилося, Знам’янська та Петрівська районні лікарні вже декілька місяців працюють без ліцензії, після закінчення якої вони не мають права надавати будь-які медичні послуги. Це випадково стало відомо на засіданні обласного комітету з економічних реформ в облдержадміністрації. Губернатор і його гуманітарний заступник дізнавшись про відсутність ліцензій, були шоковані, і чітко дали зрозуміти: якщо найближчим часом головні лікарі ЦРЛ не вирішать питання, більше не займатимуть свою посаду.


– На яке розуміння можна розраховувати у Знам’янці, якщо вони не те що центр медико-санітарної допомоги не створили, а проспали свою ліцензію! Всі сплять, а потім, коли до них приходить прокуратура і починає питати: «А що ж ти, шановний, робиш?», біжать в адміністрацію і кричать: «Рятуйте!», прикриваючись людьми. А те, що ви не виконуєте передбачені законом свої обов’язки, ніхто не згадує, – звернувся до головних лікарів ЦРЛ губернатор області Андрій Ніколаєнко.


Керівництво ж лікарень виправдовується бюрократичними перешкодами, мовляв, документ подали, а їм відмовили. Та присутній на засіданні головний лікар онкодиспансеру Костянтин Яринич наголосив: підготовка до ліцензування має починатися не в день закінчення ліцензії, а мінімум за півроку, а то й рік.


– А якщо головний лікар не спроможний зробити це для своєї лікарні і колективу, вважаю, він не має права очолювати заклад, – зауважив Костантин Яринич.


Губернатор, у свою чергу, зазначив – якщо головні лікарі не в змозі самотужки вирішити питання з ліцензуванням, нехай звертаються особисто до нього.


– Але якщо ліцензія вже закінчилася, а ви тільки про це згадали, то до мене вже з заявою йдіть, а не з проханням, – додав Ніколаєнко.


За дорученням голови області, питання з ліцензіями головні лікарі мають вирішити вже у серпні. Якщо цього не зроблять – відповідатимуть.


Трохи більше часу – до Дня Незалежності – дав Андрій Ніколаєнко на впровадження телемедицини в районах-аутсайдерах. Як зазначив сам керівник регіону, система оперативних консультацій із провідними фахівцями країни свого часу розпочалася саме завдяки йому і Сергію Ларіну. Тоді з Кореї безкоштовно надійшло обладнання на два мільйони гривень. Сьогодні ж губернатор з прикрістю констатує: у п’яти районах, підпорядкованої йому області, досі відсутня телемедицина.


– Невже проблемно п’ять комп’ю- терів придбати? Ну не може бути такого, щоб у Долинському районі було складніше поставити комп’ютер, ніж у Новомиргородському! Що таке три з половиною тисячі гривень? Це для району не кошти, але це дійсно може попередити трагічні випадки, які мали місце останнім часом в області, – звернувся до голів РДА Андрій Ніколаєнко і розпорядився до 24 серпня відзвітувати йому про впровадження телемедицини в районах. Згодом же пообіцяв перевірити, чи дійсно проводитимуться консультації, чи все буде зроблено тільки «для галочки».

e-max.it: your social media marketing partner