Американська мрія у Кіровограді: виставка картин Крістіни Катракіс

, Валентина ЛЕВОЧКО, спеціально для «КП»

96Приватна галерея «Єлисаветград» продовжує відкривати імена художників, про яких кіровоградці, можливо, ніколи й не почули б. Бо тут усі збагачуються знаннями та емоціями, відчуваємо себе причетними до світової культури. Радісно від цього було й гостям виставки «Миттєвості життя», яка представляє творчість американської художниці українського походження Крістіни (Христини) Катракіс.


Напевно, про Крістіну Микола Цуканов довідався з інтернету і запросив жительку Лос-Анжелеса презентувати свої роботи кіровоградській публіці. Художниця охоче погодилася і…зачарувала відвідувачів. Якщо ви думаєте,що спілкуватися з нею довелося через перекладача, то ні - пані Крістіна чудово говорить українською. Тому що киянка, дочка відомого українського скульптора Анатолія Куща, якого знають наші Володимир Волохов та Віктор Френчко.


Саме дякуючи родинній ситуації Крістіна опинилася в потрібний час в потрібному місці. Тобто мала можливість вчитися в престижних зарубіжних навчальних закладах. Стала і бакалав-ром, і магістром, і дисертацію захистила.

 

Вона мистецтвознавець і арт-критик, успішна художниця. В її творчому доробку п’ять фільмів (художник-оформлювач). І хай режисерами тих стрічок є не Стівен Спілберг чи Джордж Лукас, зате її картини є в колекції Бреда Піта і Анджеліни Джолі, а також незрівнянного доктора Роса із «Швидкої допомоги», телепродукції, яку зараз намагаються «переплюнути» автори російських телесеріалів. Так, доктор Рос – Джордж Клуні.


Прізвище Катракіс Крістіна взяла в честь одного із своїх предків Ксенофонта Катракіса, іконописця. Взагалі родовід художниці вражає. Були в роду графи, графині і навіть царі. Та ще й не так давно. Її дідусь по батькові - останній цар Грузії із древнього роду Багратіоні (між іншим, з цього роду і Вахтанг Кікабідзе).


Дитиною вона пережила лихо Чорнобиля. Було багато болю, що вилився не лише у відчай, але й творчі дерзання. Серія картин з циклу «Зона» оцінена ООН і включена в колекцію світового турне. Виставки художниці відбувалися в різних країнах світу. Було кілька персоналій і по Україні. В Кіровоград вона приїхала вперше. Але не востаннє, як запевняв і Микола Цуканов, і Крістіна.

e-max.it: your social media marketing partner