Молодим літераторам дали новий подих для творчості

, Вікторія СЕМЕНЕНКО, спеціально для «КП»

82«Мистецькі вихідні» вперше зібрали поетів у кіровоградському лаунж-кафе «SHObar». Маловідомі літератори отримали новий подих для творчості. Директор Інформаційно-ресурсного центру Ірина Жарова розповідає, що такі зустрічі є продовженням підтримки молодих авторів.

 

І хоча, як запевняють організатори, зареєструвалося близько сотні учасників, проте завітало на літературну зустріч набагато менше, зате з різних куточків Кіровоградщини (Мала Виска, Знам’янка, Високі Байраки Кіровоградського району).


У невимушеній атмосфері ще не визнані поети ділилися своїми творчими доробками, розповідали як до них приходить натхнення, як вони починали писати вірші, чого вдалося досягти нині.
Серед любителів художнього слова були й організатори та учасники «Битви поетів». Тому вони могли легко, маючи досвід декламування, за допомогою інтонацій та жестів, виражати емоції, які вкладали у поезію.


Скажімо, Сергій Ткаченко на «відмінно» декламував власні вірші.


Легка жіноча поезія теж звучала під час літературної зустрічі. І хоча авторки – Тетяна Шевцова та Юлія Алейнікова – представниці прекрасної статі різного віку, проте в кожної з них вірші чуттєві та ліричні.


Тетяна розповідала, що писати почала ще з дитинства, її тематика різнопланова. Підтвердженням цього стали цикли віршів, кожен з яких був присвячений то природі, то коханню, то іншим вічним темам.


83- Від мене до тебе крик, від тебе до мене тиша…, - безнадійно, але впевнено стверджує у своєї поезії авторка.


Інша поетеса, маловищанка Юлія Алейнікова вперше дебютувала у творчому колі. Та, не зважаючи на молодий вік - вірші дічини написанні по-дорослому, чисто, відверто, і з надією…


Замкнув літературне коло цього дня Євген Куйбіда. Він вразив публіку єдиним віршем, зате яким. У ньому, відчувалася чоловіча впевненість.


- Яка б темна ніч не була, пам’ятайте, ранок завжди приносить полегшення, - сказав поет і пояснив, що більшість таких, як він, творять саме вночі, коли світ ховається в темряві, і автор залишаєшся наодинці з собою…


- Оскільки зібралося чимало людей, значить, на поезію існує неабиякий попит, - підсумувала літературну зустріч Ірина Жарова. – Думаю, наступні зустрічі проходитимуть у різних напрямках, адже поезія буває різножанровою...


Після публічних виступів відбулося творче спілкування. Говорили про різне. Але головне – цей захід об’єднав поетів, дав їм натхнення, зрештою, продемонстрував, що молодих поетів на Кіровоградщині – чимало, і кожен тепер має нагоду заявити про себе світові.

e-max.it: your social media marketing partner