Картини, скринька й добре слово підтримки

,

118«Врятуємо життя разом» - називається благодійна виставка в обласному художньому музеї. Вона організована на прохання творчої родини Ачкасових з міста Южноукраїнськ, що в Миколаївській області. Чому ж тоді в нашому художньому музеї? Бо Ачкасови – наші земляки. Тут живуть батьки глави сімейства Владислава Ачкасова. Недавно в нашому педуніверситеті на мистецькому факультеті навчалася його донька Маша, учениця знаного педагога і художника, екс-директора художнього музею Валерія Давидова.

 

У листопаді минулого року родина Ачкасових: Владислав, його дружина і дочка – презентували в Кіровограді виставку своїх творів. Невже вісім місяців тому? «Так, саме в листопаді», - стверджувала Маша. Акцентуємо тому, що небагато часу минуло, а веселий, натхнений, працелюбний Владислав встиг зустрітися з бідою. Страшний діагноз навіть повторювати не хочеться. На лікування потрібні значні кошти, яких у художника, одного з творців гранітної Божої матері в Южноукраїнську, немає. (Історія появи ікони на скелі така: у 2008 році в Южноукраїнську в рамках симпозіуму-пленеру в камені автори двох ландшафтних творів - художники Зіновій Кравець та Владислав Ачкасов висікли в гранітних скелях два рельєфи – «Покров Пресвятої Богородиці» і «Козак на коні». Роботи були освячені за православною традицією. – Ред.) Ніколи ми не були такими беззахисними! Даруйте за емоції, та на сьогоднішній день це все, що залишилось «маленькому українцю». Тобто – сподіватися на милосердя ближніх.


«Але віра в нас живе до останнього. Вона повинна жити», - говорить Марія Ачкасова. Маша звернулася за допомогою в Кіровоградський художній музей, де талановитій родині вже надавали можливість «показатися у всій красі і силі». Директор музею Тетяна Ткаченко відгукнулася на прохання Маші. У музеї організовано виставку – продаж картин Владислава і його дружини (Марія Ачкасова готує персональну виставку). В експозиційній залі встановлено благодійну скриньку, якою благородно скористалися перші відвідувачі. А це були в основному співробітники обласного художнього музею, чиї душі відкриті для добра, хоч в кишенях і не густо. Їхня, нехай і скромна підтримка, розчулила Машу і сестру Владислава Ларису. Як і підтримка художника Валерія Давидова. Благодійність, на її думку, це не тільки гроші. Важливо і добре слово.


А ось відома в Кіровограді Людмила Шубіна, генеральний директор «Друкмаш-центру» від імені своєї організації змогла підтримати родину Ачкасових матеріально. Вона купила чотири картини з виставки, наперед зізнавшись, що на живописі, графіці не розуміється, але завжди купує те, що «обирає серцем». Одну з придбаних картин, а саме «Автопортрет» пензля дружини художника вона подарувала обласному художньому музею. Скоро в музеї буде підстава влаштувати тематичну виставку. Адже всі художники пишуть портрети своїх законних половин! Автопортретів, звісно, менше, але є й вони!
Насамкінець побажаємо художнику Владиславу Ачкасову вийти переможцем у двобої з жорстокою хворобою, не втрачати віри, втішатися надією, що Матір Божа, образу якої він торкнувся у своїй творчості, оберігає місто і його мешканців. Отже, і Бог з нами!

e-max.it: your social media marketing partner