Їдете в село! На вас там чекають...

,

120Понад півтори тисячі осіб (більше половини) з числа випускників медичних навчальних закладів у 2013 році працевлаштовано на посади сімейних лікарів. Про це повідомив директор Департаменту по роботі з персоналом, освіти та науки Міністерства охорони здоров’я України Микола Осійчук.

 

- У 2013 році Міністерством охорони здоров’я збережено держзамовлення на підготовку лікарів на рівні минулого року. Обсяг державного замовлення в цьому році склав 4 568 місць, з яких - 3 500 на спеціальність «лікувальна справа», 788 - «педіатрія».

 

При розміщенні обсягів державного замовлення Міністерство враховувало регіональні диспропорції та особливості кадрового ресурсу сфери охорони здоров’я, зважаючи на те, що кадрове забезпечення у західних областях України є значно кращим, ніж в областях Сходу та Півдня України, а також у центральному регіоні.

 

Микола Осійчук переконаний: питання вступної кампанії 2013 року не можна розглядати окремо від кадрового забезпечення медичної галузі в цілому.

 

- Протягом останніх років у сфері охорони здоров’я спостерігається стала кадрова ситуація: кількість працюючих у 2012 році складала 1022,2 тисяч осіб. Забезпеченість лікарями, які безпосередньо надають медичну допомогу, в Україні становить 27,3 на 10 тисяч населення, - говорить він.

 

Цей показник, за словами посадовця, є меншим за рівень забезпеченості лікарями у більшості країн Європейського Союзу (33 на 10 тисяч населення). Штатні посади лікарів укомплектовані на 82,5 відсотка, а дефіцит лікарських кадрів галузі складає майже 40 тисяч чоловік. Навіть якщо розділити їх на всі області порівну…Виходить сумна, ні, вражаюча цифра.

 

Нині у медицині працює майже 50 тисяч лікарів пенсійного віку, це найбільший показник працюючих пенсіонерів серед усіх інших галузей. Протягом 5 років цей показник зріс майже до 25 відсотків. У 2013 році працевлаштовано до закладів охорони здоров’я комунальної та державної форм власності 4,2 тисячі лікарів (практично 100 відсотків від загального випуску осіб, які готувались за державним замовленням). Значна частина – 2,2 тисячі випускників, або 50 відсотків від усього випуску, направлено на роботу у сільську місцевість.

 

Директор Департаменту по роботі з персоналом, освіти та науки МОЗ України наголосив, що з 15 вищих навчальних закладів, які підпорядковані МОЗ України, найбільше держзамовлення цього року - 750 місць - має Національний Медичний Університет імені Богомольця, за ним - Донецький національний університет імені Горького (445 місць) та Дніпропетровська медична академія (424 місця). Також Микола Осійчук зазначив, що збільшення державного замовлення на підготовку фахівців за напрямом «Медицина» дозволить покращити кадрове забезпечення сфери охорони здоров’я, стабілізувати показники забезпеченості населення України лікарями, зробить меддопомогу доступнішою.

e-max.it: your social media marketing partner