ОБЕРЕЖНО, у дендропарку кліщі! Мам закликають бути пильними

,

121Піймати кліща навіть у місті дуже просто. Для цього не потрібно ходити до лісу – стверджують у санепідемслужбі області. Цього року у Кіровограді вже зафіксували кілька випадків укусів кліщів. Як виявилося, діти гуляли у Дендропарку. Як вберегтися від кліщів у період їх масового розмноження? Консультують спеціалісти Кіровоградського міжрайонного управління держсанепідемслужби у Кіровоградській області.

 

Укуси кліщів небезпечні тим, що вони разом із своєю слиною можуть переносити небезпечні захворювання, зокрема, хворобу Лайма. Ця хвороба розвивається не відразу, а поступово. Тому лікарі рекомендують не займатися самолікуванням, а одразу звернутися у найближчий пункт надання медичної допомоги, щоб пацієнту зробили спеціальний укол, який вбереже від поширення інфекції по всьому організмові.

 

Як запобігти зараженню?
- Щоб уберегти себе від хвороби Лайма, слід добре підготуватися до прогулянки на природі, - розповідає начальник відділу епідеміологічного нагляду в м. Кіровограді та Кіровоградському районі Григорій Сабадаш. - Під час мандрівок лісом рекомендується триматися середини стежки. Місце для привалів або табору для сну на природі необхідно звільнити від сухої трави та гілок.


Найпростіший спосіб захисту під час прогулянки в лісах, зауважує фахівець – обрати світлий однотонний одяг, який закриває відкриті ділянки шкіри і щільно прилягає до тіла. Вдягніть довгі штани, заправивши їх у шкарпетки, сорочку з довгими рукавами, капелюх та закрите взуття.


Перебуваючи в лісі чи на березі річки, час від часу оглядайте себе. Доки «хижак» мандруватиме вашим тілом, ви встигнете виявити його, оскільки присмоктується кліщ не одразу.


У першу чергу бережіть ділянки тіла, де шкіра ніжна та тонка – голову, шию, живіт, ділянки під пахвами й молочними залозами. Особливо ретельно потрібно перевіряти ділянки тіла, покритті волоссям.


Вдома одразу треба замінити одяг та білизну, ретельно оглянути покривало, на якому відпочивали, все випрати та випрасувати. Обережно з букетами квітів – там теж можуть ховатися паразити. Якщо разом з вами на прогулянці був собака, його теж слід оглянути.


Не можна залишати одяг, у якому ви були на природі, біля ліжка чи спати в ньому, оскільки витрушування одягу не позбавляє від кліщів.


Що робити, якщо кліщ присмоктався?
При виявленні кліща дуже важливо звернутися до лікаря. Лікування проводять як в умовах стаціонару, так і амбулаторно, на дому. При лікуванні застосовують ефективну терапію антибіотиками, але кожен випадок є індивідуальним.


Якщо не має змоги звернутися до лікаря, видалення проводять самостійно (місце ураження змащують олією, а через хвилин 5-10 кліща викручують проти часової стрілки).


Після видалення кліща місце присмоктування треба змастити 3-х відсотковим розчином йоду, спиртом або одеколоном, а руки ретельно вимити з милом.


І пам’ятайте, що у жодному разі кліща викидати не можна! Його треба спалити, оскільки самка, насмоктавшись крові, може дати нове потомство.

e-max.it: your social media marketing partner