Компаніївський лікар переплутав мікроінсульт із забоєм: семирічна дитина ледь не загинула

, Олена НЕСЕН, «КП»

126Лікар з Компаніївського району нахабно відмовив у допомозі семирічній дівчинці, в якої один за одним трапилися страшні раптові приступи. Показавши на двері, медик попросив матір (на фото) і дитину з кабінету зі словами: «Ви вільні!»

 

Це сталося вранці шостого липня. Семирічна Віка стояла біля хвіртки свого будинку, як ні з того ні з сього в неї заболіла нога. Коли дівчинка почала відходити в тіньок, аби присісти на лавку, впала на землю. Відразу ж раптово у дитини почався приступ – очі закотилися під лоба, щелепу звело, а з рота потекла слина. Мати підхопила доньку і віднесла до ліжка. Через деякий час дівчинка заспокоїлася і заснула, та коли прокинулася, почався другий приступ.


- Дивлюся, в неї знову челюсті зводить, хитає всю. У дитини почала відмовляти права сторона – і нога, і рука зовсім не слухалися, їх відкидало в бік. Я швидко викликала таксі і ми поїхали у Компаніївську центральну районну лікарню. Відразу ж потрапили до чергового лікаря - Володимира Брушка. Я йому детально розповіла про все, що трапилося з донькою, все порозказувала. Він каже дитині: «Поворуши отак пальцем!» Вона повторила. Після цього лікар зробив висновок: у дитини забій. Я йому кажу: «Який забій!?» По-перше, вона не падала, а по-друге, у неї б не було таких жахливих приступів! Повторюю, що це вже двічі повторювалося вдома, прошу його зробити що-не будь! – не стримується і плаче мати семирічної Віки Тетяна. - Відповідь лікаря мене просто ошелешила – він каже: «Ви вільні!» Я говорю: «Ви розумієте, що приступ може повторитися, що нам тоді робити?» А він мені: «Я сказав – ви вільні!» Я плачу, що в дитини голова болить, а лікар відповідає, що я все видумую, мовляв, як почнете фантазувати, що зараз ще й скажете, спина болить!


У проханні матері покликати іншого спеціаліста черговий медик відмовив. Не погодився Володимир Брушко оглянути дитину і надати хоча б першу допомогу. Після того, як він вказав Тетяні і її хворій доньці на двері, та викликала таксі і повернулася додому з нічим. Там на дитину чекав третій, а потім і четвертий приступи.


Через день, у понеділок, 8 липня, мати відвезла дитину до обласної дитячої лікарні. Після проходження термінової магнітно-резонансної томографії лікарі зробили висновок - дівчинка перенесла три (!) мікроінсульти.


- Якби районний лікар прислухався до моїх благань, можливо, мікроінсульт стався б лише один раз, а не тричі, і моя донечка зараз би рухалася нормально. Якби ви тільки знали, як мені боляче дивитися на неї: на праву ногу не може стати, ручка не піднімається, - гірко плаче Тетяна.


Зараз дівчинка проходить інтенсивний курс реабілітації у дитячій обласній лікарні. Вона вже сама може підніматися. Та нормально рухатися, як раніше, ще не виходить. Районний лікар же, який того дня відмовився їй допомагати, після цього випадку взяв відпустку й кудись поїхав. Так кажуть місцеві. Тетяна впевнена, що він так вчинив саме через цю історію. Утім, мама дитини Тетяна не просить його карати: «Я просто не хочу, щоб таке ж трапилося з іншої дитиною, бо сьогодні - з моєю Вікою, а завтра - з чиєюсь Катею…».

e-max.it: your social media marketing partner