ЖЕКу – гроші, людям – клопіт: телекомунікаційний агрегат не дає жити цілому під’їзду!
Уже майже 10 років поспіль жителям будинку №7 по вулиці Хабаровській у Кіровограді заважає нормально жити пристрій телекомунікаційної мережі, встановлений в одному з під’їздів із дозволу начальника місцевого ЖЕКу. Мешканці неодноразово зверталися і до комунальників, і до міських чиновників і депутатів, аби ті допомогли позбутися ненависного апарату. Та крім зухвалого ігнорування і банальних відписок, нічого не отримали. За стільки років терпець у жителів увірвався. Люди заявляють: якщо проблема не вирішиться найближчим часом, будуть вимушені вдатися до радикальних дій.
Мешканка сьомого під’їзду будинку Наталя Мильниченко показує оголені дроти пристрою, які звисають з дев’ятого поверху аж до сьомого. Каже, крім очевидної небезпеки, апарат заважає постійним гудінням, яке влітку стає ще гучнішим.
- Через цей здоровенний ящик мій трирічний син не може нормально заснути. І мучимося не тільки ми, а й усі жителі верхніх поверхів нашого під’їзду. У спеку апарат перегрівається, його вентилятори починають працювати потужніше і він шумить ще більше, ніж зазвичай. Знаєте, вже сил ніяких немає! – бідкається жінка. – У будинку живе багато діток різного віку, і ми, батьки, у постійній тривозі за них. Бо дроти стирчать у всі сторони і доступ до них відкритий.
Жителі під’їзду розповідають, що горе-агрегат з’явився ще 2004 року. Власник цієї техніки – «Телерадіоінформаційна компанія КАБС». Наступні шість років після встановлення комунальники від своєї причетності до появи приладу відхрещувались, а у 2010-му – вказали на договір. У документі, укладеному між начальником ЖЕКу №13 Ельбрусом Місіковим та директором «кабельної» компанії Юрієм Мадригою, йдеться про надання останньому права розміщувати свою техніку у цьому та інших будинках. На встановлення згаданого приладу дозвіл начебто дали й всі мешканці будинку, та ті – ні сном, ні духом!
За словами Наталі Мильниченко, начальник ЖЕКу ставати на бік жителів не хоче: каже, від договору відмовлятися не буде, мовляв, не влаштовує щось - звертайтесь до суду. Санепідемстанція відповіла, що не може прибрати це обладнання через той самий договір. Цим апелював і екс-заступник Кіровоградського міського голови Микола Вєщєв. З його відповіді слід розуміти, що міські чиновники втручатися у цю справу не мають права, оскільки всі укладені угоди нотаріально підтверджені.
- Ми й на «гарячу лінію» зверталися, але та переадресувала звернення на Інспекцію державного архітектурно-будівельного контролю в області. А вже ця структура відповіла: «дані питання не відносяться до повноважень Інспекції». І до кого йти, я просто не знаю, - у розпачі говорить жінка.
Дирекція «кабельної» компанії на зв’язок не виходить, а за вказаною адресою її знайти не вдалося. Прибрати самотужки це обладнання жителі просто не в змозі, та й терпіти такі незручності, кажуть, більше несила.
- І компанія заробляє гроші, і ЖЕК кошти отримує, а люди з цього тільки проблеми мають. Крім шуму і небезпеки, від апарату ще й випромінювання йде. Хоч воно й невелике, та все одно шкідливе. Голова постійно болить, та й нерви не витримують, - говорить Наталя.
Договір між ЖЕКом та компанією укладений на три роки. Термін його дії закінчується менш, як за місяць. Тож, якщо до серпня жодна зі сторін не повідомить письмово іншу про намір розірвати угоду – вона автоматично продовжиться на той самий термін. А як повідомив мешканців начальник ЖЕКу, втрачати вигоди від існуючої угоди він не збирається.