А в пісочниці чекають… гельмінти

,

151

Протягом останнього часу в Кіровограді з’явилося багато дитячих майданчиків, а на них – пісочниці зі свіжим пісочком. Справа хороша. Діткам є де погратися. Але мало хто з батьків здогадується, що саме у піску на малих чекають… паразити. Невинне ліплення «пиріжків» і «пасочок» може обернутися гельмінтозом.

 

Кіровоградка Олена, мама трирічного Максимка, розповіла, що невинна гра у піску обернулася для дитини тривалим лікуванням.


- Ніхто навіть подумати не міг, що нудота і слабкість, які з’явилися у дитини, пов’язані з грою у піску. Зразу намагалися надати першу допомогу самі, а згодом звернулися до лікаря. Результат аналізів приголомшив – поганий стан дитини викликали гельмінти. Довелося дитині приймати курс ліків, аби знищити паразитів. Але тепер у мене з’явився психологічний бар’єр – у пісочницю дитину гратися не пускаю.


150Жінка стверджує, що причиною зараження паразитами дітей є собаки і коти. Причому не тільки бездомні, а й цілком, на перший погляд, безпечні, домашні. Ви коли-небудь бачили, щоб господар, який вивів вигуляти свого пса, підбирав за ним послід у кульочок, аби потім викинути на смітник? Для наших власників домашніх тварин вигуляти псину на дитячому майданчику, де граються діти - норма. Виходить, саме вони - головна небезпека для дітей, бо дозволяють своїм чотирилапим улюбленцям справляти нужду в дитячих пісочницях. Додають своє і бродячі тварини, для яких пісок - улюблене місце туалету.


Що ж, зрештою, висівається у пісочку на майданчиках? Такі паразити, як гельмінти і личинки токсокар. Біда в тому, що малюки не дотримуються правил гігієни, а тому відкриті для гельмінтів, до того ж їхня незріла імунна система не здатна впоратися з паразитами. Діти, уражені гельмінтами, зазвичай відстають у фізичному і розумовому розвитку, стають неуважними, погано сплять, вередують, часто хворіють на застуди. До речі, якщо у дитини аскаридоз або трихоцефальоз, то щеплення стають неефективними, а реакція Манту буває позитивною. Батькам варто звернути увагу на такі симптоми, що свідчать про хворобу: зниження працездатності, безпричинну слабкість, запаморочення, нудота і блювота, головні болі, дратівливість, болі в животі, анемія, часті алергії, порушення апетиту.


Лікарі стверджують, що найпоширеніший гельмінтоз - ентеробіоз, який викликають гострики. Зараження відбувається від хворої людини або через предмети, якими вона користувалася. Захищає тільки особиста гігієна: треба ретельно мити руки з милом, доглядати за чистотою нігтів, перед і після сну приймати душ, обдавати окропом дитячі горщики, мити іграшки водою з милом, проводити вологе прибирання приміщень.


Яйця собачих аскарид у грунті стають личинками, а коли потрапляють в організм людини, то через кровоносну систему розповсюджуються по всіх внутрішніх органах. Вони можуть потрапляти навіть в очі та легені. Тому завдають значних неприємностей.


Ще небезпечнішими є звичайні аскариди. Якщо їхні яйця потрапляють у легені людини, тоді у зараженого підвищується температура, починається кашель. Через деякий час яйця перетворюються на личинки і з харкотинням потрапляють у шлунок. При цьому самка аскариди може сягати 40 сантиметрів і жити у тілі людини близько року.


Деякі види гельмінтів смертельно небезпечні для людини. Наприклад, личинки токсокар (круглі черви, які паразитують в організмах котів та собак) вражають легені, серце, центральну нервову систему, м’язи, очі, селезінку, суглоби, лімфатичні вузли та шкіру людини. В результаті хворі роками можуть лікуватися у різних спеціалістів, поки лікарі не знайдуть дійсних причин захворювання. Токсокароз передається через брудні руки, шерсть тварин, грунти та пісок. Захворюваність собак на токсокароз сягає 40-50 відсотків. Не треба думати, що ваш домашній чотирилапий улюбленець, за яким ви ретельно доглядаєте, не має в своєму організмі гельмінтів. Одного походу на вулицю «по нужді» достатньо, аби підчепити паразита. І тоді вже всі люди, які живуть у приміщенні з цією собачкою чи котиком, можуть заразитися гельмінтами.


149Перевіряти якість піску у кіровоградських пісочницях повинні фахівці санепідслужби. Звісно, періодично вони це роблять і навіть виписують приписи на заміну піску, чи проведення дезінфекції. Але лікарі запевняють, що убезпечити і дітей, і дорослих від зараження паразитами може тільки особиста гігієна. Слідкуйте, щоб після прогулянки діти добре вимили руки. Фрукти-ягоди з ринку добре мийте у проточній воді. Ще краще - ошпарити їх окропом. У разі виникнення підозрілих симптомів – звертайтеся до лікаря, аби наслідки зараження гельмінтами не завдали організму дитини непоправної шкоди.

e-max.it: your social media marketing partner