В’язані ангели та ікони – творіння рук лікарів

, Марія ІВАНОВА, спеціально для «КП»

156

Нині в обласному краєзнавчому музеї розгорнули неординарну виставку декоративно-прикладного мистецтва. Родзинка в тому, що автори робіт – медичні працівники області. Ще під час відзначення професійного свята обком профспілки працівників охорони здоров’я (голова Лариса Козлова) запропонував медикам продемонструвати світ своїх захоплень. Так народилася виставка, яка спочатку демонструвалася у філармонії. Від розмаїття і досконалості завмирала душа: люди в білих халатах розкрилися зовсім з іншого боку.

 

Роботи високо оцінили не тільки шанувальники, а й фахівці. Саме тому працівники краєзнавчого музею запропонували продовжити виставку у їхньому закладі. Зокрема, ідея заходу і оформлення належать директору музею Наталії Агапеєвій, за що їй дуже вдячний обком профспілки. Відгуки відвідувачів – якнайкращі: твори медиків можна поставити в один ряд із професійними.


Найбільше, два десятка робіт, представили працівники обласної психіатричної лікарні.


- Усіх авторів вишиванок, картин, поробок зі стрічок, дерева чи бісеру об’єднує одне: любов до краси, широта душі, - розповідає скарбник профкому лікарні Тетяна Баштаннік. – Наприклад, оператор комп’ютерного набору Сергій Нікітін представив чудовий малюнок олівцем «Римлянин». Людина різнопланова, обдарована, креативна. Природа наділила його багатьма талантами. Коли почалася хвиля творчості з бісеру, він теж захопився. Цю справу освоїв на відмінно. Хоч спеціальної художньої освіти не має, почав практикувати на ескізах. Малюнки з-під його руки виходять досить пристойні. Старша медсестра Наталія Понуренко здивувала виробом з бісеру «Лавка роздумів», який налаштовує на ліричний лад. Робіт у неї багато – і з бісеру, і вишитих. Гарна людина, фахівець, багато сил віддає професійній справі, але знаходить час, аби реалізувати свій талант до рукоділля. А ще любить дарувати колегам і друзям свої роботи. Наприклад, до 8 Березня вручала фіалки з бісеру. Я теж виставила свою роботу – вишиту картину «Джоконда». Якось на Новий рік син подарував мені набір для вишивання із зразком картини «Джоконда», тобто, підштовхнув мене до рукоділля. Вишивала цілий рік. Спасибі, що обком профспілки організував виставку – це спонукало виготовити рамку до картини і виставити на показ. У рамці вона заграла іншими барвами.

155
Серед робіт, які представили працівники РТМО «Новомиргородське», яскравинками виділяються в’язані іграшки – Весела корівка, Дракон, Бабця з мультфільму, створені медсестрою Оксаною Ільченко. Таких іграшок у торговельній мережі, однозначно, не знайдеш – оригінальні, ніжні, добротні, а головне, вони випромінюють тепло, закладене автором.


- Рукоділлям Оксана займається давно, - зазначає голова профкому РТМО Андрій Матушек, - а виставила роботи вперше. – В’язані іграшки – це просто казка: нічого подібного я не зустрічав. Вражаючі роботи, які могла створити людина з доброю душею. Це стільки треба терпіння! А яка досконала техніка виконання! Це прекрасно, що є такі люди, які творять красу. Колись Оксана подарувала свою роботу – в’язаного ангела моїй дружині (вони разом працюють), тоді вперше побачив таке диво. Взагалі вся виставка робіт викликає щире захоплення, емоціям немає меж. Моя дружина Наталя теж виставила плетені гачком роботи. Молодці і учасники виставки, і організатори – постаралися від душі. Участь у таких заходах робить світ добрішим.

e-max.it: your social media marketing partner