Жителі Новомиколаївки мріють про… «лежачого поліцейського»

, Тетяна ЛЕВІНСЬКА, «КП»

158

Уже тривалий час жителі мікрорайону Новомиколаївка, що в Кіровограді, мріють про те, що поблизу перехресть вулиць Мічуріна-Колгоспна та Колгоспна-Варшавська з’явиться «лежачий поліцейський». Кажуть, ледь не щодня ризикують життям і здоров’ям, поки перейдуть дорогу.

 

Навіть за наявності попереджувального дорожнього знаку, водії проїжджають перехід з шаленою швидкістю. А це призводить до аварій на цих перехрестях.


За словами Віталія Вікторовича - місцевого жителя - за останні дванадцять років на його пам’яті мінімум п’ять великих аварій, що сталися на перехресті.


Страждають від автогонщиків усі, адже навіть бачачи пішохода, ті не зупиняються. Розмітку на перехрестях наносять раз на рік, тому, коли вона стирається, водії вперто не хочуть реагувати на попереджувальні знаки.
І, як у більшості випадків, можна було б стерпіти, звикнути, навчитися по-хитрому переходити дорогу, але поруч - школа, дитячий садочок, лікарня…


Крім того, на Новомиколаївці проживають чимало ветеранів та пенсіонерів, а вони не завжди можуть швидко зорієнтуватися та відскочити, бачачи машину, яка швидко рухається.


Вирішити проблему, говорять місцеві, можуть «лежачі поліцейські». Однак, не економ-варіанту – з асфальту, а з більш надійного матеріалу. Інакше боротися з лихачами не вийде.


Виїхавши на місце ми стали свідками перебігання пішоходами вулиці Колгоспної (на фото). Місцеві говорять, що перейти дорогу їм справді проблематично. Водії, які живуть неподалік, знають про перехід і пригальмовують, а от немісцеві автомобілісти можуть і облаяти нерадивого пішохода, який перебігає вулицю.


Не допомагають вирішити проблему і працівники ДАІ, які періодично там патрулюють. Поки люди з жезлами стоять на перехресті – водії пригальмовують, а як тільки закінчать роботу – перегони знову відновлюється.


Зрозуміло, що встановлення світлофорів або «лежачих поліцейських» - задоволення не з дешевих, але невже можна економити на тому, від чого залежать людські життя? – запитують жителі Новомиколаївки і вкотре просять владу звернути увагу на їхню біду.

e-max.it: your social media marketing partner