До Кіровограда прилетіли аси британської авіації
Приліт ретро-літаків із Великої Британії став для багатьох кіровоградців справжньою подією, щоправда, не широко анонсованою. Протягом години на кіровоградському летовищі сім літаків 30-х та 40-х років стояли у черзі на дозаправку, а цікавий люд спілкувався з пілотами та залюбки фотографувався на фоні екзотичних залізних птахів.
Прилетіли вони з Криму, де відбувся благодійний зліт британського авіаційного клубу «Ейр Сквадрон» разом із Його Королівською Високістю Принцом Майклом Кетським – двоюрідним братом королеви Англії Єлизавети ІІ та внучатим племінником останнього російського царя Миколи II. Утім, до Кіровограда принц так і не прибув. Хоча на нього чекали.
На даний час британці побували вже у Львові, Києві та Севастополі. На зворотньому шляху з Криму сім літаків здійснили посадку у Кіровограді – аби заправитися.
Під час дозаправки увагу глядачів прикували біплани «Тайгер Мот» - навчальні літаки первинної підготовки пілотів ВПС Великобританії, легкий пасажирський та військово-транспортний літак Де-Хевіланд «Дрегон», а також «Пайпор Каб» та «Супер Каб» виробництва 30-х та 40-х років, що широко використовувалися під час Другої світової війни. Примітно, що вік пілотів відповідав вікові літаків!
Усміхнені, загорілі від сонця та вітру, втомлені, але комунікабельні англійці справили на всіх неймовірне враження. Причому, навіть на тих, хто не дуже добре володів англійською. Порозумітися допомагали посмішки та традиційне «Хай!» - «Привіт!».
Зустріли британців у Кіровограді з хлібом-сіллю та численними спалахами фотокамер. Англійці ніяково посміхалися, стверджуючи, що після перельоту вигляд у них не дуже, проте дехто з них був зовсім не проти такої уваги. Зокрема, один із пілотів у екстравагантному одязі залюбки позував на камеру та обмінювався вітаннями з усіма присутніми.
А поки літаки заправлялися, журналісти встигли познайомитися із сімейною парою – льотчиком та його бортмеханіком. Були в екіпажі й інші жінки – дуже серйозні та емансиповані – справжні володарки небесних просторів. Вони на рівні з чоловіками сміливо сідали за штурвал, який їм дуже пасував.
Неймовірно, але за годину спілкування, яка промайнула так непомітно, відпускати гостей зовсім не хотілося. Та після обміну посмішками, групових знімків на пам’ять й автографів англійці почали збиратися.
Завести ретро-літак виявилося справою непростою. Пілоти мали розкручувати лопасті пропелера руками. Вдавалося це з першого разу не всім, проте після кількох спроб, літак починав гуркотіти. За якийсь час англійці здійнялися в небо, перед цим розповівши, що планують іще побувати у Вінниці, звідки вирушать до Львова, а потім додому.