Завалили ЗНО? Вас радо прийме технікум!

, Олена НЕСЕН, «КП»

170

У місцевих освітніх колах зараз тільки й чути про успішних випускників, які за зовнішнє незалежне оцінювання отримали по 190-200 балів. Усі активно радять їм, до якого вишу краще вступати, адже заслуживши найвищі оцінки, такі абітурієнти можуть обирати найкращі університети країни.

 

Та що робити випускникам, які не склали ЗНО і чиє тестування оцінили в 110-120 балів? Молодь каже, у вишах їм відмовляють, а перспектива прогуляти наступний навчальний рік - не тішить.


Голова приймальної комісії одного з вишів Кіровограда розповідає, що тих, хто склав ЗНО на рівні ста балів – досить багато. Такі діти разом із батьками приходять у виш і вмовляють зарахувати їх на перший курс. Та, за словами педагога, чинні закони цього робити не дозволяють - результат ЗНО має бути не нижчим за 124 бали.


- Нещодавно приходив хлопець із одного з районів області. З української мови у нього 122 бали, з історії України – 104. Звісно, ми його не можемо прийняти. Потім приходили його батьки, просили зарахувати сина. Та ми не маємо права взяти його навіть на комерційну форму навчання, - пояснює співрозмовниця і додає, що з низьким балами абітурієнти приходять щодня.


У таких випадках начальник управління освіти Кіровоградського міськвиконкому Лариса Костенко рекомендує випускникам йти в училища, технікуми чи на курси, де можна здобути виробничу професію. Там абітурієнтів зараховують без сертифікатів зовнішнього незалежного оцінювання.


- Також можна вступати до коледжів на основі 9-го класу, де результати ЗНО не мають значення. Тоді доведеться повторно пройти рік навчання, але час все-таки не буде втрачений, - радить чиновниця і додає, що вже наступного року можна буде ще раз скласти тестування і покращити свої результати.

e-max.it: your social media marketing partner