Кіровоград не потрапив до переліку найбрудніших міст

,

172

Згідно з інформацією Міністерства екології та природних ресурсів, упродовж двадцяти років дуже високий і високий рівень забруднення атмосферного повітря спостерігався більш ніж у двох десятках міст України. В основному, на сході та в центрі. Утім, Кіровоград до переліку територій, де дихається важче, не потрапив.


Наприклад, у Донецькій області фахівці міністерства назвали брудними Горлівку, Дзержинськ, Донецьк, Єнакієве, Краматорськ, Макіївку, Маріуполь і Слов’янськ.


На початку 90-х високий рівень забруднення спостерігався також у Луганську. Сьогодні він нижчий у рази. Є проблеми з забрудненням повітря в Лисичанську, Рубіжному та Сіверському Дінці.


У центральному регіоні найбільш забруднене повітря у Дніпропетровську, Дніпродзержинську та Кривому Розі. Черкаси мали високий рівень забруднення атмосфери до 2008 року, згодом він зменшився до підвищеного.
У південному регіоні протягом усього періоду досліджень дуже високий рівень забруднення залишається в Одесі, високий - у Красноперекопську і Запоріжжі, з 1999 року - в Армянську.


На заході забруднене повітря, зазначають у Мінприроди, в Луцьку, а в окремий період і в Ужгороді.
Загалом же, на території України протягом двадцяти років рівень забруднення атмосферного повітря характеризувався як високий. Такий моніторинг проводиться в 53 містах держави (у тому числі - всіх обласних центрах) на базі мережі гідрометеорологічних організацій.


Як пояснюють у Мінприроди, дуже високий і високий рівень забруднення атмосферного повітря в містах пов’язаний зі значними концентраціями формальдегіду, діоксиду азоту, фенолу, фтористого водню, оксиду вуглецю та інших речовин.

e-max.it: your social media marketing partner