Травництво. Давнє забуте мистецтво не втрачено

,

177

Хочете взимку пити ароматний та смачний чай, - запасайтеся травами вже зараз, адже саме на літню пору припадає пік цвітіння корисних лікарських трав. І хоча у будь-яку пору лікарські трави та збори можна купити в аптеці або на базарі, приємніше, погодьтесь, зібрати трави своїми руками. А для цього радимо сходити в поле, або поїхати за місто – там можна і природою помилуватися, і подбати про натуральні ліки практично від усіх хвороб.

 

Раніше у кожному селі були люди, які вміли лікувати травами та замовляннями. Їх називали цілителями, або знахарями, або й просто чаклунами. Таких людей іноді боялися, але неодмінно поважали. Якщо потрібно було прийняти пологи, то селяни бігли до баби-повитухи, а якщо дитина заїкалася або хворіла – до бабусі-знахарки.


Нині давнє мистецтво цілительства практично не збереглося, а люди настільки увірували у цілющу таблетку, що перестали звертатися до нетрадиційної медицини, хоча, якщо поглянути у витоки нашої історії, лікування травами є нашою давньою споконвічною традицією.


Зазвичай, наші люди починають лікуватися травами, коли звичайна медицина виявляється безсилою. Зокрема, у спеціалізованій пресі друкують чимало історій дивовижного зцілення за допомогою трав. Проте існує й інша крайність. Маючи досить серйозне захворювання люди не поспішають до лікаря, лікуючись травами, а дорогоцінний час, коли людину ще можна було б врятувати – втрачається. Крім того, у лікарських трав іноді є отруйні відповідники, які може розрізнити лише досвідчений травник. Інша річ – коли людина має велику чутливість до окремих трав, що може викликати алергічну реакцію. Тому, озброївшись відповідними знаннями та пересторогами, розкажемо вам про найпоширеніші лікарські трави та їх лікувальні властивості, які можна поєднувати із звичайними ліками.


Нині на степових просторах Кіровоградщини можна зібрати кілька видів лікарських трав. До них можна віднести материнку, цмин, який ще називають безсмертником за характерні нев’янучі жовті квіточки, полин та квітки мальви, а серед просто духмяних трав до чаю можна засушити чебрець та м’яту. Проте варто пам’ятати, що додавати лікарські трави у чай потрібно потроху, невеликими порціями, й пити не довше визначеного курсу лікування. Зазвичай, до відчутного покращення – а це може бути кілька тижнів або місяць.


А от ромашки лікарської та липи вже, на жаль, і не назбираєш. За прийнятну ціну їх можна купити на базарі, або у так званих вуличних торгівців. Серед них зустрічаються і цікаві люди, які розкажуть вам про цілющі властивості тих чи інших трав. Ромашка, наприклад, допомагає при різноманітних захворюваннях, які супроводжуються запальними процесами. Добра вона і для травлення, і для полоскання ротової порожнини у поєднанні з корою дуба. Якщо ж у вас банальна діарея, то вам допоможе трава, яку в народі називають піжмою. Її можна купити в аптеці разом із активованим вугіллям, яке є прекрасним абсорбентом, тобто виводить токсини.


Не забуваймо сушити влітку і різноманітну сушку із яблук, абрикос та інших ягід та фруктів. Взимку така сушня буде як знахідка, а зварений узвар порадує вас різнобарв’ям смаків та ароматів. Не забудьте до своєї фруктово-трав’яної композиції додати меду – сильних природних ліків від багатьох напастей, якщо ви, звісно, не маєте алергії на мед.

e-max.it: your social media marketing partner